Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

swiniak

Kropki, paski, kwadraty na ekranie komputera

Polecane posty

Witam

Ostatnio zakupiłem sobie nową kartę graficzną Radeona HD5770.

Na początku oprócz długiego włączania się komputera spowodowanego zasilaczem który jest za słaby na tą kartę nic się nie działo.

Ale wczoraj wieczorem stało się coś dziwnego na ekranie zaczęły pokazywać się dziwne paski i kropki na pulpicie albo podczas oglądania zdjęć... a najwięcej podczas oglądania filmów na youtube... w grach nic się nie dzieje ... na razie

85668246.jpg

76330471.jpg

Czy to może być od zasilacza... czy jednak karta?

Mój komputer:

Procesor: AMD Athlon 64 X2 5200+ 2.3 GHz

Zasilacz: Chieftec 450W

Płyta główna: ASUS CROSSHAIR AM2 NVIDIA nForce 590

RAM: 2GB

Karta graficzna: Radeon HD5770 1GB

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wina tkwi w karcie graficznej (albo ma wadę wrodzoną albo została zepsuta przez zasilacz bo miałeś za słaby). Z biegiem czsu zaczną ci się pojawiać także w grach takie kwadraciki i komp ci zgaśnie i już go nie włączysz bez nowej karty. Musisz jak najszybciej oddać kartę graficzną do serwisu, prawdopodobnie będzie nie do naprawy i będziesz musiał zakupić nową.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na screenach widać tylko problemy z obrazem z filmów na YT, więc ja bym jednak zaczął od próby przeinstalowania sterowników od płyty głównej oraz karty graficznej. Do tego zaktualizował flasha i sprawdził, czy wtedy coś się zmieni.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy usunąłem najnowsze sterowniki od karty graficznej... youtube znów zaczął działać... mogę oglądać filmy, żadnych artefaktów... ale gdy tylko zainstaluje sterowniki (nieważne czy starsze, nowsze) problem znów występuje...

Bedziesz musiał znaleźć jakieś sterowniki, które nie są pod Radeon HD5770 1GB tylko pod radeona będą gorsze, ale powinny działać,np. Jeśli twój chipset to ATI bo nie napisałeś to możesz ściągnąć sterowniki takie jak np.Radeon Omega Drivers(można je pobrać TUTAJ). Jeśli one nie podziałają to znaczy, że masz popsutą kartę graficzną komp pochodzi ci jeszcze kilka dni bez sterów i karta będzie całkowicie niezdatna do użytku jak stery nie zadziałają do zanieś karte do serwisu bo później będzie za późno a twoja karta jest zbyt dobra żeby ją stracić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...