Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

pawex

Grand Theft Auto IV - Problem z wydajnością

Polecane posty

Witam :wink: Mam dziwny problem z wydajnością w grach otóż mam ustawione wszystko na maxa (rozdzielczość 1152x864 i gdy odpalam benchamarka mam 45 fps + to wystarczy mi na płynne granie :laugh: A gdy wychodze z domu mam 17+ fps mam takie dziwne spadki raz jest 45+ a raz 15/17/19 . Z tego co wiem ten komputer powinien spokojnie pociągnąć tą gre w najwyższych detalach . Mój kolega ma gorszą karte i procek i mu chodzi na maxymalnych :dry:

Config:

CPU:Amd Athlon II X4 640 3.0GHz

MOBO:Gigabyte GA-MA78LMT-US2H

GPU:Gainward Geforce GTS 450 1024MB DDR5

RAM:GoodRam DDR3 4GB 1333 MHz

HDD:Caviar 500Gb

PSU:ModeCom Fell II 500w

OS:Windows 7 32 bit

Wersja Gry 1.00.0000 + Update 1.0.7.0

Sterowniki od karty graficznej mam najnowsze .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu stwierdzam że zasilacz do wymiany. Jeśli ktoś ci doradzał ten, to raczej jest twoim wrogiem, bo masz teraz bombę zegarową.

Sprawdź napięcia w zasilaczu, miernikiem, nie przez programy. Przyczyną klatkowania może być właśnie zasilacz. I czy tylko mnie się wydaje że jest za słaby do takiego zestawu?

Zapewne rano spece dadzą jakieś lepsze rady. :P Ale z zasilaczem mówię absolutnie szczerze, wymontuj go i kup coś lepszego ze sprawdzonej firmy, a nie takiej która znajduje się na czarnej liście. Polecam OCZ, Chieftec i Fortron.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komputer kupywałem w complandzie w piszu . Mają oni tam kartki z podzespołami z których złożyłem ten komputer a zasilacz włożył Modecoma Fell 2 . Mówił mi że do tej karty trzeba jakiś dobry zasilacz i że włoży 500w ale nie wspomniał o firmie ... dopiero w domu zobaczyłem że to modecom...

Edit:

Dałem ustawienia na automatyczne i gra teraz chodzi płynnie 30/40/50fps .

gtaiv2011010913444722.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema ja miałem podobny problem Ale mianowicie na piechotę chodziło ładnie płynnie a jak zasiadałem za kierownicą to ścinało że OMG ściągnij patcha jakiegoś do gta i powinno się zoptymalizować troszki... A z tym zasilaczem to kolega przesadził trochę ... I modecom to jest dobra firma, mam od 5 lat ten sam z modecoma bo pierwszy z jakiejś innej firmy ,chyba nawet z ocz się podhajcował ... Pozdr.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Major Domo

Wątpię czy to wina zasilacza, bo ja mam też takiej firmy i gra mi chodzi na full bez przycinki.

IMO ustaw tak, żeby pamięć karty zżerało ok 700Mb.

A masz taki sam model zasilacza ?? Podobno firma ma pare udanych zasilaczy .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Feel 500. Ale tak jak mówiłem IMO zasilacz nie ma nic do tego. Kolega ma jakiegoś noname'a, a gra też mu działa na średnich dobrze. Ustaw wszystko na full i zrób benchmarka, zobacz ile masz zużycia procka, ramu i karty grafiki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Feel 500. Ale tak jak mówiłem IMO zasilacz nie ma nic do tego. Kolega ma jakiegoś noname'a, a gra też mu działa na średnich dobrze. Ustaw wszystko na full i zrób benchmarka, zobacz ile masz zużycia procka, ramu i karty grafiki.

gtaiv2011010922414116.th.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ściągałeś aktualizacje przez Live czy ręcznie instalowałeś patche? Bo ja mam tylko aktualizacje z Live i mam kartę GT430 i gra mi śmiga naprawdę super. A słyszałem, że po patchach od Cenegi są same problemy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ściągałeś aktualizacje przez Live czy ręcznie instalowałeś patche? Bo ja mam tylko aktualizacje z Live i mam kartę GT430 i gra mi śmiga naprawdę super. A słyszałem, że po patchach od Cenegi są same problemy.

Ręcznie zainstalowałem patch 1.0.4.0

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainstaluj 1.0.7.0 i daj znać potem :)

KLIK

dalej to samo ;)

Dobra problem rozwiązany ;) Przeskanowałem kompa innym antyvirusem( Northon) on znalazł i usunął 2 virusy po restarcie kompa gra już chodzi jak trzeba :) Dziekuje wszystkim za pomoc . Temat do zamknięcia :tongue:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...