Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krzys6e

Resety,errory, BSOD-y

Polecane posty

Witam. Mam problem z komputerem. Podczas grania

czy wogóle używania komputera resetuje się on, pokazuje się niebieski ekran śmierci, w mozilli wywala błąd. Po postawieniu wentylatora koło

kompa problemy występują rzadziej.

Mój sprzęt:

Codegen 200x 350 W

AMD athlon Xp 2800+

1,5gb ram

GF 7300gt

Co może być tego przyczyną?

P.S. Po zrobieniu OC P4 komp się nie włącza i płyta główna wydaje długie beep. Co to może być?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w spoczynku. Komp się resetuje, albo wyskakuje niebieski ekran. Jak znowu mi wyskoczy to przepisze kod błędu. Próbowałem zrobić screena też bez wiatraka ale jak go wyłączyłem to komp się zresetował i nie dało się go uruchomić, tzn lag podczas ładowania windowsa. Musiałem 10min odczekać z wiatrakiem włączonym aby się uruchomił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewidentne przegrzanie:

temp w okolicach 60oC to bedzie proc, 30oC to grafa lub chipset.

a te stare athlony... z nimi to różnie, Twój procesor może dożywać swoich dni i być wrażliwy na temp.. :)

w każdym razie: bezwzględnie oczyścić i zakonserwować układ chłodzący zestawu - usunąć kurz, dać nową pastę pod radiator procesora (chipsetu także - na pewno nie zaszkodzi), wiatraki rozebrać, oczyścić i przesmarować, pamięci wyjąć, gniazda oczyścić, solidnie wdekować z powrotem, podobnie z każdą kartą pci/agp [także graficzną = w karcie graficznej również wypada zakonserwować chłodzenie, ale można ją łatwo uszkodzić, więc nie polecam, chyba, że wiesz co robisz ;) ] zasilacz rozkręcić i oczyścić, wiatrak w nim również rozebrać, oczyścić i przesmarować.

jak potrzebujesz dokładniejszej instrukcji n/t czyszczenia i konserwacji sprzętu, służę pomocą poprzez PW. Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...