Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adamz675

Składanie komputera-problemy

Polecane posty

Witam wczoraj zacząłem składać nowy komputer podany w sygnaturce)

Po pierwsze zamontowałem zasilacz na dole wentylatorem do dołu. Jak podłączyć 2x 4 pin do płyty głównej. Kable są za krótkie. Brakuje jakiś 3 cm. Czy jest jakiś sposób np. pod kartą graficzną. Właśnie dzisiaj zobaczyłem że przy początku karty przy MoBo jest taka szczelina z 2 x 2cm może tam przeprowadzić kable. Bo nie wiem?

Po drugie. Czy z GTX 460 od gigabyte trzeba zdjąć takie niebieskie coś takei jak tu tyle że jest zdjęte przy otworze na śrubkę do przymocowania karty http://www.benchmark.pl/uploads/backend_im...te_N460OC3D.jpg czy trzeba to zdjąć po co to w ogóle jest ?

Po trzecie. Podłączając przedni panel PLED- PLED+ itp z 5 kabelków należy podłączyć napisami w dół czy górę? Chyba w dół nie ? Bo to od USB i Audio to napisem w górę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie. Czy z GTX 460 od gigabyte trzeba zdjąć takie niebieskie coś takei jak tu tyle że jest zdjęte przy otworze na śrubkę do przymocowania karty http://www.benchmark.pl/uploads/backend_im...te_N460OC3D.jpg czy trzeba to zdjąć po co to w ogóle jest ?

ja to zdjąłem ale nic z tym nie trzeba robić :)

na resztę pytań nie odpowiem bo nie chce Cię wprowadzić w bląd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- to konektor od SLI, gdy chcesz miec 2 karty podłączone razem. nie ściągaj tego.

- możesz puścić pod kartą graficzną... lub przedłużyć kabel - lutownica i koszulki na ciepło.

- konektor podpinasz tak (przykładowo):

e8ea1bafe8b7.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedłużenie kabelka to ok 3 minuty zabawy :

potrzebujesz lutownicy, kawałeczka cyny, kalafonii, izolacji (najlepiej koszulka na ciepło -koszt ok 1zł w sklepie z elektroniką) oraz przewodu (możesz odciąć np ze starego zasilacza.

EDYTA: konektory od diob=dy zasilania podepnij byle jak :P jak nie zdziała to odwrotnie. nic nie spalisz, nie bój :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

i umiejętnosci żeby to zrobić :P

może mnie wyśmiejecie ale sądze że bym sie posrał zanim przedłużył kabelek ^^

ja bym kombinował w kierunku nowego kabla czy jakiejś przejściówki.

w google pewnie są jakieś dobre rady ;p

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamierzam przedłużyć kabel. Mam to wszystko więc nie ma problemu. Ale co to jest ta koszulka na ciepło. Jeszcze zobaczę czy nie ma takiego przedłużacza. Trochę dziwnie Fortron to zrobił nie dość że ma tylko 1 gniazdo 6 pin to jeszcze kable za krótkie do 4 pin. A jak kable będą dłuższe to jak je poprowadzić ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

np. za blachą odbudowy, do której przykręcasz płytę główną -> wystarczy ściągnąć drugi dekiel obudowy i powinieneś zobaczyć, czy jest miejsce, by poprowadzić przewód (przewód możesz przypiąć do elementów obduowy małymi opaskami zaciskowymi - w elektrycznym sklepie ok 5zł / 100szt.

przy użciu tych opasek możesz również poprowadzić przewód np. po tylnej ścianie obudowy. pokombinuj, to fajna zabawa :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też niekoniecznie, ale to już jest inna historia. Ważne jest przede wszystkim to, żeby chłodzenie od procka podłączyć do CPU_FAN. Z prostej przyczyny - inaczej płyta nie będzie mogła poprawnie sterować obrotami wentylatora na procesorze. PWR_FAN to podłączenie dla wentylatora z zasilacza (niektóre zasilacze mają odpowiednią wtyczkę), ale możesz tam podłączyć dowolny wentylator i też będzie działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...