Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Omczak

Sygnalizacja BIOS'u

Polecane posty

Witam mam problem (a właściwie znajoma) z komputerem.

Na wstępnie konfiguracja

Płyta główna: GIGABYTE- GA M52S-S3P

Grafika: GeForce 8600 GT

Procek: AMD Athlon 64 x2 dual core 5000+

Ram: 2 GB Good Ram

zasilacz: to coś to chyba tracer 4life/400

BIOS ADWARD Software

no i problemy są dwa....

Pierwszy to przy włączaniu komputera, on uruchamia się normalnie, aczkolwiek nie zawsze. ale włączaniu towarzyszy trzy dość długie piknięcia (do tego przy jednym uruchomieniu dźwięk jest inny, a przy kolejnym, jeszcze inny). Komputer się najczęściej włącza, aczkolwiek zdarza się że nie załącza i pika pika pika i końca nie ma, ciągle. no ale to rzadziej. W czym jest problem? zasilacz?

Aaa i jeszcze jak system działa, normalnie pracuje, to co jakiś czas są 3 piknięcia ....

Proszę o pomoc z tym marnym przypadkiem, o co tu chodzi.

aa i jeszcze sprawa druga, powinna pójść do działu programy ale nie chcę tworzyć więcej tematów, więc proszę o pomoc w tym następnym przypadku.

Były 4 partycje, z czego 2 zostały sformatowane, w tym systemowa, i re-install windowsa(xp) a 2 pozostałe zostały nieruszone, i teraz gdy próbuje je otworzyć wyświetla się okno "otwórz za pomocą". Szukałem tego problemu po całym internecie, i znalazłem dośc dużo stron jednak nie wiele pomogło.

Do Moderatorów: jeżeli wam to nie odpowiada to mogę tę drugą część wrzucić do nowego tematu w dziale programy....

Pozdrawiam

ps. owe partycje mogę uruchomić gdy kliknę prawym przyciskiem i dam exploruj...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piknięcia w czasie pracy komputera mogą być objawem przegrzewania procesora ...

zresztą popatrz tutaj:

KLIK!

i powiedz, który to błąd, bo z opisu nie mogę jasno obczaić :) jak będziesz pewien który to, to będziemy dumali.

dodatkowe zasilanie do karty oczywiście podpięte?

a co do drugiego przypadku:

znalazłem łopatologiczny poradnik, dasz sobie radę :)

KLIK

@down: Być może, próba nie strzelba w każdym razie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o pierwszy problem, to mi to wygląda na winę pamięci. Wyjmij pamięci, przeczyść styki i włóż je ponownie. Zobacz, czy wtedy problem będzie nadal występował.

Jeśli chodzi o drugi problem, to jednak załóż temat w dziale programy, bo z tym może być trochę zabawy. Najpewniej miałeś jakiegoś szkodnika, który tworzy na każdym nośniku plik autorun.inf. Teoretycznie wystarczy usunięcie tych plików, ale w praktyce lepiej jednak dokładniej to sprawdzić, żeby nie doszło do infekcji nowego systemu. W tym nowym temacie zamieść logi z OTL wygenerowane na domyślnych ustawieniach.

[edit]

@up To nie jest problem z rejestrem. Ten poradnik tutaj nie pomoże.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uhm w takim razie muszę sprawdzić procek.

powiem że mnie zaskoczyłeś z zasilaniem do karty graficznej, ale jeżeli ja nie jestem ślepy, to karta GF 9800 256 GALAXY nie ma nigdzie wtyczki...

odnośnie pamięci, to może być coś z wejściami na nie? tzn z płytą główną i miejscami (nie pamiętam jak to zwał)na ramy...pytam dlatego że pamięci przełożyłem do swojego komputera, i nie było żadnych problemów.

Sprawdzę ten rejestr, a nuż sie uda i po problemie, w innym razie założę oddzielny temat w dziale programy.

Jeszcze raz ponowie pytanie o zasilacz, czy przez Niego może wystąpić ten problem? tj. 3 długie dźwięki przy starcie komputera, tak szukałem tego w tym poradniku już dużo wcześniej, ale nie mogę tego zakwalifikować do żadnego z tam podanych. =/

co do zasilacza to dodam jeszcze to że, jest do wymiany, bo gdzieś kabelki nie stykają i raz) czasami trzeba poruszać nimi żeby mógł odpalić, albo po prostu przez przypadek się ruszy komputer i On się wyłącza. czyli powoduje spięcia? może kabelki się gdzieś obluzowały, rozdzieliły bądź coś?

EDIT:

No i się udało, zainstalowałem avire, trochę ją poustawiałem, no i otwieram dysk, i normalnie się otworzył ( szczena mi opadła...) ale po chwili pojawił się komunikat że dla mojego bezpieczeństwa został zablokowany plik autorun. rozszerzenia nie pamiętam, teraz pytanie, jak go usunąć? bo nie widzę go nigdzie. wydaje mi się że zakładać tematu już nie ma sensu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamieść logi z OTL, o które prosiłem wcześniej, to się te pliki usunie. Wiem co to jest, ale bez logów niewiele zdziałam.

Tak jak pisałem wcześniej ten fix rejestru w tym przypadku nic nie da. Może co najwyżej rozwalić system (czy to zrobił, czy nie - nie wiem i nie zamierzam nawet tego sprawdzać, jeśli ktoś każe robić fixy, to bierze za to odpowiedzialność, więc wiesz gdzie kierować pretensje).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie robiłem na szczęście nic z tym...

co do logów to wrzucę je jutro wieczorem (wośp ) wróce pewno o 19, a wyjdę o 9 i 10 godzin na dworze, taka robota ;]

i ja jeszcze raz chciałbym wrócić do owej sygnalizacji, która pojawia się przy każdym uruchomieniu i są to trzy, tak samo długie i w takich samych odstępach czasu piski (czytaj dźwięki) jednakże komputer uruchamia się normalnie.

zauważyłem że dźwięki podczas pracy komputera już znikły...

wie ktoś co to mogło by być?

EDIT 15:50 11 stycznia

Logi w załączniku, 2 pliki, tyle mi wygenerował OTL. :) Pozdrawiam i z góry dziękuje =]

OTL.Txt

Extras.Txt

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, wygląda na to, że Avira usunęła pliki, bo ich zupełnie nie widać. Możesz normalnie wchodzić na partycje, czy jeszcze coś jest nie tak?

Chodziło o pliki autorun.inf. Najprawdopodobniej znajdują się one w kwarantannie, lub też został dodany pewien wpis do rejestru (zupełnie blokujący tego typu pliki). Tak, czy owak najpewniej zostały one skutecznie wyeliminowane. Generalnie w logach nie widać niczego niepokojącego, ale jeśli coś jest nie tak, to można użyć jeszcze nieco potężniejszych narzędzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy są dwa, pierwszy to jest nadal z tymi plikami, niestety avira ich nie zablokowała na amen, ani nie usunęła, jedyne co to blokuje je za każdym uruchomieniem systemu, więc one nadal tam są, mimo że blokowane to tylko do czasu wyłączenia komputera.

Druga to chodzi cały czas o sygnalizację, czyt "3 długie dźwięki przy włączeniu komputera" nadal nie mogę rozszyfrować w żaden sposób.

a na partyycje tak mogę wchodzić normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...