Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kaczek93

Doinstalowanie SP3 do XP SP2

Polecane posty

Witam.

Wokół doinstalowywania dodatku SP3 do XP SP2 krąży wiele legend. Że niby system strasznie się spowalnia, że wywala błędy, że niebieski ekran z logiem "zapraszamy" widenieje przez ok. 30 minut, że występują komplikacje z procesorami Athlona.

Jak to rzeczywiście jest?

Chciałbym doinstalować SP3 bo spotkałem się już z dwiema grami (SW:TFU2, Dead Rising 2) które po prostu wywalają komunikat że potrzebują nowszej wersji systemu.

Czy jeśli na świeżo zainstalowanego SP2 doinstalowałbym SP3 to nie byłoby żadnych komplikacji?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Service Pack 3 używam już sporo czasu, i nie mam/ nie miałem z nim żadnych problemów. To oczywiście tylko mój przypadek, bo może i są ludzie którzy napotkali kłopoty z SP3, ale ja jestem z niego zadowolony.

Czy jeśli na świeżo zainstalowanego SP2 doinstalowałbym SP3 to nie byłoby żadnych komplikacji?

Ja, kiedy zrobiłem format ( początek bodajże października/ listopada ), i odrazu na SP2 z płytki spatchowałem do SP3 ( a raczej system automatycznie pobrał mi patcha ) nie miałem żadnych problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie rozpowszechniane wersje SP3 nie mają już błędu, który powoduje błędy na procesorach od AMD. Po prostu ściągnij aktualną wersję ze strony MS i wszystko powinno być w porządku. Dziwne rzeczy mogą się dziać jedynie na mocno zmodyfikowanych systemach. Na świeżej instalacji XP SP2 nie powinno być problemów. Jeśli jednak masz świeży system, lub planujesz go dopiero zainstalować, to może warto zamiast instalować SP3 oddzielnie zintegrować go z instalką Windowsa (można to zrobić np. za pomocą nLite)?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ten SP3 będzie dobry.

Jeśłi chodzi o integrację, to z poziomu nLite jest to banalne.

Tu masz listę poradników do programu. Osobiście polecam ten angielski, ale w polskim też jest opisane jak przeprowadzić integrację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pewnym sensie, bo tak naprawdę nie będzie to instalacja. Integracja polega na zmianie plików i ustawień bezpośrednio na płycie w sposób trwały. Dzięki temu SP3 będzie działał zaraz po zainstalowaniu systemu i będzie częścią systemu, a nie kolejną aktualizacją. Podstawowa różnica dla użytkownika jest taka, że przy integracji nic nie może się zepsuć, a przy instalacji SP3 oddzielnie może. Druga różnica jest taka, że nie da sie już tego SP3 usunąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko nie udało mi się zainstalować Microsoft .Net Framework 2.0 co było podane w poradniku do którego link mi podałeś.

http://www.purepc.pl/node/881

Czy mogło to wpłynąć na ewentualną nieudaną integrację?.

Tak wyglądały błędy, które pojawiły się przy próbie instalacji obu plików:

http://img823.imageshack.us/img823/8755/errorsaf.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie. Masz zainstalowaną jakąś inną wersję .NET Framework? Jeśli tak i jest to wersja 3.5 lub wyższa, to wszystko jest ok, bo te wersje zawierają w sobie .NET Framework 2.0. Jeśli zaś masz jakąś wcześniejszą, to usuń ją i zainstaluj najnowszą, jaka jest dostępna. .NET Framework 2.0 to już przeżytek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...