Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Repcak

Słuchawki do 150zł

Polecane posty

Głównie do gier ale czasami może jakiś film i muzyka ;p

Zależy mi na dobrym pozycjonowaniu i ładnych efektach (wybuchy itp) na przykład w Bad Company 2 na PC.

Aktualnie myślę o tych kossach:

http://allegro.pl/profesjonalne-koss-ur40-...1396157449.html

Albo dozbierać do Sennheiserow hd555

PS: Ewentualnie SENNHEISER HD 205 II HD205 bo można tanio wyrwać ;p ale nic o nich nie wiem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coz, do uniwersalnego uzytku najoptymalniejszym wyborem sa chyba Koss UR40. Dadza sobie rade na integrze, a i z lepsza karta fajnie zagraja. Maja bardzo dobra przestrzen i swietne pozycjonowanie w grach. Do tego mozna sobie dokupic Zalman mic i bedzie dobrze.;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytrzymalosc Kossow to ich najwieksza (jedyna?) wada. Kabelekjest cienki i latwo go zerwac. Jesli jednak bedziesz dobrze traktowal sluchawki to samo nic im sie nie stanie. Wygoda jest bardzo dobra; sluchawki prawie nic nie waza i maja bardzo lekki nacisk na glowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej celować w jakiegoś xonara ze wzmacniaczem słuchawkowym

Xonar ze wzmacniaczem to chyba nie w tym budzecie i nie do takich sluchawek.;) Najtanszy to Xonar STX... Wroc! Jest niby Xonar DG, ale on ma bardzo slabej jakosci wzmacniacz, ktory i tak nie zrobi zadnej roznicy dla UR40.

Jesli zas chodzi o EAX, to jest to wymierajacy standard, ktory na porzadnym sprzecie zazwyczaj tylko utrudnia gre na sluch. Dodaje on poglosy i echa, ktore maja pomoc w pozycjonowaniu, ale w praktyce efekt bywa mocno dezorientujacy. EAX przestaje wiec byc kryterium wyboru.

Z polecanych kart warto sie zainteresowac Xonarem D1/DX. Bardzo dobrze sie paruje z UR40. Inna opcja jest Audigy 2, ktora mozna dostac uzywana w okolicach 50-80zl. To rowniez swietny wybor jesli zalezy Ci na dobrym stosunku ceny do jakosci. Jesli mozesz kupic Audigy 2 w cenie do 90zl, to bierz. Jesli nie to kup Xonara D1/DX.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeszcze takie pytanie, chciał bym mieć równocześnie podłączone do karty słuchawki i głośniki 2.1 da się jakoś tak wyjścia poustawiać żeby dla obu było poprawnie?

To juz troszke bardziej skomplikowana sprawa. Glosniki 2.1 podlaczasz kablem mini jack takim jak sluchawki, zgadza sie? Wszystkie karty maja tylko jedno wyjscie dla sluchawek i 2.1, wiec podpiecie obu naraz jest niemozliwe. Jest jednak rozwiazanie, ktorego sam uywam i jest dosc wygodne. Kup sobie przedluzke (z koss UR40 i tak trzeba ja kupic) i wepnij do karty. Drugi koniec zostaw gdzies w zasiegu reki, zebys mogl do przedluzki podlaczac na zmiane glosniki lub sluchawki.

Nie wszystkie przedluzki sa roznie udane. Za ok. 10zl mozna kupic cos, co powinno byc bardzo dobre. Tanio mozna bylo kiedys kupic np. przedluzki firmy Belkin, ktore byly bardzo dobre.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja integra ma typowe wyjście line out inne wyjścia do typu front, rear, lewy i prawy głośnik itp. Zauważyłem jednak że gdy włożę kabel od głośników 2.1 do złącza na lewy głośnik to w sterownikach realtek pokazuję się okno i ustawia to złącze jako line out. Czyli mam 2 line outy! W normalnych karatach dźwiękowych tak się nie da np w Xonarze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem.:( Ja na swoim Xonarze DS mam line out chyba tylko na wyjsciu sluhawkowym. Teraz nie mam czasu, ale jak wroce do domu ze szkoly, to przeczytam instrukcje. Jesli moj Xonar DS moze miec line out na kazdym wyjsciu to wyzsze xonary pewnie tez.;) Chcialbym sprawdzic to w praktyce, ale moj Xonar padl, wiec bede sie posilkowal tylko intrukcja.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba właśnie wskazałeś jedno miejsce... W empiku też masz. Inna kwestia że nie są to zbytnio opłacalne słuchawki xD szczególnie ze względu na ich delikatność...

PS. Faktycznie - wycofane ze sprzedarzy xDD

Edit: pytanie śmieszne:

http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&...lSeries+Siberia

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale nie mialem okazji. Nie moge znalesc tej glupiej intrukcji.

Doradzalbym kupic przedluzke, jak juz wczesniej pisalem. Uzywalem tego rozwiazania ponad rok i naprawde nie stwarza to zadnych problemow. Na papierze wydaje sie to niewygodne, ale w praktyce nie bylo zadnych problemow.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...