Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

goldeneye456

Rozwiązany: Obraz "staje" w miejscu

Polecane posty

Mam od dziś taki problem, korzystam normalnie z komputera a tu nagle wszystko się zawiesza nie pomaga alt+ctrl+del po prostu nic, dopiero reset jest ostatnia deską ratunku. Wtedy gdy dochodzi do zawieszenia komputer nie jest jakoś specjalnie przeciążony (przeglądarka, winamp, gg). Wiecie co może byc powodem ? Chyba jest to wina zasilacza, jest nim mustang 400 albo 450 W

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewien, że problem jest czysto hardware'owy? Instalowałeś przed jego wystąpieniem jakieś programy lub pobierałeś podejrzane pliki? Dla pewności wykonałbym skan MBAM i wrzucił log z OTL (włączone filtrowania); warto aby ktoś obeznany (czytaj Sevard) go przejrzał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...problem cały czas się pojawia, komputer normalnie pracuje i w pewnym momencie się zwiesza, ale teraz pokazuje się niebieski ekran i jest w nim napisany komunikat o biosie no i o tym, że system zostanie wyłączony, aby nie uszkodzić sprzętu..to chyba jest coś z tym zasilaczem.

Jaki polecacie dobry zasilacz tak od 100-150 zł ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOG z pełnego skanowania.


Malwarebytes' Anti-Malware 1.50.1.1100
www.malwarebytes.org

Wersja bazy: 5580

Windows 5.1.2600 Dodatek Service Pack 3
Internet Explorer 6.0.2900.5512

2011-01-26 15:02:56
mbam-log-2011-01-26 (15-02-56).txt

Typ skanowania: Pełne skanowanie (C:\|D:\|)
Przeskanowano obiektów: 218327
Upłynęło: 42 minut(y), 53 sekund(y)

Zainfekowanych procesów w pamięci: 0
Zainfekowanych modułów w pamięci: 0
Zainfekowanych kluczy rejestru: 0
Zainfekowanych wartości rejestru: 0
Zainfekowane informacje rejestru systemowego: 0
Zainfekowanych folderów: 0
Zainfekowanych plików: 0

Zainfekowanych procesów w pamięci:
(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych modułów w pamięci:
(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych kluczy rejestru:
(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych wartości rejestru:
(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowane informacje rejestru systemowego:
(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych folderów:
(Nie znaleziono zagrożeń)

Zainfekowanych plików:
(Nie znaleziono zagrożeń)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log z Malwarebytes' jest czysty. Daj jeszcze logi z OTL (wygenerowane na domyślnych ustawieniach, link do programu masz w mojej sygnaturce). Do tego podaj odczyty S.M.A.R.T. dysku (link do poradnika co i jak również znajdziesz w mojej sygnaturce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkąd napisałem tu ostatni post komputer nie sprawiał mi żadnego już problemu, dopiero teraz na nowo mi tzw."wariuje". Po prostu włącze go i po jakimś czasie "zastyga". Po tym jak to się wydarzy muszę wykonać z kilka resetów by się już ten "zastyg" nie pojawił. Jest to bardzo denerwujące. Przeczesałem wiele tematów i wiele osób ma lub miało podobny problem. Odpowiedzi jakie uzyskali były takie :

- wymiana pasty przewodzącej

- wgranie nowego biosa (z góry zaznaczam, że nie wiem jak to zrobić, ponieważ nigdy nie miałem problemu z nim)

- no i najważniejszy wymiana zasilacza.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje drugiego loga z OTL.

Na dysku widać błędy odczytu i zapisu, ale nie jest tego aż tak znowu dużo, więc na razie bym to zostawił. Widać też błędy sumy kontrolnej, więc warto sprawdzić, czy wymiana kabla sygnałowego pomoże.

Trzeba też będzie sprawdzić działanie zestawu na innym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym dyskiem to mnie bardzo zastanawia, bo mam go krótko. Niestety nie mam możliwości sprawdzenia na innym zasilaczu, ale to jest "mustang" więc chyba wypadałoby go zmienić na coś porządnego.

A w tym drugim skanie OTL mam zaznaczyć wszędzie użyj filtrowania , minimum czy całość informacji i zaznaczyć mam pliki utworzone w przeciągu i zmodyfikowane ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w tym drugim skanie OTL mam zaznaczyć wszędzie użyj filtrowania , minimum czy całość informacji i zaznaczyć mam pliki utworzone w przeciągu i zmodyfikowane ?

Tak, jak napisałem wcześniej, tylko masz dać obydwa logi, które powstają, a nie tylko jeden.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...