Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nicopl

Problem z odpaleniem Windows XP.

Polecane posty

Siemka, mój znajomy ma problem z PC,gdy uruchamia komputer wszystko idzie ok do momentu w którym ładuje się pasek Windows a właściwie ledwo zobaczymy ekran ładowania to dosłownie w ułamku sekundy miga niebieski komunikat (udało zrobić zdjęcie więc to jakieś ułatwienie) po czym komputer uruchamia się ponownie i można wybrać czy system ma się uruchomić ponownię <normalnie> lub w jednym z trzech trybów awaryjnych.Nie ważne jaką opcję się wybierze zawsze wyskoczy <mignie> ten niebieski komunikat po czym znów restart pc i tak w kółko.

Dla sprawdzenia odłączyłem HDD i dałem w BIOS'ie takie ustawienia aby odpalał z płyty (CD-ROM-->HDD-->FLOOPY) i wtedy załapał i coś tam odczytał z płyty (ale dalej nie pójdzie bo przecież HDD odłączony) a gdy próbowałem z podpiętym HDD mimo wyżej wymienionych ustawień aby odpalał z płyty ciągle ukazywał się ten sam komunikat.

Przeniosłem temat do odpowiedniego działu.-org

post-77963-1293402621_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSOD mam rozumieć iż to poprawna nazwa tego niebieskiego ekranu który się ukazuje ??

Oco chodzi z podpunktem a) ?? coś więcej o tym pliku bootującym system, czy w jakiś sposób można sprawdzić czy jest on uszkodzony ??

Bo jak wcześniej pisałem po odłączeniu HDD ten (niebieski) ekran się nie pokazywał <tylko nie było z czego odpalić XP gdyż odłączyłem twardziel>

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BSOD czyli z ang. Niebieski ekran śmierci. Pokazuje on się bardzo często gdy np. uszkodzeniu ulegną pliki startowe systemu. Z reguły pomaga włożenie płyty z systemem do napędu i w opcjach wybranie "napraw".

Po odłączeniu HDD nie pokaże się niebieski ekran, ponieważ nie ma transferu danych :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc to co dałeś mi do przeczytania @MikaelDorren nie za bardzo pomaga gdyż próbowałem nie których z tych czynności wczoraj,przykładowo pisało aby włożyć płytkę windows i czekać aż ukaże się komunikat aby wcisnąć dowolny klawisz potrzebny do rozruchu CD <przecież zawsze tak instaluje windows> lecz w tym wypadku niema znaczenia czy płytka jest w napędzie czy też nie zawsze dzieje się tak samo (wyżej opisałem jak) więc nie wiem jak mógłbym przeprowadzić instalację systemu.

Komunikat o rozruchu płyty i przygotowanie do instalacji pokazuje się tylko wtedy gdy odłączyłem HDD, ale niby gdzie wtedy zainstalować :)

Co do tryb pracy SATA w Biosie nie wiem jak jest ustawiony (gdyż pisałem że to dzieje się na pc znajomego i pc nie mam pod ręką) możesz powiedzieć gdzie sprawdzić ten tryb pracy SATA w Biosie tak abym powiedział znajomemu gdzie ma to sprawdzić ??

Znaczka @ używamy, gdy kierujemy swoją wypowiedź bezpośrednio do innego użytkownika...-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tryb pracy SATA w Biosie nie wiem jak jest ustawiony (gdyż pisałem że to dzieje się na pc znajomego i pc nie mam pod ręką) możesz powiedzieć gdzie sprawdzić ten tryb pracy SATA w Biosie tak abym powiedział znajomemu gdzie ma to sprawdzić ??

W instrukcji płyty powinny być potrzebne wskazówki (niech kolega to sprawdzi). Zwykle nazywa się to SATA Configuration lub podobnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy system wcześniej działał i nagle przestał działać, czy też nie działał w ogóle?

Napisz z jaką płytą główną mamy tu do czynienia.

Przydadzą się też odczyty S.M.A.R.T. dysku, na którym jest Windows (patrz link w mojej sygnaturce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...