Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Litwinow

Rozwiązany: Problem z działaniem karty dźwiękowej.

Polecane posty

Karta dźwiękowa działała bez problemu ponad 2 lata. Sytuacja jak na załączonym obrazku.

menedzer-_qsppww.jpg

W menedżerze urządzeń sprzęt jest widoczny w "Dźwięku" już nie. Jak łatwo się domyśleć dźwięk w komputerze nie działa.

Karta działa na innym komputerze.

Czy są może jakieś ustawienia w BIOSie (płyta główna: Gigabyte GA-P35C-S3) które mogą wyłączyć złącza PCI?

Czy może tak być, że "spaliły się" obydwa złącza PCI?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz to, o co prosił poprzednik, to wrzuć screeny po kolei co jest na zakładkach we właściwościach karty.

w biosie w zasadzie możesz przywrócić ustawienia fabryczne, nic nie zaszkodzi.

edit: w jakich okolicznościach karta znikła z zakładki dźwięk?

edit2: dodam, że mam taką samą kartę w kompie i również płytę GB (Ga-p55a-ud3r)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem na drugim złączu PCI. Odinstalowałem i zainstalowałem sterowniki na nowo (dźwiękowe i do płyty głównej również) - niestety efekt taki sam jak na wcześniejszym złączu PCI.

jak zrobisz to, o co prosił poprzednik, to wrzuć screeny po kolei co jest na zakładkach we właściwościach karty.

Kartę dałem koledze, który również ma płytę GIGABYTE. Sprawdzi jutro czy działa poprawnie.

w biosie w zasadzie możesz przywrócić ustawienia fabryczne, nic nie zaszkodzi.

Ustawienia przywróciłem (bez karty dźwiękowej SB X-FI Audio). Co ciekawe sytuacja powtarza się z zintegrowaną kartą dźwiękową i dźwięku brak.

w jakich okolicznościach karta znikła z zakładki dźwięk?

Zmieniałem jakiś czas temu chłodzenie procesora. Później karta znikła z zakładki dźwięk.

dodam, że mam taką samą kartę w kompie i również płytę GB (Ga-p55a-ud3r)

Czy mógłbyś wrzucić screen Menedżera urządzeń z rozwiniętą zakładką Kontrolery dźwięku, wideo i gier?

Czy możliwe jest że płyta główna "pali się" częściami/kawałkami, np. zintegr. karta dź., potem złącza PCI itd.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, to na początek screen:

screenpr.jpg

A co do Twojego pytania - tak, jest to możliwe, jednakże widać Twoją kartę w menedżerze urządzeń, co wyklucza padnięcie kontrolera pci... moim zadaniem przyczyna jest programowa (wirus? uszkodzenie rejestru?)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...