Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

xanitus

Karta Graficzna i Bios Problem !

Polecane posty

Witam, otóż po włożeniu nowej karty graficznej (GF 9800 GT) do Pcta wszystko działało fajnie. Do czasu kiedy nie zacząłem sprawdzać jak chodzą gry :) Fakt faktem, iż ta karta to nie jest żaden szał :P po odpaleniu mało wymagającej gry Sacred 2 wystąpił błąd "fatal error graphics controller" czy coś w tym stylu. Po chwili i komputer i głośniki zaczęły wydawać dziwne odgłosy piszczenia po czym się wszystko zawiesiło. Po resecie pcta zdziwił mnie wczytujący się BIOS który wyglądał mniej więcej tak : http://img545.imageshack.us/f/dsc00153j.jpg/ Chodzi mi tutaj o te dziwne znaki $$ . Po włączeniu sie już systemu komputer nie widzi karty graficznej, żadne sterowniki do niej nie działają . Wie ktoś może czego to jest wina ? Chciałbym zaznaczyć to że wątpie w to że to wina zasilacza ponieważ miałem wcześniej taką samą karte graficzną która się przegrzewała i stwierdzono że padły kondensatory i wymieniono mi tamtą na taką samą . Mam nadzieję że znajde tutaj kogoś kto jest mi w stanie pomóc :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

karta jest fabrycznie nowa? bo wygląda na uszkodzenie rdzenia lub pamięci... jeżeli jest na gwarancji to radzę odesłać ją do serwisu...

Inna sprawa, że możesz mieć walnięty zasilacz i upalił Ci dwie karty..

no a trzecia sprawa - taka śmieszna - podpiąłeś oczywiście dodatkowe zasilanie do karty graficznej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie bierz pod uwagę możliwość uszkodzenia karty i dopuść uszkodzenie zasilacza lub inną usterkę, bo dwie karty pod rząd upalone to nie może być przypadek.

nie mogę zdiagnozować bez rozebrania sprzętu, więc najlepiej zabierz cały komputer do jakiegoś serwisu na diagnostykę i naprawę, a potem oddaj kartę na gwarancji (tak, żeby sprzęt był sprawny, gdyby np chcieli go sprwadzić - uszkodzenie karty z TWojej winy nie podejdzie pod gwarancje ;) )

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma za co :)

w kwestii zasilacza i karty - nie jestem w tym specjalnie ekspertem, ja tylko zawodowo naprawiam komputery :) proponuje założyć nowy temat w dziale Sprzęt -> Składamy komputer - kupujemy części.

tam chłopaki którzy na co dzień składają zestawy wybiorą Ci coś odpowiedniego dla reszty podzespołów Twojego komputera ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...