Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

DjSzpaku

Zwalnianie kompa przy niektórych grach i dziwny problem z Simsami

Polecane posty

Witam wszystkich forumowiczów. Zwracam się do was z prośbą o pomoc. Chodzi mi o to że przy niektórych grach mój komp strasznie zwalnia. Np przy Postal 2. Na początku gra chodzi płynnie lecz po pewnym czasie zamienia się w pokaz slajdów. Po restarcie kompa wszystko znów chodzi płynnie. Oczywiście do pewnego czasu. Z Simsami(The Sims 3 Po Zmroku) jest natomiast ten problem że mam totalny pokaz slajdów ale to już od uruchomienia gry. Nie dziwiło by mnie to gdyby nie fakt że mojemu bratu który ma LAPTOPA o gorszych parametrach niż mój komp wszystko chodzi płynnie na średnich ustawieniach. U mnie na tych ustawieniach jest to samo co na najwyższych. Czyli absolutny brak płynności.

O to parametry mojego kompa.

Procesor ADM Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+

3,00GB RAM

Karta graficzna NVIDIA GeForce 8600 GT

Wiem że to nie jest sprzęt marzeń ale puki co jestem w trakcie zbierania pieniędzy na nowy sprzęt ;)

Więc zwracam się do was o pomoc. Jeśli ktoś z was wie w czym rzecz lub ma pomysł jak mogę sprawić żeby taki Postal 2 czy Simsy 3 chodziły płynnie chociaż na minimalnych bardzo proszę się wpisywać.

Z góry dziękuję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że Simsy chcesz odpalić na niskich ustawieniach graficznych.. Jeśli je odpalasz na maksymalnych to nie masz się co dziwić :tongue:

A teraz do rzeczy: jakie jest zużycie procesora kiedy jest uruchomiona gra? Ile masz wolnego miejsca na partycji, na której masz zainstalowany system? Jakie masz zainstalowane sterowniki do karty graficznej?

A i jeszcze jedno: gry oryginalne?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jestem tak zdesperowany że chce po prostu żeby działały płynnie. Teoretycznie powinny mi działać płynnie na średnich. No więc tak na dysku(partycji) na którym jest zainstalowany system (mam tylko jeden dysk podzielony na dwie partycje) mam wolne 10gb na 98gb całego miejsca. Sterowniki mam w sumie nowe bo nie dawno ściągałem. Użycie procesora podczas grania w najmniej zamulającej lokacji czyli Sunset Valley wynosi ok 30%. Sory ale już do tego miasta z wieżowcami nawet mi się sprawdzać nie chciało bo to by się ładowało wieki... :/ Oczywiście w Sunset Valley również mam tzw. pokaz slajdów ;/

A i gry są oryginalne. A zasilacz jest stary jak świat. CODEGEN 300X jak się nie mylę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no w sumie to od pewnego czasu zaczęło mnie to na prawdę razić w oczy. Może dlatego że miałem porównanie (tak jak teraz u mojego braciaka) ale możliwe że to już trwa dłużej tylko ja głupi myślałem że po prostu może mam kompa za słabego. Ale wychodzi na to nie słaby komp. Bo jak mówię mój brat ma laptopa o gorszych parametrach a u niego czegoś takiego nie ma jak u mnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak nie działa. Niektóre gry nawet o mniejszych wymaganiach sprzętowych, bardziej "przegrzewają" kompa. Poza tym przegrzewanie nie musi być z winy zasilacza, a np. z brudu i kurzu. Ale nie ma co spekulować, sprawdź temperatury i tyle.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogarnąłem program do temperatury. Teraz odpale simsy. Trochę się zejdzie bo będe je musiał odpalić 2 razy żeby opcje weszły. Obczaje temperature i powiem co i jak. :)

Temperatura w normie ale użycie procesora skacze w granicach 99% 60%... Jak gram to jest około 90% bite. Jakie wnioski? :dry:

I oczywiście gra się trochę przycina.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej dzięki za wszystko. Dzisiaj już tego nie ogarnę bo musze iść spać. Jutro mam dużo roboty więc pewnie nawet kompa nie włączę. Po jutrze się tym zajmę i podzielę się wynikami skanowania. Jakby ktoś mógł to niech tutaj zaglądnie w środę. Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po skanowaniu. Niestety znalazło 6 infekcji problem w tym że to były trainery więc raczej to nie to. Ale profilaktycznie je usunąłem. Sprawdziłem dzisiaj dokładnie podczas gry (sprawdzałem na simsach bo są najbardziej wkurzającym przypadkiem) RAM nie zamula. Ale procesor niemiłosiernie. I nic nie działa w tle. Nie wiem o co chodzi. Użycie procesora podchodzi do 100% gdy gra jest w menu głównym(czyli nawet wtedy gdy nie mam załadowanego miasta) Nie wiem już sam o co chodzi. Jakieś pomysły? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wciśnij start-panel sterowania-system-sprzęt-menadżer urządzeń i klikaj wszystko w dziale kontrolery IDE ATA/ATAPI prawym przyciskiem myszy na właściwości. Zobacz czy jest ustawione na tryb DMA bo u mnie były bardzo podobne problemy właśnie przez to że "samo" przestawiło się na tryb PIO

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...