Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

macieek20

Grand Theft Auto IV - gta wykrywa u mnie win vista zamiast 7

Polecane posty

Witam. Mam trochę nietypowy problem z gta IV. Gdy włączam grę (czy offline czy przez social club) wyskakuje mi komunikat "FATAL ERROR windows vista musi mieć serwis pack jeden albo wyższy by działało". Posiadam win7 32 bit. Taki sam problem jest z EFLC. Gry kupiłem na steamie. Mam najnowsze sterowniki. Zapewne mam najnowszego patcha (steam już o to zadbał).

Moja konfiguracja:

-Karta graficzna Nvidia GT 220

-Procek intel Core 2 Quad 2.33 GHz

-Windows 7 32bit

-3 GB RAM

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd częsty przy uruchamianiu GTA IV na Win7 i są dwa sposoby żeby go usunąć:

1) Zainstaluj najnowsze patche/poprawki, no i oczywiście klienta Games for Windows, i wyłącz aplikacje typu Steam, XFire. Po uruchomieniu gry zmień ustawienia na najniższe 800x600 i wyjdź z gry.

Włącz Steama, XFire, etc. i uruchom GTA IV ponownie. Ustaw grafikę jak chcesz i możesz grać - problem się już nie pojawi.

2) Zainstaluj najnowsze patche/poprawki, no i oczywiście klienta Games for Windows, i wyłącz aplikacje typu Steam, XFire. Uruchom GTA IV w trybie offline. Gdy tylko pojawi się ekran wciśnij [LCtrl]+[LShift]+[Esc]. Włącz zakładkę "Procesy" i znajdź GTAIV.exe czy jakoś podobnie. Uderz PPM na tym procesie i wybierz:

Ustaw Priorytet > Powyżej Normalnego lub Wysoki

Zamknij proces i uruchom grę jeszcze raz (możesz ze Steamem, XFire, etc.) i "powinna" działać.

Obie metody przetestowałem i u mnie (Win7 32-bit) oraz dwóch kumpli (Win 7 32-bit/64-bit) działają oba sposoby.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I kolejny problem :/. Gdy włączam games for win live wyskakuje mi okienko, że muszę go jeszcze raz zainstalować używając oryginalnego nośnika. Czy chodzi tu po prostu o płytkę z windowsa? Z tego co pamiętam GFWL miałem zainstalowany od początku z systemem.

I wie ktoś jak uuchomić w trybie zgodności z xp grę na steamie?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Games for Windows ściągniesz ze strony Microsoftu, ale... przy instalacji ukryty proces sprawdzi Ci oryginalność systemu, więc nie próbuj jeśli nie masz oryginalnego Windowsa.

Co do gier ze Steam'a - każ mu utworzyć skrót na pulpicie i na tym skrócie ustaw tryb zgodności (z tego co wiem, nawet starsze gierki nie mają problemu ze zgodnością jeśli pochodzą ze Steam).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie jak znaleźć ten folder w Windows 7 i czy koniecznie trzeba wyłączyć ukrywanie plików???????????

C:\Users\{tutaj powinna znajdować się nazwa użytkownika}\AppData\Local\Rockstar Games\ == wydaje mi się ,że ta ścieżka jest odpowiednikiem ścieżki ,którą mi podałeś w Windows XP:

"C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Dane aplikacji\Rockstar Games\GTA IV\savegames" ,a pliki które udało mi się znaleźć to 2 foldery: user_e00006b7a12bcd2a ,w którym znajdują się 2 pliki

ControlMap.dat oraz SGTA412. Oraz 2 folder o nazwie user_invalid ,który jest pusty. Mam pytanie czy to są te pliki z save'ami z gry GTA 4.

Zapraszam także do tego tematu http://forum.cdaction.pl/index.php?showtopic=118587

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...