Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

vlord

karta graficzna

Polecane posty

a więc mój komputer:

AMD Athon 64x2 Dual

Core Procesr 5600+

2.90 GHz 3,25RAM

sytuacja kupiłem karte graficzną o nazwie geforce 450gts. i mnie nie działa.[tj. wszystko ładnei pięknie dopuki nie załaduje się windows wtedy ekran się wyłoncza]

czy sprzedawca zrobił mnie w konia mówiąc że będzie działało czy ja jestem głupi i nie potrafię kabelków po podłączać a może jeszcze inny powód jest? w koncu 460złto nei mało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model zasilacza i moc.Może to w tym problem bo po załadowaniu się Windowsa procesor przyśpiesza uruchamiając różne procesy.Więc wg. mnie stawiam na zasilacz.Po zmianie grafiki zmienia się także sterowniki.Spróbuj odpalić Windowsa w trybie awaryjnym i pobierz sterowniki lub zainstaluj z płyty

PS. Podaj co to za Windows.

Ta karta + procesor to zły wybór...HD 4850 byłby akurat i 100zł w kieszeni :)

EDIT@UP

I wszystko jasne...GTS 450 potrzebuję dobre 500W więc nie odpalaj kompa już tylko oddaj kartę i weź HD 4850 + zasilacz Forton GHN 400W lub 460W.Nie mam pojęcia jak to teraz wygląda cenowo :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy do tej karty masz podłączony drugi ekran ( TV/monitor )?

U mnie do karty podłączony jest TV i monitor, po zainstalowaniu na świeżo Windowsa z monitora przełącza się na TV, to wszystko :) wystarczyło zmienić w opcjach wyświetlania w panelu nVidii

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vlord

Jak pójdziesz do sklepu i się spytają o powód to powiedz że nietrafiony prezent i powinni przyjąć.Ja tak robię :)

HD 4850 od ASUS`a kosztuje 350zł około i jest super, lecz bardzo hałasuje...:/ Jak będziesz miał kasę to dokupisz chłodzonko za 120zł około i gitara.Zasilacz może być taki:

Seasonic 400W SS-400ET 80+ / ceneo.pl

lub

Forton GHN-400W 80+ / ceneo.pl

Ten pierwszy podobno lepszy.

Wyniki dla HD4850 / allegro.pl

Search HD4850

EDIT@UP

Można jeszcze zrobić tak że zostawisz sobie do nowego kompa jak wymieniasz za niedługo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matidop:

Do GTS 450 wystarczy z zapasem dobre 400W.

@vlord:

jest na nim napisane ''4life 400''

Tracera trudno nazwać zasilaczem. Prędzej - skrzynką z wentylatorem. Sprawdź komputer na porządnym zasilaczu (np. wymieniane wcześniej Fortron i Seasonic). Karty nie wymieniaj na HD4850 gdyz jest od GTS 450 słabsza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MikaelDorren

HD4850 jest słabszy, ale czy nie szkoda tego GTS`a na to procek X2?Mi by było szkoda...chociaż z drugiej strony HD4850 ciężko teraz dostać...niech robi co chce, ale zasilacz do wymiany i tak.Zasilacz jest teraz najważniejszy.Ja bym brał 500W bo nigdy nic nie wiadomo bo możne jakieś O/C autor będzie robił.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne...GTS 450 potrzebuję dobre 500W więc nie odpalaj kompa już tylko oddaj kartę i weź HD 4850 + zasilacz Forton GHN 400W lub 460W

A proszę bardzo. A to drugie stwierdzenie według pierwszego jest niemożliwe o ile mówiłeś o porządnym 500W. GTS450 potrzebuje maks. ok. 150W, a 4850 podobnie. Athlon 64 5600+ 2.9Ghz ok 65W. Zasilacz autora ma na pewno 200-250W@12V. Więc jakoś by starczył. Ale jest to zasilacz lichy, więc go nie można wykluczyć. Więc, jeśli na tego athlona+4850 wystarczy 400W to dlaczego na niemal identycznie prądożerną konfigurację miałoby nie starczyć 500W o ile byłby Fortkiem.

Do tego zestawu wystarczy 400W oczywiście porządne. Tracer nie jest zasilaczem lecz czymś co tylko jego udaje i wcale nie robi tego dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matidop:

400 W starczy nawet do OC, ta karta pobiera max. ok. 120W. To, że do tego procka (domyślam się, że te 2,9 GHz to prędkość standardowa, czyli procek to Brisbane z 1 MB L2 (jest jeszcze wersja z 2MB L2 na rdzeniu Windsor)) wystarczyłby HD4850/GTS 250 (albo i mniej) to już inna historia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie powiedz mi po co mu taka karta graficzna jeżeli już nie ma możliwości rozbudowy zapewne?!To marnotrawstwo.Ja bym brał HD 4850 + 400W.

I tak musi dokupić do tej karty porządne 400W bo w każdym momencie może mu się komp spalić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musi dokupić do tej karty porządne 400W bo w każdym momencie może mu się komp spalić.

Mówiłeś o wymaganym zasilaczu 500W, dlatego osoby czytające testy zaprotestowały.

To w takim razie powiedz mi po co mu taka karta graficzna jeżeli już nie ma możliwości rozbudowy zapewne?!To marnotrawstwo.

Karta graficzna to nie procesor, którego nie przełożysz do nowego PC-ta, bo ma inną podstawkę. Jeśli autor podkręci cpu i niedługo zmieni platformę, to GTS450 nie jest złym wyborem.

@matidop

Przeglądając Twoje posty zauważyłem, że wszędzie starasz się polecać HD4850. Rozumiem, że posiadasz ten model i jest to dobra karta graficzna, ale radzę trochę przystopować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@org

Nie zawsze polecam HD4850...do tych słabszych konfiguracji owszem, lecz polecam też HD4890.Odradzam za to HD4850 od ASUS`a bo jest głośny, a teraz akurat to biały kruk wśród kart bo jest tylko jeden model z chłodzeniem pasywnym...

Dobrze przystopuję :P

Źle mnie zrozumiałeś.Nie jest złym wyborem (GTS 450) jeżeli nie długo będzie zmieniał kompa, ale jak nie to musi kupić zasilacz i tak.

Wniosek dla autora.Kup zasilacz :)

EDIT@UP

org. jak ktoś kupuje nowego kompa to nie doradzę mu HD4850! :) Musiałbyś przeczytać 30 ostatnich moich postów żeby to zobaczyć :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...