Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

melon1992

Trzy sprawy systemowe

Polecane posty

Witam!

SCREEN DO CAŁEJ PROBLEMATYKI:

334st92_th.jpg

Sprawa pierwsza: (na czerwono)

W panelu sterowania pojawiła się pusta ikona, bez nazwy, właściwości. Moje pytanie brzmi: Co to ma być? Jak to zlikwidować?

Sprawa druga: (na czerwono)

Na dysku D: (nie systemowy) mam sporo pliczków, które pojawiły się z nieznajomych mi przyczyn. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś poradził mi co z nimi począć. Możliwe, że to tylko pliki tymczasowe, które po aktualizacji (nieudanej?) pozostały nieusunięte. Tylko co one robią na dysku D, skoro system jest na C... Pomoże ktoś? :)

Sprawa trzecia: (na zielono)

Czy zaznaczone foldery są potrzebne? AVG nie używam od dłuższego czasu, a drugi folder to kosz?

---

W razie potrzeby podam parametry kompa, ukryte ikony zawsze mam widoczne, zmienianie ustawień widoczności nie jest pełnym rozwiązaniem (chyba, że nic innego zrobić :happy: )

---

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pliki eula to pliki tekstowe licencji danych programów, jak chcesz możesz wywalić. Dalej ten katalog z ciągiem liter i cyfr, to chyba pozostałość po instalacji jakiegoś programu. Vcredist - czy go instalowałeś? Może być potrzebny do AVG. System Volume Information to ustawienia głośności, katalog ten jest na wszystkich partycjach. Co do tej ikony, to nie wiem co to jest, ale coś ci się nowego pojawiło, czego system nie rozpoznaje. Ogólnie radzę przeskanować system antywirusem, programami antyszpiegowskimi, oraz czyszczącymi system. Ewentualnie przywrócić system do stanu, kiedy tej ikony nie było.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System Volume Information to ustawienia głośności, katalog ten jest na wszystkich partycjach.

Nie ma to jak wesołe rozpoczęcie dnia. Z głośnością to ten katalog nie ma żadnego związku.

1. Ikonki z panelu sterowania są trzymane w trzech miejscach. Problem jest taki, że przy ich usuwaniu trzeba być bardzo ostrożnym.

Pierwsze dwa miejsca są w rejestrze. Jeśli chcesz się bawić, to na początek lepiej zrób sobie kopię rejestru za pomocą programu ERUNT. Niewykluczone, że ocali Ci to życie.

Ikonki z Panelu sterowania są trzymane jako podklucze w kluczach:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

oraz

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\ControlPanel\NameSpace

Możesz też porozglądać się za plikami z rozszerzeniem .cpl w katalogu C:\Windows\System32.

2. Te pliki za wyjątkiem System Volume Information to pozostałości po instalacji Microsoft Visual C++ <wersja> Redistributable Package. Instalator rozpakowuje niestety pliki bezpośrednio na dysk i śmieci po tym pozostają. Można usunąć.

System Volume Information to katalog, w którym trzymane są punkty przywracania systemu. Usunięcie tego wiąże się z utratą tych punktów, a katalog i tak się odtworzy. Z tego powodu lepiej usunąć zbędne punkty przywracania przez narzędzia do zarządzania Przywracaniem systemu.

3. W katalogu $AVG najpewniej trzymana jest kwarantanna tego antywirusa. Jeśli bardzo Ci on przeszkadza, to nic nie powinno się stać jeśli to usuniesz.

Katalog $RECYCLE.BIN to kosz. Możesz go usunąć, ale i tak zostanie odtworzony przy następnym starcie systemu. Obydwa te katalogi powinny być niewidoczne. Dla własnego bezpieczeństwa lepiej ponownie włącz funkcję ukrywania plików systemowych w Opcjach folderów.

3.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard- Przynajmniej miałeś się z czego pośmiać.:) Pisałem to w pośpiechu i o dziwnej porze. Wiedziałem, że ten katalog ma coś wspólnego z przywracaniem systemu i nie wiem dlaczego napisałem, to co napisałem. No cóż błądzić rzecz ludzka.:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sevard n' @antros22 - dzięki za pomoc ;) Choć Sevardowi zawdzięczam więcej konkretów ;P

AVG odinstalowałem jakiś czas temu, więc usunę. System Volume Information zostawię, bo nigdy nic nie wiadomo, chociaż szczerze nie pamiętam mojego ostatniego "resetu" ;) folder jest pusty.

No i ukryłem te foldery wg sugestii. :)

Z panelem sterowania muszę się jeszcze pobawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...