Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Zidi

Problem z FpS

Polecane posty

Witam, od pewnego czasu gdy gram w różne gry przez ok 30 min (cs 1.6 do CoD MW2) zaczynają się one wcinać.Dzieje sie to tylko w tedy gdy poruszam myszką

Mój sprzęt to

AMD Phenom II X4 945 Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), 3.01GH

4Gb

NVIDIA GeForce GT 240

Windows XP Home Edition

Dodatek Service Pack 3

zasilacz Xilence 400W

Codziennie czyszczę CC cleanerem

Odkurzaczem i Spybot - Search & Destroy

Anty vir - mam g date 1011

To screen z pc allerta 4

http://yfrog.com/mibeztytuu232p

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CC Cleaner potrafi czasem coś niepotrzebnego usunąć ale ale raczej rzadkość. Przynajmniej mi usuwało niepotrzebne rzeczy, pliki choć ustawienia czyszczenia miałem ustawione tak, aby nie usuwał tego czego nie powinien tylko to co trzeba było. Sprawdź temp. procka, grafy w stresie i idle,a także po ok. 30 min. A najlepiej wszystkich podzespołów. Niestety ale zasilacz należy do tych co potrafią przysporzyć kłopotów lub spalić jakieś części. Jak możesz to sprawdź kompa na bezpiecznym zasilaczu. Zobacz inną myszkę. Wykluczam, ze temp są zbyt duże, bo do CS wystarczy komp ze starym prockiem ze 400Mhz, 16MB ram i jakąś grafę nawet integre z 3D. Sprawdź czy cooler jest dobrze przymocowany i czy z pastą jest wszystko w porządku. tylko jak chcesz zdjąć cooler to nałóż potem nową warstwę pasty. A jak nie masz pasty to nie zdejmuj coolera.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMD Phenom II X4 945 Processor, MMX, 3DNow (4 CPUs), 3.01GH

NVIDIA GeForce GT 240

zasilacz Xilence 400W

Kto Ci takiego kompa wcisnął?? Zasilacz widnieje na czarnej liście, należy jak najszybciej się go pozbyć i zakupić coś porządnego (np. Fortron FSP500 GHN).

Możesz też dać screeny z zakładki Health z HDTune.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamiast 500W bym polecił Fortrona GHN 400W, który wystarczy ale za -+10zł więcej można dostać 460W. Przyda się na przyszłość. Co do myszki to może być przyczyna sterów, sprzętu, przegrzewania się kompa (ale to trochę mało prawdopodobne) albo czegoś innego. Tego nikt od tak sobie na 100% nie powie. Trzeba szukać przyczyny. A z tą grafą i zasilaczem to nieźle Cię urządzili wsadzając do takiego procka te części. Sprawdź to o co prosiłem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajmy z tymi Watami. Do takiego zestawu starczyłoby porządne 350W. Dobre 400W pozostawi spory zapas do OC, 500W nie ma co tu ładować.

@Zidi:

Zasilacz zasilaczem (tak czy siak blizej mu do odstrzału), ale czy nie masz na podorędziu jakiejś zapasowej myszki? Ew. możliwości sprawdzenia tej na innym kompie. Skoro problemy występują tylko przy ruchu myszą, może warto by było sprawdzić gryzonia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to dokładnie jest Xilence? I jak wyglądają temperatury karty oraz procesora w spoczynku i w stresie?

temperatuty są w normie a napięcie sie pokazuje żźe jest złe

Panowie, nie przesadzajmy z tymi Watami. Do takiego zestawu starczyłoby porządne 350W. Dobre 400W pozostawi spory zapas do OC, 500W nie ma co tu ładować.

@Zidi:

Zasilacz zasilaczem (tak czy siak blizej mu do odstrzału), ale czy nie masz na podorędziu jakiejś zapasowej myszki? Ew. możliwości sprawdzenia tej na innym kompie. Skoro problemy występują tylko przy ruchu myszą, może warto by było sprawdzić gryzonia.

gryzoń nie ma nic do rzeczy sprawdziłem. im więcej pradu mysz potrzebuje tym bardziej sie tnie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja bym postawił że to wina kurzu na wentylatorze od procka ale jak go czyścisz i temp. ok. to to wykluczam. Ale moze gdzieś się dostał np. to karty graf. lub coś w tym stylu. A zasilacz widać jakiejś taniej marki za 150zł. Kup sobie chieftec'a lub coś w tym stylu. I zobacz czy problem nadal występuje

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , ja bym postawił że to wina kurzu na wentylatorze od procka ale jak go czyścisz i temp. ok. to to wykluczam. Ale moze gdzieś się dostał np. to karty graf. lub coś w tym stylu. A zasilacz widać jakiejś taniej marki za 150zł. Kup sobie chieftec'a lub coś w tym stylu. I zobacz czy problem nadal występuje

a kompa czyściłem tydzień temu

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten watek i jestem troche przerazony...

Naprawde zasilacz czy glupi kurz moze miec zly wplyw na wydajnosc komputera?

Nie zagladalem do srodka od 2 lat, a zasilacz mam jakis lewy i zdarza sie, ze komp sie wylacza jakby go od pradu wywalic. No ale, kurcze, procz niedogodnosci to to chyba na jakosc kompa nie wplywa?!

Mam ten sam problem, strasznie spadaja fpsy, tyle ze nie po 30 min, tylko po 2 i pomaga jedynie restart kompa. Chcialem pytac czy to RAM, bo mam gowniany (2 GB DDR2 800HZ, rzucany po pokoju*) i wine bym zwalil na slaba czestotliwosc, przez co sie zapycha i nie wyrabia (bo taki Mass Effect 2 dzialana full, ale juz CS:Source czy samochodowki nie).

Powiedzcie, ze to tylko dodatek (to sprzatanie czy dobry wacik), bo nie chce sie zlamac :huh:

*Nie pytajcie...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhem...

Nie zagladalem do srodka od 2 lat, a zasilacz mam jakis lewy i zdarza sie, ze komp sie wylacza jakby go od pradu wywalic. No ale, kurcze, procz niedogodnosci to to chyba na jakosc kompa nie wplywa?!

No więc tak, jeśli Ci będzie za mało prądu dawał, albo będzie się wachał (tj. raz dużo raz mało) to uwierz mi, nie będzie przyjemnie. Karta padnie, albo będzie padać & się włączać, to nie jest fajne. A btw, wpływa na jakość - w końcu Ci taki zasilacz pieprznie, i spali procesor. Wtedy jakość kompa spadnie o 60%. I uwierz mi, tak, kurz potrafi wieeele zrobić. Wiele niedobrego, wiele nieprzyjemnego.

Co do Twojego problemu Cenzurka to wygląda tak, jakbyś miał potwornie zapchany procesor. Tj. albo się przegrzewa, albo coś go obciąża tak że głowa mała. Innymi słowy, popatrz na wskaźnik obciążenia procesora, otwórz swojego blaszaka, wyczyść syf w nim zamieszczony.

To tyle, resztę pozostawiam ekspertom. Wybaczcie jeśli trochę niepotrzebnie się wtrąciłem, jednakowoż czułem nieodzowną potrzebę wytłumaczenia paru rzeczy. Dziękuję, powodzenia w rozwiązywaniu problemów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...