Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

krissojka

Problemy po wymianie karty graficznej

Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie!

Jestem posiadaczem komputera paroletniego posiadającego GF 7100 GS. Nie narzekałem, bo gierki i inne pierdoły działały.

Wczoraj postanowiłem wymienić kartę graficzną na MSI Geforce GT 430 1gb ( kupiona za smieszne sianko w komputroniku :)

I tu jest problem. Nagle wszystkie gry nie dzialaja poprawnie. Przykładowo Mass Effect 2 zacina mi się po 2 minutach gry, leci stała sekwencja dźwięku i jebs... musze resetować. To samo z Oblivionem, Blacksite Area 51, Split Second, Assasins Creed 2. Jak widać testowałem na kilku aplikacjach..

Postanowiłem zainstalować nowe stery,sprawdzić, czy karta dobrze jest zamontowana itd.. wszystko się zgadza! Najnowszy DirectX, najnowsze stery ( chociaż kombinowałem ze starszymi wersjami), komputer nie zasyfiony, zadbany.

Nowe stery pomogły minimalnie, bo po uruchomieniu gry mogę nacieszyć się przrez 3-4 minuty i pojaiwa mi się szary ekran... i [beeep]. nic nie mogę zrobić, only reset.

Na początku myślałem, zę to wina procka, bo może nie nadrabia, ale za pomocą tej aplikacji Nvidia przekierowałem psyhX na kartę, by odciążyć procesor. Aplikacji powyłączałem ile tylko się da przed uruchomieniem gry.

Podaję konfigurację komputera poniżej

BIOS: Phoenix - AwardBIOS v 6.0

PROCESOR: intel core 2 cpu 6300 1.86 ghz

PAMIĘĆ: 1534 RAM

DIRECTX 9.0C

GRAFIKA: GF gt430 1gb

DOdam, że wczesniej, na starej karcie wsyztsko działało bez zarzutu, łącznie z grami już zainstal;owanymi.

System jest świeży, reinstall aplikacji nic nie dał, reinstall sterów nic nie dał, stare stery usunięte...

POMÓŻCIE, BO URLOP SIĘ KOŃCZY NIEBAWEM, A MASS EFFECT 2 SAM SIĘ NIE UKOŃCZY....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że karta się przegrzewa, albo zasilacz nie dostarcza odpowiedniej mocy. Spróbuj załączyć grę ze ściągniętą obudową a przy okazji zbierz trochę kurzu ze środka, kartę masz nową ale inne podzespoły mogły się ubrudzić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to MODECOM FEEL 350W

Jest tam troche syfu, wezmę się za wyczyszczenie tego teraz, co do grania bez obudowy to nie pomaga. Temperatura CPU wynosi jakies 25-34 stopni w czasie największej zadymy. Wszystko jest tam dobrze chłodzone, szczególnie ta karta, bo ma dwa wiatraki. Czy możliwe jest, że CPU jest za słaby i nie uciąga tego?

Jak wyczyszczę sprzęt to ostaram się w coś zagrać, ale wątpie by to pomogło

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź komputer na jakimś porządnym zasilaczu (Feel jest bardzo niskiej jakości).

Ja od razu kupiłbym do takiej karty zasilacz nie tylko lepszej jakości ale i też o większej mocy 400-500wat, oczywiście wszystko zależy od funduszy

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo. Wziąłem od sąsiada na chwilę Chiefteca jakiegoś 500W i to samo. PO wyczyszczeniu wnetrza nadal to samo.

Gdy mówiłem w komputroniku jaki mam zasilacz to powiedzieli, zesmialo uciagnie. To samo wyczytalem na kilku innych forach, gdzie ludzie sie pytali o pobor pradu gt430

Taa fundusze.... mamy swieta, wiec funduszy praktycznie nie ma ;/

Może i Feel jest niskiej jakości, ale naprawdę nie mogłem narzekać na jego funkcjonowanie, żadnych problemów nie miałem z nim do tej pory ( wogóle z kompem nie było zadnych problemow)

Czyli to nie musi byc problem z CPU?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sklepach powiedzą ci wszystko byle byś kupił. Do takiej karty wymień czym prędzej zasilacz najlepiej na OCZ 500W SXS2 albo Fortrona 460W. Ja przez wiele lat używałem Tracer 400W i było ok, ale fakt faktem takie zasilacze słabej jakości mogą spalić ci podzespoły (pół biedy jak odejdą w samotności).

CPU jest ok, co najwyżej może kartę lekko ograniczać, ale przez to się nie zawiesza.

Proponuję zaktualizować sterowniki do płyty głównej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku myślałem, zę to wina procka, bo może nie nadrabia, ale za pomocą tej aplikacji Nvidia przekierowałem psyhX na kartę, by odciążyć procesor. Aplikacji powyłączałem ile tylko się da przed uruchomieniem gry.

Na pewno to nie wina tego, że procek by miał nie dawać radę i przez to szary ekran albo restart. Jak jakiś podzespół nie osiąga takiej wydajności jaką byśmy chcieli to jest to mniej fps, przecież to oczywiste. A jeśli procek, który jest obarczony physx-em w jakiejś grze zapewnia nam wydajność np. 47fps to nie znaczy, że przez to jest szary ekran albo reset.

Podaj dokładny konfig kompa wraz z marką, modelem i mocą zasilacza. A jak masz wolne wejście na grafie do podłączenia dodatkowego zasilania to podłącz.

<@Mod Wiem, że wyszło godzinę później niż inni z pytaniem, o konfig czy zasilacz lecz nie miałem neta co chwilę. I się denerwowałem tylko. I czekałem z spróbuj ponownie a tu już było wiele postów. Aby było jasne, bo nigdy nie wiadomo co jakiś mod wymyśli.> Wybrałem sobie dodaj odp. Napisałem posta, a neta nie miałem już jak kliknąłem. Nawet się nie zorientowałem. Potem nie mogłem się połączyć przez dłuższy czas. Jak się połączyłem to zatwierdziłem, a po ok. godzinie edytowałem. Po polsku staram się pisać jak tylko mogę. Uzdolnionym wybitnie humanistą nie jestem. Każdemu się zdarzają błędy językowe.

Spokojnie ;).-org

Heheh Najpierw myślałem, że mnie poprawiłeś, bo błąd zrobiłem. A chodzi o czas pisania. Czasami neta nie mam po prostu, bo się rozłącza. Jestem spokojny. :icon_wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH]

Dokładnych parametrów mojego zasilacza nie podam, bo to noname... nie ma nigdzie ijnc napisane. Nawet w papierach od kompa. Oczywiscie wyjalem go nawet z obudowy i obejrzalem ze wszystkich stron, ale nie ma na nim nawet jakiegos serial number...

Aktualizacja sterownikow plyty glownej nie pomogla.. Ale w ramach ciekawostki moge powiedziec, ze FIFA 11 mi dziala bezproblemowo, moge grac zarowno na najwyzszych jak i najnizszych ustawieniach.

Moze i masz racje z faktem, iz jesli jakis podzespol nie wyrabia to nie jest to przyczyna pojawiania sie szarego ekranu, lecz na kilku innych stronach tak wlasnie wyczytalem.

Aaaa znalazlem moj zasilacz ----> http://allegro.pl/zasilacz-modecom-feel-35...1372337383.html

Jestem w stanie kupic zasilacz nowy, proszę o doradzenie mi jaki kupić taki do 100-150 złotych nie więcej. Może to i mała kwota na zasilacz, lecz na chwilę obecną nie jestem w stanie wydać więcej, a komputer jest mi potrzebny nie tylko do gier. Przepraszam za brak polskich znakow, ale korzystam tera z komorki i w moim SE nie ma polskich znakow..

Nie cytujemy poprzedzającego posta w całości.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi również to nie wygląda na zasilacz. Chciałbym natomiast wiedzieć jak wyglądają temperatury i czy aktualizowałeś sterowniki do płyty głównej.

@Adrian1911 Data napisania posta po zatwierdzeniu nie zmienia się, więc tego tłumaczyć nam nie musisz. Twoje posty znikają również przez to, że nie piszesz po polsku jak należy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...