Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Casseith

Rozwiązany: Głośniki do 100zł

Polecane posty

Witam.

Uporałam się już z kupnem laptopa, teraz nadszedł czas na głośniki. I przyznam szczerze, że mam totalną sieczkę w głowie na ten temat - zbytnio 'obcykana' w tym temacie nie jestem. Czytałam co prawda rozmaite testy i opinie, ale ile ludzi, tyle zdań - akurat ogólna ocena tych dwóch modeli jest jak na moje oko zbliżona.

Ale dość gadania, przejdźmy do rzeczy. Zastanawiam się nad tymi modelami:

~ Modecom MC-S1 (klik!)

~ Genius Sw-2.1 355 (klik!)

Budżet mam niestety ograniczony do maksymalnie 100zł. Naturalnie nie mam nic przeciwko zaproponowaniu innych, jeśli tylko zmieszczą się w tej kwocie i będą dostępne w Łodzi - nie jestem mimo wszystko entuzjastką sprzedaży wysyłkowej. Zależy mi na tym, żeby sprzęt był dobry (jak na swoją kategorię cenową, oczywiście), nie szumiał, nie buczał ani nie charczał, i najlepiej żeby cechowała go stosunkowo niska awaryjność. Żadnych ekstremalnych zastosowań dla nich nie przewiduję, ot, zwykłe słuchanie muzyki i inne multimedia, w tym gry.

Może ktoś je ma i umie się na ich temat w miarę obiektywnie wypowiedzieć? :huh: Byłabym bardzo wdzięczna, ogólnie chętnie przyjmę wszelkie porady. Co do gatunku słuchanej muzyki - tu rozpiętość jest dość duża, zarówno cięższe brzmienia, ale i też rock, czasami nawet o trance zdarza mi się zahaczyć. Najprościej będzie to określić w taki sposób: uniwersalnie.

Z góry dziękuję za odpowiedzi. :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, te Logitechy na pierwszy rzut oka wyglądają całkiem interesująco, zaraz dokładniej im się przyjrzę.

Właśnie chodzi mi tylko o głośniki - wiem, że słuchawki będą wygodniejsze w przenoszeniu czy zastosowaniu typowym dla gracza, ale naprawdę bardzo rzadko słucham czegokolwiek siedząc przy lapku, raczej po prostu puszczam sobie daną płytę, przełączam na głośniki (póki co pożyczone, jakaś budżetówka z marketu ;)) i krzątam się gdzieś po pokoju/mieszkaniu, np. w międzyczasie coś robiąc. Podejrzewam, że ze słuchawkami sprawa byłaby prostsza do zadecydowania, no ale niestety. ;) Sam laptop też przez najbliższy rok, półtora będzie pełnił funkcje raczej stacjonarne, więc na pełną mobilność póki co nie stawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiostereo.pl/glosniki-kompute...l/page__st__800

Tu ostatnio davidm szukał małych głośników do 200zł i w sumie skończyło się na głośnikach za ok 150zł i mniej. Ogólnie temat trudny bo za 100zł to nic fajnego się nie kupi ;/ Dobrał bym jeszcze z 50zł... Bo tak to sam np nie jestem w stanie pomóc... I reszta ma chyba ten sam problem... No i polecam rozważyć używane głośniki :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@varamir

Cały problem polega na tym, że obecnie ten budżet jest dość mocno ograniczony, ale... w sumie, gdybym poczekała jeszcze jakieś dwa-trzy tygodnie, to pewnie i dałabym radę dołożyć z 50zł. Co osobiście polecałbyś w takim przedziale? Skoro te dwie propozycje podane przeze mnie na początku nie porażają stosunkiem jakości do ceny (wiadomo, że cudów się nie należy spodziewać), to chyba faktycznie lepiej poczekać i trochę dodać.

Do używek, szczerze mówiąc, jakoś nie jestem mimo wszystko przekonana. ;) Nie chodzi tu absolutnie o samą chęć posiadania fabrycznie nowego sprzętu w pudełeczku, ale raczej o świadomość, że nie wiem co z takimi głośnikami się przedtem działo, czy coś było z nimi kombinowane, czy nie upadły itp - jasne, są opisy aukcji na allegro i istnieje coś takiego jak zgodność towaru z opisem, ale znając moje parszywe szczęście, to za jakiś czas wylazłoby coś w stylu ukrytej wady niewidocznej w pierwszych dniach od zakupu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze sprzętem audio ciężko coś zrobić. To duży plus dla używek. Ogólnie: http://www.techfanatyk.net/polecane-glosni...we-2-0-2-1-5-1/

Microlab FC 330 można wyrwać za około 175zl za nowe, a używane spokojnie powinny dać radę za ok 100zł. I to jest moja główna propozycja. Taniej obawiam się że z 2.1 nic nie polecę. Jak coś to tylko z tamtego tematu coś. Prędzej jakieś 2.0. Np Microlab B73 jest za 150zł. Poniżej nie ma wg mnie nic wartego uwagi :/ Te dwie opcje bym rozważył jako najciekawsze z najtańszych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...