Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mugger

Karta sieciowa

Polecane posty

Witam.

Ostatnio (jak zwykle) sam wymieniałem komponenty w moim PC. Teraz mam płytę główna Asus P7H55-M , procek Intel i5 750, karte grafiki GeForce 9800 GT i 4GB ram od Kingstona. No i po podłączeniu tego wszystkiego i odpaleniu komputera oraz załadowaniu systemu (działam na Windows 7 Ultimate 64 bit) okazało się że nie mam połączenia z internetem. Otworzyłem menedżera sieci i okazało się że PC nie wykrywa karty sieciowej.

Próbowalem odzyskać sterowniki i je zaktualizować ale nic. OS pokazuje, że sterowniki sa aktualne, a i diody przy wtyczce (z kabla ciągnąłem już internet od dlugiego czasu więc kabel jest dobry) się nie świecą i Windows nie widzi karty.

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Mugger

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli karta jest zintegrowana to raczej nic nie poradzisz. Poprzyglądaj się płycie głównej w okolicach zintegrowanej karty, może coś dojrzysz. Ew. się spaliła i raczej nic nie ujrzysz. Proponuję kupić jakąś sieciówkę. Za 20 zł możesz już coś dostać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, czy karta sieciowa nie jest przypadkowo wyłączona w BIOSie. Dobrze by było dla pewności zresetować BIOS. Jeśli to nic nie da, to warto sprawdzić też czy karta działa pod kontrolą innego systemu. Np. jakiegoś LiveCD GNU/Linuksa (w tym przypadku polecam SLAXa).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...