Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

freeq52

Sterowniki ATI i problem z fps

Polecane posty

Witam, mam pewien problem, a w zasadzie może nie tyle problem, co rzecz dziwną. Posiadam Radeona 4850 512MB. Ostatnio zaktualizowałem sterowniki do wersji 10.12 i pojawiły się bardzo duże problemy z płynnością w grach, m.in. GTA 4, Mafia 2, Crysis, Stalker: Cień Czarnobyla (na razie zauważyłem to w tych produkcjach, możliwe że jest ich więcej). Po zainstalowaniu tych sterowników, w podanych grach bez względu na ustawienia grafiki mam jakieś 10fps. Strasznie mnie zdziwiło, gdyż wcześniej wszystkie chodziły bezproblemowo, a teraz taki zonk. Postanowiłem przywrócić sterowniki do wersji wcześniejszej (u mnie 10.9) i wszystko wróciło do normy - gry chodzą jak należy. I teraz moje pytanie - czy któryś posiadacz tej karty albo chociaż tej wersji sterowników ma takie problemy, w jakichkolwiek grach? I czy to możliwe, że ATI wydaje tak niesprawdzone i bądź co bądź niekompatybilne sterowniki, w których są problemy z kilkoma grami, a może jest ich więcej? Sprawdzałem temperatury karty na obu sterownikach i wszystko jest OK. Mój system Windows 7.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Rozumiem że przed instalacją usuwasz stare sterowniki? Warto też przeczyścić je dokładnie Driver Cleanerem w trybie awaryjnym. U mnie na tych sterownikach na radku 4870 wszystko jest w porządku. STALKER i Crysis chodzą u mnie normalnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w sumie starych sterowników nie usunąłem, po prostu zainstalowałem nowe i tyle. Być może w tym jest problem, ale jakby nie patrzeć dziwny - nie powinno tak być... Pół biedy jak ktoś ogarnia komputery, ale taki przeciętny Kowalski może być bardzo zdziwiony, że nagle gry mu zwolniły o jakieś 90%

EDIT:

Ok, rozwiązałem problem. Przyczyna była błaha i być może dlatego nie zwróciłem na nią uwagi na początku. W ustawieniach karty graficznej, w wydajności gier, ręcznie ustawiałem antyaliasing czy filtrowanie anizotropowe na maksymalne - było mi potrzebne do poprawy grafiki w cs 1.6. Okazało się, że to było przyczyną ogromnego spadku fps w nowszych grach. Gdy przywróciłem fabryczne ustawienia wszystko jest OK. We wcześniejszych wersjach sterowników nigdy tego problemu nie miałem, teraz niestety tak. Ale problem rozwiązany, można zamknąć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...