Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Qba94

Rozwiązany: Uszkodzony dysk?

Polecane posty

Problem wygląda następująco:

Po kopnięciu w komputer (nie ja kopałem, więc nie wiem w które miejsce dokładnie :smile: )komputer się wyłączył, a po włączeniu kilka programów przestało działać, pokazując komunikat

post-58727-1293735219_thumb.png

Przeskanowałem dysk za pomocą HD Tune i oto efekt:

post-58727-1293735321_thumb.png

post-58727-1293735375_thumb.png

post-58727-1293735418_thumb.png

Komputer nie jest zawirusowany

Czy dobrze wnioskuje,że problem pojawił się przez dysk? Jeśli tak to czy mogę to naprawić bez odsyłania dysku do serwisu?

Konfig mojego kompa:

Płyta główna: ASRock ALiveXFire-eSATA2 R3.0

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5600+ 2,9GHz

Karta graficzna: MSI Radeon 5770

Pamięć Ram: 2x1GB DDR2 667Mhz GoodRam

Dysk twardy: 1TB Samsung SpinPoint F3 HD103SJ

Zasilacz: Chieftec 550W

Windows 7

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi o te kilka programów, tylko o to czy nie jest to poważne uszkodzenie, mogące spowodować dalsze problemy.

Bo zauważyłem, że windowsowy Podgląd Zdarzeń co chwile wykrywa kolejne błędy, np.

Nazwa aplikacji powodującej błąd: adirasx64.exe, wersja: 3.0.0.1, sygnatura czasowa: 0x45a2129b

Nazwa modułu powodującego błąd: adirasx64.exe, wersja: 3.0.0.1, sygnatura czasowa: 0x45a2129b

Kod wyjątku: 0xc0000005

Przesunięcie błędu: 0x000000000000237e

Identyfikator procesu powodującego błąd: 0xa80

Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01cba831fd740feb

Ścieżka aplikacji powodującej błąd: D:\Windows\adirasx64.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: D:\Windows\adirasx64.exe

Nie można uruchomić usługi General Purpose USB Driver (e4ldrx64.sys) z powodu następującego błędu:

Nie można uruchomić określonej usługi, ponieważ jest ona wyłączona lub ponieważ nie są włączone skojarzone z nią urządzenia

Niektóre funkcje zarządzania energią procesora w czasie wydajności zostały wyłączone z powodu znanego problemu z oprogramowaniem układowym. Skontaktuj się z producentem komputera w celu uzyskania aktualizacji oprogramowania układowego.

Usługa Usługa HP CUE DeviceDiscovery zakończyła działanie; wystąpił następujący błąd:

Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.

W urządzeniu \Device\Harddisk0\DR0 wystąpił zły blok

Próbowałem zainstalować część programów ale nawet nie uruchomił się instalator, próbowałem więc odinstalować niedziałające programy i oto efekt:

post-58727-1293740845_thumb.png

Udało mi się przeinstalować program True Burner, który również nie działał, ale to nic nie dało - wciąż nawet nie chce się włączyć

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Format na pewno nie rozwiąże sprawy, bo niestabilnych sektorów jest jednak za dużo. Być może pomogłoby zerowanie dysku i wymuszenie remapu, ale skoro dysk jest na gwarancji, to nie ma sensu. Zgraj z tego dysku istotne dane, spisz numer seryjny i oddaj do serwisu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sevard ma rację jak na gwar. to po co sie meczyć a sam nic nie kombinuj. Ja dla przykladu mialem tak ze tez kidyś kopnalem w kompa i win zaczął sie zwieszać wiec zrobilem format który nie pomogł, po ok 2 tygodniach dysk zaczal brzeczec wiec domislilem sie ze to moze byc uszkodzenie trwale wew. np. głowica

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dyskiem możesz się w sumie porzegnać. To jest sprzęt bardzo wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne. Szczególnie w czasie gdy jest włączony. Jeśli kompu został sprzedany porządny glan to nic dziwnego, że świruje. Pewnie głowica zajechała pod wypływem wstrząsów na talerze. Tak, że buckupuj dane puki możesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...