Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skarpet9

Tworzenie partycji XP,screenshoty z gparted i komunikat o błędzie

Polecane posty

Chciałem sobie stworzyć dodatkową partycję na drugi system (Win 7)

Używałem programu EASEUS Partition Manager. Pierwszy raz wszystko było dobrze, ale podczas procesu tworzenia partycji komputer sam się zrestartował. Od tego czasu za każdym razem , gdy próbowałem tym programem zrobić to jeszcze raz wyświetlał mi się komunikat o błędzie.

Wobec tego ściągnąłem obraz GParted, wypaliłem i włączyłem z niego komputer. Po włączeniu okazało się, że przy ikonce dysku, na którym chcę stworzyć partycję jest wykrzyknik. Okazało się, że wyświetla się tam długi tekst po angielsku i jedyne co z niego zrozumiałem to fragment dotyczący użycia polecenia chkdsk w wierszu poleceń. Wyłączyłem GParted, uruchomiłem skanowanie i po włączeniu komputera wyświetliło mi się, że jeden bardzo poważny błąd został usunięty. Niestety nie wiem, którego dysku to dotyczyło. Odpaliłem ponownie EASEUS-a i po uruchomieniu tworzenia tej partycji wyświetla się: "Unknow error.Please defragment dosc and try again".

Mimo usunięcia tego błędu w GParted nadal wyświetla się to ostrzeżenie.

W związku z powyższym mam kilka pytań:

- Po zrobieniu screenshota w GParted chciałbym go skopiować na pendrive i odpalić w windows-ie. CZy jest taka możliwość? Jeżeli chodzi o Linuxy to jestem troszkę zielony i prosiłbym o szczegółową instrukcję.

- po drugie, czy polecenia chkdsk działa automatycznie na wszystkie dyski, czy trzeba wybrać, np: chkdsk /f ??

Jak uda mi się zescreenować ten komunikat z GParted to go wrzucę, ale na razie nie wiem jak..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chkdsk działa automatycznie na partycję systemową. Jeśli chcesz sprawdzić i naprawić pozostałe partycje, to musisz go uruchomić wpisując polecenie

chkdsk /f x:

Gdzie x, to litera odpowiadająca partycji, którą chcesz sprawdzić. Zamieść na forum odczyty S.M.A.R.T. dysku, bo może został on uszkodzony. W mojej sygnaturce masz link do poradnika, w którym masz wyjaśnione jak ten S.M.A.R.T. odczytać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jeszcze raz chkdsk ogólnie i znowu po włączeniu wyświetlił mi się raport, że syatem Windows odzyskał sparwność po poważnym błędzie.

Tutaj jest sygnatuga błędy u informacje techniczne z raportu:

Sygnatura:

BCCode : d1 BCP1 : 00000006 BCP2 : 00000002 BCP3 : 00000000

BCP4 : B9D227D4 OSVer : 5_1_2600 SP : 3_0 Product : 256_1

Informacje techniczne:

C:\DOCUME~1\user\USTAWI~1\Temp\WERf4c1.dir00\Mini123110-01.dmp

C:\DOCUME~1\user\USTAWI~1\Temp\WERf4c1.dir00\sysdata.xml

S.M.A.R.T.

Używam CrystalDiskInfo. Na komputerze mam dwa dyski - pierwszy z partycjami C: (systemowa) i D: oraz dysk drugi z partycją F: i chcę tu jeszcze stworzyć omawianą partycję.

W załącznikach są zdjęcia.

Na dysku pierwszym liczba realokowanych sektorów jest przeze mnie kontrolowana i nie zmienia się od długiego czasu

Dysk_1.bmp

Dysk_2.bmp

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten drugi dysk jest w porządku, a stan pierwszego nie powinien mieć wpływu na pracę GParted odpalanego z LiveCD.

Skompresuj plik C:\DOCUME~1\user\USTAWI~1\Temp\WERf4c1.dir00\Mini123110-01.dmp i wrzuć go na speedyshare, a na forum daj linka, to się zobaczy co spowodowało wystąpienie BSODa.

Spróbuj odpalić chkdsk z poziomu konsoli odzyskiwania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku to sorry, że tyle czasu, ale miałem pewne problemy z internetem, na szczęście już zlikwidowane.

Po drugie jak mam rozumieć C:\DOCUME~1\user\USTAWI~1\Temp - czy jest to skrót od C:\Documents and Settings\user\Ustawienia lokalne\Temp, czy coś innego??

Jeżeli to to w folderze Temp mam tylko 3 pliki zaczynające się na WER... i są to:

WER2dd1.dir00

WER5a2d.dir00

WER6092.dir00

We wszystkich są jakieś skróty do gry (już odinstalowanej i zainstalowanej na drugim systemie) CoD Black Ops (oryginalnej). Są to pliki BlackOpsMP.exe.hdmp lub BlackOpsMP.exe.mdmp

Innych niestety nie ma. Mam włączony widok ukrytych folderów

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie został już usunięty przez system. Jakieś błędy jeszcze w ogóle wyskakują? Jeśli komputer się resetuje (lub wyskakuje BSOD), to kliknij prawym przyciskiem na Mój komputer > Właściwości > Zaawansowane. W polu Uruchamianie i odzyskiwanie kliknij Ustawienia. Odznacz opcję Automatycznie uruchom ponownie, a na liście Zapisywanie informacji o debugowaniu wybierz małe zrzuty pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...