Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Koleus123

Rozwiązany: Temperatura wewnątrz komputera

Polecane posty

Grałem sobie Devila. Po grze postanowiłem sprawdzić temperaturę kompa za pomocą BIOS'u. Zaniepokoiła mnie temperatura ''otoczenia'' - wynosiła ok. 50 stopni. Pytanie brzmi: czy taka wartość jest bezpieczna? Temp. procka wynosiła 35 stopni.

Parametry mojego kompa:

RAM:4 GB

Karta graficzna: Geforce 460 GTX 768 MB

Procesor: AMD Phenom X4 955

Płyta główna: GA-MA770T-UD3

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam prawię to samo oprócz płyty głównej. Temp. otoczenia jakie największe miałem (po Crysisie) to 40stopni. Ogólna największa temp. to była 37stopni. To wszystko bez dodatkowego chłodzenia wszystko BOX'owe. Tutaj jest chyba problem w mało przewiewnej obudowie i/lub w zasilaczu. Podaj model i moc zasilacza. 50 stopni nie jest temperaturą śmiertelną dla Twojego komputera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura jest ok, nie ma się czym przejmować, ew. zamontuj sobie wiatrak wyciągający powietrze z obudowy, a będziesz miał dodatkowy grzejnik w pokoju :) sam używam w ten sposób kompa do ogrzewania stóp grając w zimowe wieczory :)

edit: i napisz ładnie do jakiegoś moda, żeby skasował podwójny temat, to Cie nie okrzyczą :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutny próg bezpieczeństwa, przy którym należy raczej wyłączyć sprzęt to ok.80oC ... to jest moje zdanie, wyrobione na podstawie częstej pracy i diagnozowaniu sprzętu z różnych epok... 80oC to znak, że jak się samemu nie potrafi to najlepiej zanieść sprzęt do serwisu - uwierz mi, metody tam stosowane różnią się znacznie od tych propagowanych przez społeczność, i ma to swój powód ! .. ale to moje zdanie :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtrudniej poznać przegrzewanie się dysku, gdyż może być ono zarówno bezobjawowe, jak i rzucać doprawdy wszystkimi możliwymi błędami. Trzeba raz na jakiś czas zmierzyć temperaturę. Nie musisz się jednak martwić, o ile masz jakąkolwiek sensowną obudowę i nie pracujesz w saunie, to raczej przegrzewać się nie będą.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre obudowy, wzbogacone o ekran LCD, wyświetlający stan poszczególnych części naszego PC, posiadają 'termometry', a kiedy temperatura sięgnie 71'C wzywyż, pozwalają ją regulować, sterując wentylatorem. Tak tylko na marginesie ;)

Jeżeli karta zacznie się przegrzewać, to najpierw zacznie sypać błędami sterownika, potem artefakty się pojawią, na końcu padnie.

To też zależy od karty, jak mi się wydaje. U mnie, na starym PC'cie, to karta nie informowała żadnymi błędami. Po prostu gram i gram, na chwilę wychodzę do kuchni, wracam a tu artefakty :)

Nie znasz dnia ani godziny!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...