Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

neosajrus

Rozwiązany: Myszka dla gracza

Polecane posty

Witam,

chciałbym sobie kupić myszkę, która będzie wygodna w używaniu (zarówno pod względem dopasowania do dłoni, jak i prezycji w grach i różnych programach) i aby miała kilka programowalnych przycisków. Istnienie różnych profili też byłoby fajne. Myszka może być przewodowa (jeśli przewodowa, to żeby kabel był elastyczny i nie był zbyt uciążliwył) lub bezprzewodowa (jeśli bezprzewodowa, to, żeby bateria w miarę długo trzymałą, a ładowanie było przez stację dokującą, a nie przez kabel). Podłączenie do komputera przez USB. Liczy się dla mnie przede wszystkim jakość myszki, więc cena może być nawet 200<.

Z gory dzięki za propozycje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony wspomne o Sidewinderze x8. Swietny sensor, bardzo dobre wykonanie, bezprzewodowa (z mozliwoscia grania z kablem;)) i z wymiennymi slizgaczami. Mozna kupic w cenie do 200zl. Nie wiem jak to jest z makrami i profilami, ale chyba ma. To musialbys juz samemu sprawdzic w sieci. Dla mnie takie rzeczy nigdy nie byly wazne, to nie wiem. Ksztalt... jest niezle wyprofilowany, ale myszka jest duza. Nie kazdemu pasuje do lapy.

Wyzej wymieniona G9x rowniez wydaje sie byc swietnym wyborem, ale jej ksztalt rowniez jest 'ryzykowny'. Jedni narzekaja na ergonomie, a inni nie moga pojac co w niej zlego.;) Dobrze byloby jakbys mogl pojsc do jakiegos sklepu (np. do tego dla idiotow:P) i sobie pomacac.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klik!

Tutaj masz test G700 na benchmark.pl. Jak dla mnie cena jest zaporowa, ale jeśli Cię na takiego gryzonia stać, to na pewno się nie zawiedziesz, szczególnie jeśli potrzebujesz tylu dodatkowych przycisków. Miałem okazje położyć na niej łapę w sklepie i jest zaskakująco wygodna, wszystkie przyciski są łatwo dostępne pod palcami, nie trzeba wyginać ręki w nienaturalny sposób (przynajmniej ja nie musiałem, rozmiar dłoni ma tu pewne znaczenie).

Sam posiadam G9 i jestem bardzo zadowolony, trzeba jednak mieć na uwadze, że ta mysz przeznaczona jest raczej dla użytkowników preferujących prowadzenie myszy bez opierania na niej ciężaru całej dłoni. Aha, kabel jest @#$@%, sztywny, w nylonowym oplocie. Nie zniszczy się, jest bardzo wytrzymały, ale zaraz po wyciągnięciu z pudełka po prostu irytuje.

Poczytaj też o Steelseries Xai i Razer Mamba, z naciskiem na tę pierwszą. Nie wygląda fikuśnie, ma dość uniwersalny design, będzie wygodna praktycznie dla każdego, 8 przycisków.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jedyna, udana, bezprzewodowa myszka dla graczy byl Sidewinder x8. Wszelkie inne proby konczyly sie przecietnoscia sensora myszki. Nie wiem jak jest z G700, ale to po prostu bardzo ryzykowny wybor. Byc moze bedzie swietna, ale moze tez byc totalnym zlomem.

Jesli chodzi o myszki Razera, to od czasow Diamondbacka 3G nie wypuscil na rynek nic naprawde dobrego. Najnowsze gryzonie tej firmy sa mocno przecietne z cena tak dalaja do przecietnosci jak to tylko mozliwe. Firmy catz nie znam w ogole.

Jesli cos bezprzewodowego to chyba tylko Sidewinder x8; przynajmniej z tych sprawdzonych. Jesli chodzi o SS Xai, to zapewne ma kabel w oplocie jak poprzedni model tej firmy, SS Ikari.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powszechnie wiadomo jest o wolniejszym tempie reakcji, co moze dokuczyc przy graniu w FPSy. Inny problem to akceleracja wsteczna, ktora moze nie jest bolaczka wylacznie bezprzewodowek, ale wiekszosc z nich ma z nia problemy. Oczywiscie, nie kazdy gracz odczuje spowolniona reakcje na ruchy lub akcleracje wsteczna. Jesli ktos porusza myszka powoli i gra spokojnie, to takich problemow nie bedzie. Jesli jednak ktos potrafi zamiesc lapa po podkladce, to takie myszki zaczynaja sie gubic; sensor skacze na rozne strony lub nie widac zadnej reakcji. Z tego co donosza doswiadczeni forumowicze Sidewinder x8 jest pozbawiony takich problemow. Wskazuja tez na to testy przeprowadzone odpowiednimi programami mierzacymi wystepowanie akceleracji wstecznej. Mamba i inne bezprzewodowki nie mialy tyle szczescia. Nie wiem, jak jest z G700.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G700 przewodowo ;]

Mam tą mysz i mogę podzielić się wrażeniami. Wcześniej miałem G9 i muszę powiedzieć, że G700 mnie pozytywnie zaskoczyła. Przełącznik profili i bajer z kółkiem w G9 były od spodu myszy, przez to całkiem bezużyteczne. Tu już śmigam po 2 profilach i czasem specjalnie do jakiejś gry ustawiam 3ci(najczęściej gry widzą do 5ciu przycisków myszy dlatego na reszcie trzeba w profilu poustawiać odpowiednie klawisze). Przy 2 czułościach DPI ustawionych, defaultowo zresztą, w profilu do gier, tylko jeden przycisk używany jest do zmiany czułości, dzięki czemu działa podobnie co np. precision w R.A.T. Saiteka.

Leży w dłoni idealnie, przy czym używam podkładki z tym żelowym pod nadgarstek, ręka się nie męczy przy surfowaniu i klikaniu. Łapę mam dość dużą, choć nie gigantyczną ;].Za to w szybkich FPSach czasem wywalam podkładkę by dokładniej i szybciej celować całą ręką.

Mysz jest dość duża i cała dłoń znajdzie na niej oparcie.

Nie używam, i nigdy nie zamierzałem używać, jej przede wszystkim jako bezprzewodowej, cierpi na przypadłość wspomnianą przez Profesora. Na kablu to zupełnie inna mysz(zresztą tak też ją komp widzi).

Z baterią jest dość ciężka, przez co nie lata bezładnie po podkładce.

Zawsze używałem i będę używał myszy Logitecha, dowodem ich trwałości(tzn mam nadzieję, że wszystkich późniejszych modeli też) - stara MX518 w szafie, po tysiącach godzin gniecenia jej za młodu wciąż działa jak nowa ;].

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myszki bardzo uniwersalne i malo awaryjne to Diamondback 3G, MX510, Krait, Salmosa i A4Tech x-748 (no ten ostatni czesciej sie psuje). Wszystkie maja swietne sensory, ktore nadaja sie praktycznie do kazdego zastosowania i sa lepsze od wiekszosci nowych gryzoni. W takiej cenie nie sposob znalesc jakies powazniejsze wady.;) Szczegolnie x-748 reprezentuje bardzo dobra jakosc w porownaniu do ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsza myszka do grania w gry wymagające refleksu np : Counter Strike 1.6 to zdecydowanie Razer Mamba jest to hybrydowa myszka posiadająca 2 tryby zasilania , najlepszej jakości sensor dpi na świecie , bardzo dobrą ergonomię oraz optykę.Jedyna wada że jest dla praworęcznych tylko i kosztuje 400 zł ;)

http://store.razerzone.com/store/razerusa/...uctID.169418100

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jednak, że myszki Razera są raczej nie polecane. Zawsze wydawało mi się, że jest to jedna z solidniejszych firm.

PS. Zapomniałem jeszcze dodać, że myszka powinna być laserowa i że używam jej bez żadnej okładki pod nią (kupienie okładki raczej nie wchodzi w grę).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jednak, że myszki Razera są raczej nie polecane.

Kiedys myszki Razera byly swietne i firma wyrobila sobie renome. Teraz jade tylko na tej renomie, a nie jakosci produktow.;)

powinna być laserowa

Grasz na wysokim DPI? Bo jesli jestes mid lub low sensem, to nie widze zadnych powodow, zeby na lasery sie rzucac.

kupienie okładki raczej nie wchodzi w grę

Ja mimo wszystko polecalbym podkladke. Zwiekszy komfort pracy i precyzje sensora. Dodatkowo slizgacze nie beda sie tak scirac ani biurko niszczyc. Jesli koniecznie musi byc laser to polecalbym Speedlink Kudos lub GIGABYTE M8000x + Razer Sphex. Powinno sie dostac taki zestaw za ok. 200zl.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...