Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Yuno

MSI R5770 HAWK rozciągające się tekstury

Polecane posty

Witam!

Niedawno kupiłem nowy komputer, po złożeniu, zainstalowaniu sterowników i systemu, zainstalowałem World Of Warcraft. Ale, ku mojemu zaskoczeniu zamiast cudu,miodu i orzeszków, zostałem przywitany takimi dziwnymi błędami:

wowscrnshot121910120737.jpg

Dzieje się tak też w Gothicu 3.

Specyfikacja komputera:

Płyta główna: Gigabyte P55-UD3L

karta graficzna:MSI R5770 HAWK(z najnowszymi sterownikami ATI)

procesor: Intel core i5-650 3.2 GHz

pamięć ram: 2x2GB Kingston

system operacyjny: Windows 7 64-bit

zasilacz: z obudową Tracer Blaster Tro-406 ATX, 500W

PS.

Karta nie była podkręcana.

temperatury.png

Temperatury bez obciążenia...

temperaturagra.png

...Oraz w czasie gry

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem nowy zasilacz - Chieftec APS-550s 550W. Ale problemy niestety nie zniknęły, stały się "rzadsze", o mniejszym natężeniu, ale dalej występują.

@edit

Dodam że mam monitor CRT, oraz że artefakty nie występują w każdej grze. Demko Crysisa 2 śmiga pięknie, tak samo Fallout:New Vegas.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś bawić się sterownikami (sprawdź różne wersje)?

Jeśli sterowniki nic nie dadzą, to ściągnij, zainstaluj i uruchom program OCCT. Wykonaj test GPU:OCCT na ustawieniach Auto(1h) i wrzuć na forum wygenerowane przez program wykresy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale temperatury są w normie. Wygląda na to, że jest to problem programowy, ale nie mam pojęcia co może być przyczyną. Wiem, że jakaś stara wersja WoWa sprawiała takie problemy, ale to już od dawna jest nieaktualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dotyczy nie tylko WoWa, artefakty występują też podczas grania w Gothica 3, lub Shogun 2:Total war.

I jeszcze jedno, natężenie artefaktów zwiększa się wraz z większymi ustawieniami graficznymi, ale nie występują one we wszystkich grach. Na jednym z forów ktoś napisał że mogę mieć źle wentylowaną obudowę, czy to może mieć jakiś związek z problemem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można brać pod uwagę winę procka? Podczas montażu(komp składany samodzielnie) w instrukcji pisało nałożyć pastę termoprzewodzącą, ale nie była ona załączona do procesora. Natomiast na samym procesorze były 3 paski cieniutkiej warstwy 'czegoś' co jak mniemam(powtarzam, jak mniemam) było pastą termoprzewodzącą.

@edit

I czy procek z kartą graficzną się przypadkiem nie gryzie? Procesor jest firmy Intel, a karta MSI ati

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...