Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

wwonlas

Rozwiązany: Nowa karta stary zasilacz

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów!!

Mam mały dylemat, znam prawdopodobną odpowiedz ale chciałbym się zapoznać z opinia ludzi którzy się na tym znają.

Mianowicie, dzisiaj mój chrzestny poinformował mnie iż kopił mi pod choinkę prezent, niby nic w tym dziwnego z tym faktem ze mieszka on już od paru lat w stanach i nigdy takich prezentów mi nie robił. Przejdźmy do setna sprawy za parę dni jak przyjdzie paczka z moja nowa karta graficzna Zotac GeForce GTX 580 będę chciał ja zamontować w swoim blaszaku i oczywiście pograć, i tu się zaczyna problem nie wiem czy mój zasilacz ociągnie taka kartę jest to Be-Quiet 450W (do mojej teraźniejszej katy to wystarcza hd 5670 ASUS).

Proszę o szybka odpowiedz to jeszcze przed świętami zdążę nabyć lepszy zasilacz by bez problemu gdy dostane już kartę mógł ja zamontować i cieszyć się z grania ^^. Z góry dziękuje za pomoc. :happy:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wystarczy! Ta karta ma TDP na poziomie 244W ... Dla porównania, mój radeon 5850 ma TDP 158W a zalecany markowy 500W... Pewnie dobre 550W Uciągnęłoby tego demona, ale brałbym nawet markowe 600 W. zaraz przylecą Ci od zasilania, to Ci coś polecą, ja jestem komunista, CHieftec`i, OCZ`ty i takie tam tylko polecam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASUS M4N68T

2 GB RAM Kingston HyperX 1800 <-- na gwiazdke zrobię sobie prezent i dokopię jeszcze 2 GB ^^

AMD Phenom II x4 955 BE

Obudowa to jakieś INCORE coś tam badziewnie wyglądające ogólnie :tongue:

W jakim przedziale cenowym sytuują się te 600W markowe zasilacze?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OCZ StealthXStream2 600W -290zł

Seasonic S12II-620 620W-315zł

Chieftec CFT-600-14CS 600W-325zł

Bardzo dobre jakościowo zasilacze. Choć są jeszcze lepsze ale zazwyczaj już droższe. Jeden z takich zasilaczy wystarczy z zapasem.

@yojo2 Te 2,3kg w Anteca zasilaczu to bardzo dużo jak na nowoczesny zasilacz. Ale jakością jest bardzo dobry więc musi co tam mieć. Mój waży z pół kg. Trochę zdziwiło mnie, bo widziałem nawet 1,5kg ale nie ponad 2kg.

@nanowaty Napisaliśmy posty dokładnie o 12:12. Może będzie to moja szczęśliwa liczna :trollface:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepokoi mnie jeszcze jedna rzecz. Poczytałem trochę testów w internecie i nowym CDA odnośnie tej karty i w każdym zestawieniu sprzętowym karta była testowana z procesorami Intela i7. Narzuca się od razu pytanie czy mój procesor pozwoli tej karcie rozwinąć skrzydła i pokazać na co ja stać, czy będzie ja ograniczał?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po podkręceniu procka nie powinien. Np. u mnie proc w grach nowych, które wykorzystują 3/4 rdzenie to chodzi nawet te 75% bądź więcej jak wyłączę vsync na rozdziałce fullhd. W zależności od gry. Więc proc mniej więcej akurat wystarcza do tej grafy. Oczywiście po oc. Bez oc proc będzie ograniczał ale już po oc będzie znacznie lepiej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yy, hmm nie wiem jak zacząć ale po prostu powiem wprost. Wczoraj pojechałem do sklepu w celu zakupu zasilacza, i o dziwo znalazłem w sklepie taki CHIEFTEC 650W CFT-650-14CS(przepisałem to co pisało na pudelku takimi dużymi literami). Pojawił się problem, po zamontowaniu zasilacz w obudowie i podłączeniu wszystkich kabelków kabli i tym podobnych, naciskam przycisk Power i nic... Tzn. nie zupełnie nic, wiatraczki uruchamiają się na sekundę potem coś pyknie w zasilaczu i się wszystko wyłącza. no tak można w kolko, tyko po co? Czy zasilacz jest uszkodzony? Na starym zasilaczu tego problemu nie ma. Dodam ze jeszcze nowej karty nie podłączałem, bo jej nie mam, wciąż. :dry:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak masz możliwość to sprawdź inny zasilacz albo ten na innym kompie. I spróbuj podłączyć aktualny na pająka, czyli tylko proc, mobo, grafa, ram. Aby tylko komp się uruchomił. W pudełku masz jeszcze inne kable, sprawdź je. Może jakieś urządzenie źle podłączyłeś do wtyczki i robi zwarcie czy coś.

Może warto najpierw popróbować różne sposoby. Sprawdź inny kabel zasilający dysk. A dysk masz na SATA? Spróbuj tak, że podłączasz dysk ale tylko z zasilaniem, a potem bez zasilania lecz tylko z kablem na dane. Powiem, że z dyskiem na ata na tym zasilaczu (mam ten sam co ty). kilka dysków nie chciało się włączyć. Dopiero jak jakiś jeden nie dawno włączyłem i uruchomiłem to tak wszystkie po kolei lecą i jest już ok. Ale na Sata zawsze wszystko było ok tylko na ata miałem problem identyczny. Wcześniej nie mówiłem, bo dopiero teraz się domyśliłem, że mogłeś mieć podobny problem. posprawdzaj jak masz inne dyski.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na starym zasilaczu komputer działa normalnie. Próbowałem zrobić tak jak mi kazałeś i podłączyłem tylko płytę główna i odpaliłem kompa wszystko działa, dopiero po podłączeniu dysku się wyłącza. Ale znowu na starym zasilaczu ten problem nie występuje :dry: A najgorsze jest to ze dostałem już swoja kartę i nie mogę z niej korzystać, zaraz chyba się ubiorę wsiądę w samochód i pojadę wymienić ten zasilacz na inny. :angry:

Wymieniłem trefny zasilacz, i no własnie, i na nowym wszystko działa, a nowej grafiki zaranie nie włącze ponieważ jest za duża. Ma niecałe 30 Cm(29,4cm) i nie mieści mi się w obudowie, dokładnie dysk przeszkadza, a nie mam go jak przesunąć, bo nie ma gdzie... Po nowym roku wskazana będzie wymiana obudowy na większa. Dziękuję wszystkim za pomoc. Temat można już zamknąć, usunąć czy co tam się z nim robi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...