Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerton

Rozwiązany: Wrazenie, ze ktos wlamal mi sie na gg

Polecane posty

Witam serdecznie mam bardzo martwiacy mnie problem zGadu gadu, ktory sie pojawil dzisiaj, nie wiadomo dlaczego. Korzystam sobie normalnie z gg az tu nagle wyskakuje info, ze zalogowalem sie na innym komunikatorze niz gg, bardzo szybko kliknalem w multilogowanie i okazalo sie, ze system faktycznie wyswietlil, ze MOJE IP jest zalogowane na GG pl 1,4,1. Czy to moze znaczyc wlamanie ? Jest to dla mnie bardzo dziwne. Przepraszam jesli post jest chaotyczny, ale jestem zdenerwowany, bo na gg wykonuje czesto bardzo prywatne rozmowy, ktorych "wyplyniecie" oznaczalo by dla mnie masakre. Prosze o mozliwie szybka pomoc.

BTW. napisalem tez do pomocy technicznej gg,ale oni pracuja tylko w normalne dni robocze, a dzis sylwester.

Pozdrawiam i zycze wszystkim szczesliwego nowego roku. :)

EDIT:

"jesteś zalogowany na innym komunikatorze gg 1.4.1"

DOKLADNIE TO CO WYZEJ SiE POKAZUJE Z MOIM NUMEREM IP.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to miałem - dlatego używam to jako zastępczego komunikatora. Generalnie GG jest łatwe do shackowania (z tego co patrzyłem na hakerskich forach).

Ale skoro serwer wyświetlił Twój adres IP - może nie wylogowałeś się przed aktualizacją komunikatora?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, ze ja nie robilem zadnej aktualizacji od dlugiego czasu, a program wyswietlil moj nr IP, tak jak bym na jakiejs starej wersji ggsiedzial i to na nowym kompie -.-. A jakiego komunikatora lepiej uzywac ? Mam Mcafe internet security, sprawdzalm nawet za pomoca komend czy nie jest komputer nasluchiwany. I czy ten inny komunikator skopiuje moje kontakty ?

EDIT:

Zmienilem nawet haslo do konta gg, ale caly czas to cos wyskakuje (z moim nr. ip)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest klient gadu - gadu ? Ja korzystam z programu pobranego ze strony www.gadugadu.pl, nie korzystam z innych komunikatorow, bo przeczytalem w regulaminie kont gg, ze jest to zakazane (20 artykul regulaminu) czyli, ze z konta zalozonego w GG mozna korzystac tylko z programu wydanego przez firme gadu-gadu :), co do tych "wlamow" to sie troche uspokilem, bo sam sobie nie moglem sie wlamac :), zmienilem 2 raz haslo dla pewnosci :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klient gadu-gadu, to, jak piszesz, właśnie komunikator z którego korzystasz do łączenia się z siecią. Zaś sam punkt 20 ich regulaminu nie jest najlepiej sformułowany, zasadniczo zakazuje też korzystania z ich oprogramowania...

Po zmianie hasła powinieneś być bezpieczny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadu-Gadu to tak naprawdę sam protokół umożliwiający komunikację. Pogram Gadu-Gadu to już klient, AQQ to też klient z obsługą protokołu GG itd. Zmień hasło na skomplikowane na tyle, by zawierało litery,cyfry i znaki specjalne a żaden brute force tego nie łyknie ;).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z programu pobranego ze strony www.gadugadu.pl, nie korzystam z innych komunikatorow, bo przeczytalem w regulaminie kont gg, ze jest to zakazane (20 artykul regulaminu)

W gruncie rzeczy, to nie ma programu, który by spełniał ten punkt regulaminu. Nawet oficjalnego klienta gg nie da się pobrać ze strony www.gadugadu.pl, na stronie jest tylko link do niego. Ten punkt jest tak zakręcony, że nawet ludzie tworzący gg nie wiedzą o co w nim chodzi.

Jeśli chodzi o hasło, to pamiętaj, żeby było ono odpowiednio skomplikowane i inne niż np. konto na maila. Jest to o tyle istotne, że hasła do gg śmigają w postaci nieszyfrowanej, więc jeśli ktoś to przechwyci, to możesz mieć niezłe kłopoty.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyslilem bardzo skomplikowane haslo, zupelnie inne niz mam wszedzie, ale teraz mam pytanie, skoro nie jest szyfrowane to i tak kazdy moze mi je wykrasc tak sobie ? Mi jedna kolezanka mowila,ze gg jest tak badziewnym programem, ze nawet do archiwum latwo sie wlamac i ze powinienem czyscic. A jak zalozmy bym te aqq zainstalowal to jak przeniesc swoje kontakty tam ? I jak uruchomic na tym programie moje konto gadu-gadu ? Ja po prostu chcialbym sie w miare bezpiecznie czuc kiedy rozmawiam z ludzmi, a szczegolnie na prywatne tematy zeby nie pojawial sie dyskomfort :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z AQQ jest o tyle prosta sprawa, że po instalacji trzeba założyć konto, ale z tego co ja pamiętam wystarczyło wpisać tylko byle jaki login żeby to wyglądało np. tak nazwa@aqq.eu.Po ''założeniu''(jeżeli można to nazwać założeniem)konta mamy do wyboru czy chcemy przenieść swoje kontakty z innego komunikatora, czyli w tym przypadku GG.Po wybraniu tej opcji wpisujemy swój numer GG i hasło i to koniec.

P.S.Nie wiem czy napisałem dokładnie bo pisałem z pamięci.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet do archiwum latwo sie wlamac i ze powinienem czyscic

Archiwum trzymane jest na dysku twardym komputera a tak więc wykraść go jest trudno, żeby nie rzec bardzo trudno jeżeli komputer ma minimalny poziom zabezpieczeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główny problem z bezpieczeństwem gg polega na tym, że wszelkie informacje tekstowe przesyłane są w postaci niezaszyfrowanej. Jedynym skutecznym rozwiązaniem w tym przypadku jest w ogóle rezygnacja z gg na rzecz bezpieczniejszych protokołów (np. XMPP). Niestety sytuacja w Polsce wygląda tak, że większość osób korzysta jednak tylko z gg, więc jeśli chcsz z nimi utrzymywać kontakt, to też musisz mieć gg. Co prawda część klientów obsługujących gg pozwala na szyfrowanie rozmów przez protokół gg, ale problem jest taki, że druga strona musi to rozszyfrować, a więc musi mieć ten sam program i do tego wszystko musi być dobrze ustawione. Mamy więc sytuację bez wyjścia. Pocieszające jest jednak to, że o ile któraś z osób rozmawiających przez gg nie jest w sieci lokalnej, to przechwycenie rozmowy jest dosyć trudne.

Tym, że archiwum jest średnio zabezpieczone nie musisz się przejmować, bo jeśli masz dobrze zabezpieczony system, to i tak nikt się do niego nie dostanie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do pomocy technicznej gadu-gadu, kiedy dostane od nich namail odpowiedz to wyedytuje post i napisze,w jaki sposob ustosunkowali sie do moich obaw zwiazanych z bezpieczenstwem programu. Niestety wszyscy znajomi korzystaja z GG, a nie innych programow wobec tego jestem na ten program w pewien sposob skazany, ale mam pewne obawy co do bezpieczenstwa moich rozmow. Ulozylem sobie skomplikowane haslo do konta i nie zapamietalem go w programie, mam nadzieje, ze to cos da. Co do archiwum mam McAffe internet security (kupilem kiedy kupowalem kompa) czy to dobre zabezpieczenie przed wlamaniami hakerskimi ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja byłem poradzić się do wuja (jest dobry z informatyki ;d) i powiedział, że nie ma się co przejmować... ale co chciał przez to powiedzieć - nie wiem. Ale chętnie poczekam na odpowiedź od pomocy tech. gie gie, by się upewnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak często. Jest tego parę przyczyn. W odstępie paru minut wyłączałeś i włączałeś GG ? Jeśli tak, to czasem dla GG coś wtedy odwala i loguje cię przez WebGadu. Ew. takie coś jest jak wejdziesz na stronę GG.pl - klikając na pasek powyżej swojego opisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pocieszające jest jednak to, że o ile któraś z osób rozmawiających przez gg nie jest w sieci lokalnej, to przechwycenie rozmowy jest dosyć trudne.

Najbardziej pocieszające jest to, że trzeba mieć jeszcze czyjeś IP ;). Zdobyć je nie tak łatwo a i często jest zmienne. Jeżeli jest nawet w sieci osiedlowej to i tak ktoś musi przedostać się przez szereg urządzeń typu router itp. gdzie większość ma firewalla.

ettercap przebija się przez większość routerów o switchach i przełącznikach nie wspominając. - Sevard

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaś ja mówię: zabezpiecz komputer przed atakiem hakerów. Włamią się na pocztę, gg i inne rzeczy wymagające hasła , przechwytując informacje przesyłane z twojego IP. Najlepiej poproś wyspecjalizowaną firmę informatyczną o zabezpieczenie sieci i zmień hasło.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady. Porządne darmowe firewalle zabezpieczą sieć na tyle, by większość hakierów się na nich zatrzymała. Na prawdziwych hakerów raczej to nie podziała, ale trochę im utrudni życie. Jednakże prawdziwy haker nie przejmuje się włamywaniem na kompy jakichś anonimowych użytkowników, bo i po co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż - taki komunikat pojawia się i mnie, ale to raczej normalne - pojawia się, jak kliknę na coś związanego z innym użytkownikiem - np. jego awatar - i gdy strona się załaduje, to właśnie taki komunikat dostaję (bo automatycznie się logujesz poprzez przeglądarkę). Także spokojnie zobaczy czy nie masz keylogerów, zmień hasło i... to tyle, przynajmniej na razie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hackerzy kradną hasła do gg, bo łatwiej je złamać, niż w tlenie (brak znaków specjalnych). Kradną listy z serwerów i usuwają je, a najpierw eksportują w plik tekstowy i udostępniają innym na p2p. Przeglądają katalogi publiczne i patrzą kto ska jest i kto jest n00b'em netowym. Wtedy SPAM manualnie z nudów mogą rozsyłać tym, którzy są dostępni. Gadu-Gadu jest najbardziej dziadowskim komunikatorem na świecie, a najnowsze wersje są przeładowane grafikami i katują procesor oraz RAM niepotrzebnie! Lepsza Miranda, bo lżejsza albo Pidgin.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...