Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Ata15

Umiejscowienie dysków.

Polecane posty

Mam pomysł oby w miejscach na napędy zrobić sobie półki (np na razie z tektury a jak będzie czas to może z drewna) gdzie ułożyłbym dyski.

1.Czy tektura lub drewno będą dobre i dadzą wytłumienie bez gąbki?

2.Jakiej odległości od siebie mogą być aby było wszytko dobrze (temp, nie wiem jakieś magnesy)?

3.Jakie mogą być max temperatury dysków?

4.Czy bliskość dysków może szkodzić napędowi i odwrotnie?

5.Gdybym jednak zdecydował się położyć dysk w dole obudowy na gąbce to czy może być blisko karty graficznej ok.5 cm przestrzeni?

6.Może być na kablach tak jakby pod górkę?

Do tej pory miałem dwa dyski teraz dojdzie trzeci więc myślę o małych przeróbkach. Jeden dysk jest normalnie wkręcony w slocie dla dysków, drugi jest położony na dole zatoki dla napędów bodajże 5,25 (aż do teraz nie pomyślałem o gąbce). Pomyślałem właśnie żeby wszystkie dyski dać do zatoki 5,25 na półeczkach. Będzie dobre?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do montażu dysków 3,5" w zatoce 5,25" najlepiej użyć tzw. sanek (ramki) na HDD (wpisz w Google hasło "sanki na hdd", groszowa sprawa), chyba, że się uprzesz, to kup kieszeń :). Dysk powinien być zamontowany poziomo, elektroniką w dół, ewentualnie "na boku" (tym dłuższym), inne sposoby "montażu" wpływają niekorzystnie na jego żywotność (jest też szkoła, która głosi, że dyski należy montować wyłącznie poziomo elektroniką do dołu). Dysk powinien się znajdować jak najdalej od wszelkich źródeł ciepła (wliczając w to inne dyski oraz napędy optyczne, higieniczne minimum to odstęp na przynajmniej jedną wysokość zatoki 3,5" między dwoma HDD) oraz pola magnetycznego (głośniczek systemowy ma magnes, o czym nie każdy musi wiedzieć :)). Napędowi optycznemu bliskość dysku nie zaszkodzi, tu tylko HDD może ucierpieć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...