Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

m4xell

Słaba wydajność nowego PC oraz blue-screen

Polecane posty

Blue-screeny oraz ogólna słaba wydajność komputera doprowadza mnie do szału. mój system to Win 7 x64.

Pamięć 2* DDR3 Kingston HyperX 2GB KHX1600C9D3/2G

Asus GeForce GTS 250 1GB DDR3/256b D/H PCI-E WW V2

Płyta główna Asus M4A87TD EVO AMD 870 Socket AM3

Procesor AMD Athlon II X4 645 BOX (AM3/95W)

Dysk twardy WD 500GB WD5000AVDS SATA II 32MB

Zasilacz 500W Logic.

Na początek zauważyłem słabą wydajność w grach (lineage 2 dla zainteresowanych), od kilku dni dostaje blue - screeny i już sam nie wiem o co chodzi zrobiłem update bios-u, zainstalowałem najnowszy driver do grafiki. Proszę o jakieś porady. Czy to może być przyczyna dodatkowego oprogramowania np płyty głównej lub grafiki ? A jeżeli to w czymś pomoże kilka razy miałem przypadek że podczas grania nagle zaczęło mi bardzo mocno szumieć w słuchawkach po wyłączeniu procesu gry szumienie znika ale trzeba zrobić reset bo ekran się rozmywa i zawiesza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem domyślnie bios i blue scren przestał wyskakiwać , ale mam nadal problem z wydajnością gra w która gram powinna chodzić bardzo płynnie a zmiany lokacji powinny odbywać się w sekundę u mnie muszę czekać około 15, bardzo długo się ładuje grafika i klatkuje. Jaki jest lepszy sterownik do grafiki, ze strony nvidia czy producencki asus ??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Windows 2000/XP/Vista, procesor Pentium Core 2 Duo 6300 lub lepszy, 1 GB RAM, karta graficzna GeForce 7600 / Radeon X1600 lub lepsza, 20 GB wolnego miejsca na dysku twardym, 18-bitowa karta dźwiękowa, DirectX 9.0, połączenie internetowe.

Wymagania tej o to gry, więc chyba mój sprzęt jest dużo lepszy , gdzie może być problem ??

obciazanie.jpg

Uploaded with ImageShack.us

prime95 + furmark + 2 razy gra lineage 2 odpalona w oknie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z blue screen sobie poradziłem pisałem wyżej, o jakim PCI mówisz ?? Wymagania gry macie podane jest to lineage 2, na pewno nie przez temperatur bo normalnie nie jest taka, ktoś kazał mi zrobić test na odpalonym prime95 i furmark to podałem rezultat. Proszę o czytanie tematu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo ich nie ma :) , ustawiłem w biosie w panelu OC ustawienia pamięci na default i jest na razie spokój pewnie pamięci były źle ustawione bo się na początku tym bawiłem.

A jeżeli chodzi o moment kiedy się pojawiały to jak odpalałem z 3 gry jednocześnie (3 * lineage 2)

Czy to że ta gra mi wolno chodzi może być spowodowane np 64bitowym systemem ?? Mówię od razu gra jest cały czas aktualizowana przez producenta więc nie jest stara, przez cały czas wychodzą nowe dodatki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Podglądzie zdarzeń pozostały najprawdopodobniej jakieś ślady po BSODach. Fajnie by było, gdybyś tego poszukał. Moment wskazuje na to, że rzeczwyiście pewnie było coś z pamięcią.

Poaktualizuj wszystkie sterowniki i zobacz co będzie wtedy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja zainteresowałbym się zasilaczem. Napięcia podane w HW monitor na linii +12V są stanowczo za niskie. W sumie to nie można polegać na czujnikach, ale i tak przydałoby się sprawdzić te napięcia miernikiem. Jak to zrobić? Sevard ma instrukcję w sygnaturce. Ale co by się nie działo, to i tak zalecam wymianę tego Logica na coś markowego np. tego Fortrona KLIK!. Poza tym nie masz się co dziwić, że gry zwalniają, gdy w jednym momencie masz uruchomione aż 3! :tongue: To normalne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś czyta to co pisze ?? czy tylko wyrywacie słowa z kontekstu. Jak odpalam jedną i tak jest to samo czyli wolno chodzi. A co do 3 dałem przykład kiedy wyskakiwał blue screen. Proszę czytajcie temat od początku bo widzę że nie którzy tylko próbują nabić sobie posty. A co do sevarda wiesz to było już jakiś czas temu daj jakiś namiar jak mogę to sprawdzić. Może opisze dokładnie o co chodzi, gdy miałem starego PC z win XP (1gb ramu procek athlon 3000+ 64bity, grafika 7600gs) gra zachowywała się podobnie jak teraz czyli działała wolno, sprzęt zmieniłem na niebo lepszy a nadal jest podobnie jeżeli chodzi o prace tej o to gry. Pytałem znajomych kilku z nich z podobnym PC nie mają problemów śmiga wszystko bez zarzutów. Zrobiłem re-instal systemu nic nie pomogło, próbuje już nawet instalować najnowsze sterowniki i nadal nic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą może być zasilacz. Logic to zła firma. Też takiego kiedyś miałem i gdy zaczął sprawiać problemy - od razu go wymieniłem. Co do spowolnień - miałem kiedyś coś podobnego. Komp zamulał jak nie wiem co, grać się praktycznie nie dało, bo gry nawet nie chciały się załadować. Z pomocą przyszedł jeden z coverów PC World, z którego zainstalowałem program McAffe Stinger. Wziąłem skanowanie tym programem, restart kompa i wszystko gra i buczy! Także możesz spróbować tym programem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...