Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

hefpiot

Rozwiązany: Komputer się nie włącza

Polecane posty

Witam! Mam taki problem, wczoraj ( a raczej dzisiaj ) w nocy siedziałem sobie przy komputerze i grałem w TDU. Po pewnym czasie, komputer sam się zrestartował i ekran pozostawał czarny. Zrestartowałem go "manualnie" ( przyciskiem w obudowie ) i wszystko ruszyło normalnie. Jakąś godzinę później ( ok. 2 w nocy ) podczas przeglądania Youtube, komputer nagle się wyłączył, bez żadnego ostrzeżenia. Jako, że i tak miałem iść już spać nic nie zrobiłem. Obudziłem się przed chwilą i chciałem włączyć komputer. Po naciśnięciu przycisku Power, diody ( DVD-ROM, Obudowa ) się zaświeciły i zgasły. To wszystko w ułamku sekundy. No i to tyle, kolejne próby włączenia nic nie dały. Obawiam się że mógł paść zasilacz. Prosiłbym o pomoc, no bo jak to tak bez komputera w wigilię? :trollface:

Zasilacz to Stability Power 400W - to pewnie jakiś no-name, ale gdy go kupowałem nie miałem pojęcia o znaczeniu zasilacza ( niestety ).

PS. Dodam jeszcze że od pewnego czasu gdy grałem w bardziej obciążające komputer gierki, mogłem czuć delikatny zapach spalenizny. Może to tylko moje złudzenie...chociaż?

PS2. Przepraszam że tak dużo tekstu ale zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to zasilacz siadł. Przy wymagających grach karta graficzna zaczyna pracować w tzw "stresie" i pobiera znacznie więcej mocy z zasilacza niż gdy przeglądamy np. internet.

Jest to zasilacz no name i mam nadzieję, że nie spalił nic więcej. Pożycz od kogoś zasilacz i uruchom komputer by ocenić czy coś jeszcze czasem nie zostało uszkodzone.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Możliwe przyczyny:

1. Przegrzanie się - po jakimś czasie komp odpali, i znowu padnie. Konieczne czyszczenie radiatorów, wentylatorów, nowa pasta termo przewodząca.

2. Zasilacz padł - jeśli tak, to podłóż inny zasilacz i sprawdź, czy nie zabrał czegoś ze sobą ...

3. Inna usterka: przepalił się jakiś kabel lub układ i robi zwarcie, - należy otworzyć obudowę i szukać fizycznej usterki - WAŻNE: nie czyść kompa z kurzu i brudu, bo to utrudni zlokalizowanie usterki!

edit: jak się wczytałem w posta, to jestem niemal pewien, że zasilacz zdechł. Sory winetou, badaj, czy nie popalił połowy kompa i zbieraj lepiej forse :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to jeden z tych komponentów, w które warto zainwestować z zapasem na przyszłość. Dlatego jeżeli będziesz chciał kupić zasilacz to daj te 150zł za Fortrona 460W, albo ok 230 za OCZ 500W SXS2. Są to dobre markowe zasilacze z zabezpieczeniami. Ryzyko, że coś spalą jest nieporównywalnie mniejsze od zasilaczy typu no name.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegrzanie się raczej odpada bo niedawno ( jakieś 2 tygodnie temu ) czyściłem komputer sprężonym powietrzem, by ładnie śmigał w święta :rage:

Wszystko wskazuje na zasilacz, bo w środku komputera wszystko jest w porządku. A nie ma jakiegoś innego sposobu by sprawdzić działanie zasilacza poza pożyczeniem?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...