Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

niziołka

Monitor Asus pg211 - wyłącza się po kilku sekundach

Polecane posty

Dzisiaj dostałam monitor Asus pg211 do podłączenia sobie do laptopoa lub xboxa 360 pod jednym warunkiem - że go uruchomię.

Włączyć się daje, pokazuje ekran konsoli - ale po 3-4 sekundach ekran staje się cały czarny, chociaż opcje w menu na panelu dalej się świecą. Wydaje się reagować tylko na przycisk włączenia i na 2. przycisk od prawej (na chwilę pojawia mu się ekran i znów po 3-4 sekundach gaśnie).

O ile wiem, trafił do serwisu tuż zanim trafił do mnie, tam ponoć został zrestartowany wszystko tam w porządku działało, jednak po odniesieniu go do domu znów monitor sam wygasał.

Będę naprawdę wdzięczna za pomoc :)

EDIT: Hm, u mnie działał. W każdym razie to jest tylko znaleziony w internecie screen zdjęcia pulpitu, jakby coś - jeszcze raz wkleiłam linka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić co się będzie działo na innym kablu. Jeśli to nie będzie kabel, to najpewniej monitor jest w jakiś sposób uszkodzony, ale niestety nieszczególnie się znam na monitorach, więc tu nie pomogę.

Link działa, ale trzeba odświeżyć stronę po załadowaniu. Tak działa zabezpieczenie przed linkowaniem z zewnętrznych stron na tym portalu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Matryca sprawna.

2. Elektronika sprawna - dostaje sygnał ze złącza.

3. Podświetlanie sprawne.

Tyle wiem z Twojego posta - czyli ja bym bardzo chętnie taki monitor kupił za grosze i naprawił :) W zasadzie naprawę wykonać może tylko elektronik, no ale zawsze możesz spróbować wejść w tryb serwisowy Przytrzymaj klawisz MENU, trzymając odepnij na chwilkę kabel zasilający i nadal trzymając wepnij go z powrotem. Wejdziesz w tryb serwisowy (factory mode) gdzie możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, ale niewiele to pomoże moim zdaniem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję sprawdzić co się będzie działo na innym kablu.
O ile wiem, wcześniej był uruchamiany na innych kablach :/

W zasadzie naprawę wykonać może tylko elektronik, no ale zawsze możesz spróbować wejść w tryb serwisowy Przytrzymaj klawisz MENU, trzymając odepnij na chwilkę kabel zasilający i nadal trzymając wepnij go z powrotem. Wejdziesz w tryb serwisowy (factory mode) gdzie możesz spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, ale niewiele to pomoże moim zdaniem smile_prosty.gif
Niestety, nie udaje się wejść w tryb serwisowy.

ALE: zauważyłam, że jak 'wygaśnie' ekran, to on nie jest 100% czarny - po 'wyłączeniu się' pod kątem widać, że menu/komunikat, który ostatnio był włączony, dalej tam jest - tylko bardzo, bardzo przyciemniony - tak, jakby po kilku sekundach automatycznie przełączał się na tryb czuwania/zmniejszenia zużycia energii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Elektronika sprawna - dostaje sygnał ze złącza.

Wydaje mi się, że to może być problem z kondensatorami. Po chwili szperania, znalazłem też kogoś, kto miał podobny problem, jednak monitor dłużej poprawnie działał, i padło na podświetlenie. Skłaniałbym się ku pierwszej przyczynie, choć moja wiedza na temat monitorów nie jest zbyt rozległa.

ja bym bardzo chętnie taki monitor kupił za grosze i naprawił

Myślisz, że to zasilacz? ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm... podświetlanie nie wydaje się tutaj problemem - chociaż mogę się mylić ..

kondensatory filtrują tylko napięcie, nie stwarzałyby aż takich problemów..

zresztą strasznie trudno tak na odległość naprawiać monitor... sam nie wiem, co Ci doradzić - chyba tylko wizytę u elektronika.

oczywiście, jeśli na innych źródłach oprócz konsoli występuję ten sam problem, bo nie wynika to jednoznacznie z postu.. ?

org - nie miałem takiego przypadku jeszcze, więc nie mogę jednoznacznie wystawić diagnozy :) ale na pewno jest do naprawienie niewielkim nakładem sił i kosztów - obraz ze złącza trafia na ekran, podświetlanie działa, cycuś :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...