Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sany

Problem z windows 7

Polecane posty

Po formacie komputera zainstalowałem windows 7 (wcześniej miałem zainstalowany windows XP ) w chwili obecnej przy uruchamianiu systemu pokazuje mi się okno w którym do wyboru mam poprzednią wersje windows i windows 7 wie ktoś jak to wyłaczyć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dokładnie dzieje się, gdy płyty nie ma w napędzie?

Sprawdź, czy w BIOSie masz ustawioną poprawną kolejność bootowania. Być może na liście nie ma dysku twardego (w normalnych warunkach pierwszy powinien być DVD-ROM, drugi dysk).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystartuj z płyty i uruchom Opcje odzyskiwania systemu (tu masz opis jak się do nich dostać). Wybierz Wiersz polecenia. W wierszu polecenia wpisz kolejno komendy:

bootrec /fixmbr
bootrec /fixboot

To powinno rozwiązać problem. Jeśli tak się nie stanie, to daj znać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj tego samego, ale z komendami

bootrec /RebuildBcd
X:\boot\bootsect.exe -NT60 All

Gdzie X: to litera przypisana do czytnika DVD.

Ile masz dysków i partycji?

W opcjach odzyskiwania systemu możesz też spróbować użyć pierwszej opcji od góry (po angielsku jest to Startup repair).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze odpowiedz na pytanie dotyczące ilości dysków i partycji.

Sprawdź, czy partycja, na której jest bootloader (ukryty systemowy katalog Boot jest na niej) jest aktywna. By to zrobić uruchom Wiersz polecenia w Opcjach odzyskiwania systemu i tam za pomocą komendy diskpart ustaw partycję systemową na aktywną.

Tu masz opis narzędzia Diskpart. Przeczytaj to uważnie, żeby nie mieć jakiejś niespodzianki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...