Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

daverox

Xperia X10 mini pro - problem z WiFi

Polecane posty

Witam wszystkich,

Przeszukałem forum ale nie znalazłem podobnego problemu. Oto jaki mam problem:

Internet mam od Vectry podłączony do D-link DIR-300. Jeden komp ma połączenie kablem a drugi na WiFi. Wszystko ustawione i działa bez problemu.

Kupiłem Xperie X10 Mini pro przed aktualizacją systemu jeszcze i chcę połączyć się w domu też z tym WiFi. Jednakże nie jestem za bardzo zaawansowaty w tym temacie.

Włączam WiFi na telefonie -> wyszukuje mi moją sieć (siła sygnału doskonała) -> Wpisuję prawidłowe hasło zabezpieczenia WPA2 i klikam na sieć daję połącz i -> nic się nie dzieje... Próbowałem kilka razy i nic...

Czy muszę poczynić jakieś dodatkowe ustawienia na telefonie bądź w routerze itp ?

Proszę bardzo o pomoc i z góry dzięki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ciach]

Nie wiem... chyba nie. Musiałbym wejść na ustawienia routera a nie jestem teraz w domu. Po poludniu sprawdze - tylko gdzie by to było w tych ustawieniach żebym mogł sprawdzić ?

W telefonie jest opcja zaawansowana żeby włączyć stałe IP... może coś z tym ?? ;> Ustawić tak jak w kompie który też odbiera na Wi-Fi ?

Nie cytuj poprzedzającego posta. - politan

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem mam wyłączoną filtrację a telefon opsługuje zabezpieczenia WPA...

A teraz najlepsze:

Wczoraj zaktualizowałem Androida do 2.1 i już w ogóle nie odnajduje mojej sieci... !

Może ktoś mi pomóc z tym ? Chchaiłbym w domu też mieć neta. Jeszcze nie sprawdzałem WiFi w innym hotspocie a chciałbym pare aplikacji sobie ściągnąć...

Pozdro!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam też Xperie X10 mini pro i ten sam problem(a mam ją jeden dzień i nie wiem co i gdzie w niej grzebać), telefon nie widzi mojego d-linka a jakieś inne sieci widzi. Więc jak ci się udało coś z tym zrobić to proszę o jakąś podpowiedź.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wasze access pointy są widoczne czy ukryte?

Miałem podobny problem z HTC Desire - normalnie w mojej domowej sieci AP jest ukryty i na potrzeby skonfigurowania WiFi w HTC ustawiłem na routerze AP aby był widoczny, po czym gdy już skończyłem konfigurować HTC to ponownie ukryłem AP. Okazało się, że HTC łączył się do WiFi tylko wtedy gdy AP był widoczny. Ten problem nie występuję na moich telefonach LG GT540 i C710 ( oba Android 2.1 ) - te telefony łączą się bezproblemowo do ukrytego AP, ale w nich ustawienia WiFi wprowadzałem ręcznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...