Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Alaknar

Rozwiązany: Za niska temperatura?

Polecane posty

Witam,

Kupiłem nową kartę graficzną (GTX 460 z podwójnym chłodzeniem), wetknąłem ją do swojej obudowy (Antec 900 z trzema działającymi wentylatorami, w tym jeden 200 mm) i... Zastanawiam się, czy nie jest mojemu komputerowi za zimno... : )

Przede wszystkim - czy istnieje takie coś, jak "zbyt niska temperatura" dla podzespołów? Czy niskie temperatury mogą wpływać negatywnie na działanie bądź długowieczność sprzętu?

No i sama temperatura - normalnie (idle) utrzymuje się na poziomie 22-25°C, przy mocnym obciążeniu (Metro 2033 odkręcone na maksimum) grafika dociąga do 55°, cała reszta trzyma się w okolicach 40°.

Wczoraj jednak otworzyłem na chwilę okno (komputer stoi dość blisko niego) i gdy po ok. 10 minutach zerknąłem na temperatury, przywitało mnie dość zaskakujące 17°C na grafice. Czy to jest zdrowe? : )

Z góry dzięki za odpowiedzi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim zastanawiam się, czy to jest w ogóle możliwe :) takich temp nie udało mi się osiągnąć nawet w zestawie chłodzonym cieczą :) może przekłamania na czujnikach? weź dobry miernik z czujnikiem temp i wetknij go pod radiator, możliwiej najbliżej rdzenia, zbadaj różnice temp.

no bo racjonalnie - jak temp pracującego rdzenia ciepłodajnej Fermi może być niższa od temp pokojowej? używasz ciekłego azotu? :) wiem, że Michi miał coś takiego pokazywać ostatnio w Gliwicach :D

//co do zbyt niskich temp - nie ma się czym przejmować :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie - nie niższa niż temperatura otoczenia, bo wietrzyłem pokój. : ) A że pokój jest mały, to te 10 minut mu wystarczyło do mocnego obniżenia temperatury (prawdę mówiąc, zrobiło się cholernie zimno... : ) ).

Ale OK, jak mówicie, że niska temperatura komputerom nie przeszkadza, to super. BTW - grzebię właśnie w sprzęcie, któremu SpeedFan wykrywa którąś (niepodpisane) temperaturę w zakresie od -7° do 48°C, ze zmianami granicznymi w ciągu sekundy-dwóch. ; D

Dzięki za odpowiedzi! Temat do zamknięcia, chyba, że ktoś chce jeszcze szybko dodać "nie, nie, to zupełnie nie tak!". ; )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...