Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Patriqo

Problem z płynnością gier

Polecane posty

Witam,

Kiedyś tam zamieściłem na forum tej strony problem z małą ilością FPS'ów w Splinter Cell - Conviction. Ciąglę sądziłem że to jest problem optymalizacji - ale czy na pewno?

Posiadam sprzęt Dual Core 2.8, karta graficzna GeForce 9500 GT 1GB, 4GB ram i Win7 na dysku, i stwierdziłem że wiele gier powinno chodzić płynniej na takim sprzęcie, ale w niektórych przypadkach to jest tragedia.

Weźmy grę S.T.A.L.K.E.R - Shadow of Chernobyl. Sądziłem że w końcu pogram sobie na konkretnych ustawieniach, a tu gdy ustawiłem Pełne Dynamiczne Oświetlenie, rozdzielczość 1920x1080, ustawienia prawie najwyższe (oprócz AA, nigdy tego nie włączam), odpaliłem nową grę, i po prostu tragedia. Na oko może miałem max 20 FPS. Zmieniałem rozdzielczość w dół, i dopiero ustawienie 1440x900 przyniosło efekty, lecz na moim monitorze to bardzo źle wygląda - nie rozumiem. Starcraft II żeby dobrze mi chodził musiałem ustawić nie na minimalne, ale na mniejsze niż średnie ustawienia. Nawet do Obliviona musiałem instalować moda żeby gorzej wyglądała trawa, bo w lesie miałem duży spadek FPSów. Aliens vs. Predator (2010) - gra chodzi jako tako - może da się grać, ale czasem bardzo przeszkadza. SC: Conviction i Just Cause 2 - nie opłaca się grać (wiem że słaba optymalizacja ale bez przesady!). Arcania - też się nie opłacało grać bo ledwo się dało. 007: Blood Stone i Quantum of Solace - mogło być o wiele, wiele lepiej jak na te gry o Bondzie.

Wcześniej tego nie zauważałem, ale gdy odpaliłem S.T.A.L.K.E.R'a to mnie na prawdę zmartwiło. Mój kolega mówi że to jest poj***** bo niektóre te gry jakoś mu ciągnęły na gorszym sprzęcie. Poradźcie coś - jakiś fix, może software, bo wątpię że przyda się teraz zmiana sprzętu (komputer 17 lutego będzie obchodził pierwsze urodziny), bo naprawdę powoli mnie to denerwuje. Bardzo proszę o pomoc :(

PS. Uprzedzając wasze pytania instalowałem najnowsze sterowniki i DirectX, nie próbowałem nHancera bo wszystkie wersje, razem z aktualną nie działają na nowych sterownikach GeForce i trzeba czekać na nastepną wersję, ustawiałem priorytety i koligacje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc nie widzę tu nic dziwnego. Ani procesor, ani karta nie są jakimiś demonami wydajności, które umożliwiałyby komfortową grę w rozdzielczości 1920x1080. Tu masz wyniki testów dużo lepszych od 9500 GT kart w SC:Conviction (na dodatek przeprowadzane na dużo lepszym procesorze - Intel Core i7 965 Extreme Edition). Najsłabsza z nich (GTS450) jest jakieś trzy razy szybsza od 9500GT. Arcania? Proszę bardzo - klik. A na dokładkę - JC2 w 1024x768 oraz kolejny test w SCC.

Prawda jest brutalna - masz za słaby sprzęt do grania w takie gry na takiej rozdzielczości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie rozdzielczos za bardzo nie gra roli, 1920x1080 rzadko używam w grach, ale najgorsze jest to że jak już zmieniam rozdzielczość, to dopiero na 1440x900 i niżej coś daje, a gdy jest ustawione na "niżej", to już nie opłaca się grać. W wielu przypadkach zmiana na 1440... nic nie daje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rzeczy samej (klik- 18 fps to raczej nie jest komfortowe granie). Najbardziej optymistycznym rozwiązaniem byłaby zmiana karty na szybszą oraz procesora (a dokładniej całej platformy) na mocniejszy (tak by można było pograć bez problemów w nowsze gry). Najprostszym - zmiana karty graficznej.

Wyjścia są dwa - albo zakup wydajniejszego sprzętu, albo granie w starsze, mniej wymagające gry.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to i tak nie ma sensu, nie mogę otworzyć komputera przez plomby gwarancyjne, nawet nie sprawdzę jaki mam zasilacz. Po końcu gwarancji jakoś pomyślę o nowej karcie. Tylko ciekawe jak będzie ze Skyrimem i D3 na tym sprzęcie ;)

Jeszcze raz dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś sprawdzić temperatury procka oraz grafiki? Miałem podobny problem w wakacje - gry, które powinny chodzić szybko, często zwalniały. Przyczyna? Procesor nagrzewał się do ponad 100 stopni, pomogła zmiana pasty termoprzewodzącej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę otworzyć komputera przez plomby gwarancyjne, nawet nie sprawdzę jaki mam zasilacz

Od jak dawna masz komputer? Jeżeli nie otwierałeś go i nie czyściłeś, to może kurz jest powodem złego działania komputera.

Nie jest to gwarancja tego że komputer nagle zacznie niewiadomo jak śmigać, gdyż może on być zbyt słaby na te gierki. Ale myślę, że na minimalnych powinny wszystkie śmigać bezproblemowo, a Oblivion na mid-hi!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...