Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Godzilla211

Minecraft

Polecane posty

Dobra... Mam pytanie:

Czy ktoś mógłby założyć taki serwer dla graczy z Cd-action Ja bym osobiście założył, jednak łączę się przez modem i jeszcze router, więc mam mały problem z ustawieniem ip, a co za tym idzie. Nikt się nie połączy.

Są gry gdzie są gildie Cd-action(Runes of Magic) to może i my zróbmy serwer Minecrafta? Tylko kto by się tego podjął?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwer ogólnie nie jest chyba trudno zrobić. Jeśli chcemy "kupić" takowy, to potrzebne będą składki. Jako, że nikt raczej się nie zrzuci, to może ktoś sam założyć. Tylko musiałby to być ktoś z miarę dobrym netem. Nie wiem, jak myślicie, jaki byłby odpowiedni? 6-10mb? Ja się nie znam, szczerze mowiąc. No i dosyć dobry komputer... Choć zależy od ilości slotów na serwer.

No i oczywiście, coby się taki ktoś nie rozłączał... :)

Ktoś na ochotnika?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki itd. Właśnie oto wiem, jak zahostować server survival minecraft. Jest tylko mały problem. Sam bym to zrobił, bo nie potrzeba tutaj stale działającego. Mógłby być tylko np. w określonych godzinach od 17 do 24 itd. Normalny komputer powinien sobie poradzić z 10 graczami.

Ja jednak nie mogę tego zrobić, bo mam ip takie, że nie widać go na zewnątrz i nie mogę, jakoś przekierować portów. Jednak jeśli ktoś chciałby zahostować server dla kilku forumowych graczy i jest połączony bezpośrednio do internetu lub potrafi przekierować porty w swoim routerze to niech pisze do mnie na PW.

Powtarzam. Nie musi to być stały server, jeśli będzie w regularnych godzinach uruchamiany to i tak będzie ogromny sukces(chyba, że ktoś nie będzie wyłączał komputera, wtedy jeszcze lepiej).

Edit:

Mam sposób... Wystarczy, że ściągniecie z internetu Hamachi. Założyłem serwer próbny na laptopie.

Sieć hamachi nazywa się worldfreeminecraft, a hasło to ,,pomocy". Spróbujcie się połączyć. Ip takie samo, jak Tomek-PC. Odpiszcie w tym temacie, jeśli wam się uda. Na laptopie to max 5 osób narazie może wejść, by nie było monstrualnych lagów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki i koledzy, przetestowałam z Shakerem jego serwer i, przynajmniej u mnie, były problemy spore z lagami.. Możliwe, że u innych osób by tak nie było, ale mówię, co zauważyłam ja. A skoro 1 osoba ma z tym problem, to jeśli się zbierze 5 - będzie jeszcze gorzej.

Tak więc postanowiłam JA założyć serwer, Shakuś potwierdzi, iż było lepiej. Mój internet to 4mb, więc niezbyt fajnie, aczkolwiek na parę osób wystarczy.

A jeśli ktokolwiek ma internet 6, 8, 3223423542mb i ma ochotę zrobić serwer, a nie bardzo wie, jak - niech pisze do Shakusia lub sam szuka w necie.. W końcu trzeba ten serwer CDA zrobić, nie?

Jeśli się nauczę wrzucać pluginy i nikt inny się nie znajdzie, niedługo ustalimy jakieś godziny otwarcia serwera, czy coś.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziała Math tak było :D Po części to jest sprawa lagów, a po drugie bugów multiplayera, jak wiadomo. Na laptopie to lagi xD Oczywiście jeśli ktoś ma trochę cierpliwości i chce zobaczyć, jak to działa to zapraszam, jednak nie obiecuję cudów. U mnie na komputerze lepiej chodziło, tylko przy brzegu klocki się nie chciały rozwalić. Też popracuję nad tym, jednak ja jedynie jako serwisant i będę próbować wgrywać pluginy itd. U mnie w sieci domowej chodzi bez zarzutu, jednak idąc dalej już nie xD

Tak czy inaczej, jeśli ktoś ma trochę czasu i może mieć włączony komputer(z dużą ilością ramu) np. 3/4 dnia oraz dobry internet około 6,8 mb to możnaby założyć serwer alpha (wersji beta gry):D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 4 GB ramu i net 25 mb/s ale brak czasu uniemożliwia mi postawienie stałego serwera :{ Chyba że nie przeszkadzały by wam różne godziny (zwykle wieczorno-nocne) i brak pluginów (jestem zwolennikiem Vanilli)

Jakby co serv działał by bez hamaczi, mam przekierowane porty, i grałem kiedyś na nim z 6 osobami (jedna z nich miała lagi ale pewnie dlatego że mieszka w ameryce).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można "na boku" poszukać dobrego świata (czyt. z respawnem nie przy morzu), wrzucić go na serwer i wtedy budować się blisko spawnpointa. Owszem, jeśli ktoś będzie chciał się wybudować gdzieś w bardziej malowniczym zakątku, to będzie problem. Ale nawet jeśli, zawsze można postawić tabliczki ze strzałkami do domku. Zresztą, i tak powinniśmy trzymać się blisko, to survival będzie z potworkami, wszyscy chcą przeżyć :)

A co z adminami serwera? Ktoś konkretny będzie go miał, czy w ogóle nie będzie, prócz tego, kto serwer postawi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by też jakoś ustalić jak informował bym o dostępności serwera, no bo przecież dodawanie nowego postu z wiadomością "SERW ON - WBIJAĆ <ip> nie jest najmądrzejszym rozwiązaniem :P

Co do adminów:

Nie znam tutaj zabardzo graczy minecrafta więc jezeli ktoś ma jakieś propozycje jestem na nie otwarty.

Pytania:

- Co powiecie na test serwera dzisiaj lub jutro wieczorem by sprawdzic czy po nowych paczach będzie dźwigał nas bez lagów ?

- Pytanie: Czy server ma być z weryfikacją nicków czy bez ? To zależy od tego czy chcemy też osoby z bez kupionego MC czy nie.

- PvP czy bez ?

Ogłoszenia:

- W razie gdyby znalazł się ktoś z podobnym netem i większą ilością czasu mogę bez problemu dać mu mapę z serwera

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2 pomysły na informacje:

-w sygnaturce na zielono napisać, że jest włączony/na czerwono iż wyłączony

-założyć bloga tutaj lub gdzieś indziej o naszym serwerku i gdzieś na boku pisać, kiedy włączony, a kiedy nie.

Wysyłanie PW do wszystkich zainteresowanych też może wejść w grę. Tylko kto będzie tym zainteresowanym? Dlatego to byłby najwyżej taki bonus.

-Ja mogę testować dzisiaj wieczorem. Nie powinnam mieć żadnych spraw na głowie. Tylko o której godzinie? To może być ważne dla wszystkich tutaj zgromadzonych =)

-Weryfikacja może być, a może nie. Mi nie robi różnicy, mam oryginał, więc i tak będę grała :D

-PvP, jak najbardziej.

Szkoda może, że nie będzie pluginów (Cuboid, SetHome... Możliwość robienia więzień... :D ), ale cóż, skoro będziemy mieli (w teorii) tak dobry serwer, to jakoś to wszyscy przeboleją, prawda? :)

Jeśli będzie dzisiaj okazja na test, to na pewno "Najbardziej zainteresowanie", to sam twórca serwa, Shaker i Ania (tj. ja). Czyli można by wysłać PW, jeśli będzie wszystko gotowe. =)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do serwera:

- Czy pasuje wam godzina około 20-22:00 ?

- Co do pluginów zdecydowałem sie uzyc modyfikacji Bukkit który zasąpił najlepszy do tego czasu Hey0 Mod, jakie pluginy wgrać narazię myśle ale podczas testów sprawdzimy co sie przyda a co nie

Na pewno będzie whitelist żeby uniknąć powrótu niechcianych elementów po zbanowaniu ;) A banów mam nadzieję nie będzie bo fajnie jakby było to mała grupka około 6 osob które grają fair, nic sobie nie kradną ale jak sie pokłócą to z łuku się zastrzelą :P Co do Cuboida, myślę że ma on sens tylko przy dużych publicznych serwerach gdzie co 10 osoba to potencjalny griefer, ochrona skrzyń i backup powinny wystarczyć.

Dodałbym w sygnie dynamiczny status serwera ale na tym forum nie można używac dynamicznych odnoscików w tagach do obrazka :{

EDIT: aha prosze aby każdy podał swój nick w grze jakim będzie wchodził na serwer!

Narazie status mozna sprawdzic klikając tu: http://tinyurl.com/5tcx74n (chwilke sie ładuje)

zielony "V" oznacza że online a czerwony "!" ze offline

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick to MathRaven27, jak tutaj.

Sprawdzanie statusu świetne. Dałam sobie do zakładek, będę sprawdzać od 20:30 do *którejś*. Czyli mi godziny jak najbardziej odpowiadają.

Cuboid może i rzeczywiście niepotrzebny. Ale nigdy nie wiadomo, komu odbije, by z TNT biegać i detonować. W końcu skoro zakładasz whitelistę i banowanie kogoś, to zapewne będzie to banowanie za coś. A wtedy cub się przyda. Jedna osoba może być dużo bardziej destrukcyjna od 10. Wystarczy zapalniczka :trollface:

Ale cóż, dobre i to, iż zgodziłeś się na moda jednego chociaż :)

@down

No nic, najwyżej będziemy grać bez pluginów :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym polecić serwer RP.

Tu małe info:

Krótkie info

Wraz z serwerem zająca, tworzymy niewielką sieć polskich serwerów minecraft. Posiadamy wspaniały support, oferowany nam przez jeden z większych portali, www.craftsite.pl. Dzięki temu, jesteśmy w stanie zaoferować rozgrywkę na najwyższym poziomie, która zadowoli każdego, nawet najbardziej wymagającego gracza polskiej sceny minecraft.

Opis serwera

Witajcie w Seggelin! Bezkresne krainy pełne dirtu i morderczych creeperów stoją przed Wami otworem!

U nas otrzymacie możliwość spróbowania swoich sił w walce z różnego rodzaju potworami (posiadającymi custom drop + 0-4 Segów), walka została dostosowana podnasz indywidualny system Leveli! Żaden inny serwer, poza nami go nie posiada. Dodatkowym urozmaiceniem potyczek jest system statystyk. Otrzymacie jeden punkt za każdy wbity level, możecie go przeznaczyć na jedną z 5 statystyk: siłę, obronę, zręczność, inteligencję,szczeście (na tą chwilę dostępne są dwie podstawowe, ze względu na ciągły rozwój serwera). Statystyki mają odzwierciedlenie w Waszej grze (szczegółowy opis niedługo na naszym forum). Jednak walka nie jest jedyną możliwością gry! Jeśli zabijanie zastępów nieumarłych nie jest dla Was dosyć pasjonujące, możecie spróbować swoich sił w górnictwie, rzemieślnictwie lub budownictwie. Każdy zawód ma swoje zalety jak i wady, nie ma profesji najlepszej ani najgorszej. Umiejętności posługiwania się mieczem, łukiem, kilofem, toporkiem, motyką, a także walka wręcz dodatkowo urozmaicą rozgrywkę. Każda statystyka ma własne odniesienie do danej profesji. Jednak! Żeby zasmakować gry trzeba najpierw awansować na poziom mieszczaństwa. Rozpoczynamy grę jako zwykły farmer/drwal, zarabiając ciężką pracą. Po przekroczeniu ustalonego limitu,można złożyć podanie na mieszczanina. Dopiero wtedy otrzymujemy możliwość dołączenia do jednej z wyznaczonych gild. Jeślimasz żyłkę do interesu i zdołasz się przebić, dołączysz do wyjątkowej elity serwera. Zamieszkując we własnym dworku, nie będziesz trudził swoich rąk pracą w kopalni. Od teraz, kariera zarządcy stoi przed Tobą otworem. Możecie stać się właścicielami własnych farm, tartaków. Praca polega na zbieraniu plonów, sprzedawaniu ich na placu handlowym i dzieleniu się zyskiem z pracownikami. Dorabiając się w ten sposób zmierzamy do tego, by zostać właścicielem własnej wioski! Po rozmowie z królem, otrzymujemy działkę na której jesteśmy Panem. Żadnych ograniczeń,własne zasady. Wojny między miastami, wynajmowanie najemników, wypady w party(!) do nether i wieeeele więcej.

Oferowane nowości

- TOP 10

Dołącz do elity graczy, konkurując z innymi w różnych kategoriach! Masz możliwość wybicia się do TOP 10 najlepszych graczy!

- System poziomów

Wyrusz do walki z hordami nieumarłych! Zdobywaj kolejne poziomy, umożliwiające dynamiczny rozwój Twojej postaci. Postaraj się dołączyć do najlepszych wojowników serwera!

- System umiejętności

Jeśli zaś walka nie jest Twoją najlepszą stroną, lub stawiasz bogactwo wyżej, niż siłę mięśni; możesz wyruszyć w odległe krainy na poszukiwanie rzadkich surowców! Zwiększanie umiejętności w posługiwaniu się danym typem narzędzi zwiększy Twoje szanse na dodatkowy zbiór i odblokuje Ci dostęp do masy nowych możliwości!

- Handel tabliczkowy

Gospodarka jest trzonem prawdziwej gry RPG! Dlatego właśnie, oferujemy Ci dostęp do statycznego handlu, nawet wtedy, gdy nie ma Cię w grze! Wystaw swoje produkty na specjalnej tabliczce, a po powrocie do gry, przeliczaj zarobione pieniądze!

skkupdrewna.png

- Automatyczne Eventy

W celu urozmaicenia, wprowadzone zostały różnego rodzaju automatyczne wydarzenia! Bądź czujny a zyskasz niesamowitą możliwość zarobku, lub źródło świetnej zabawy!

Linki:

Strona www: http://www.seggelin.pl

Forum: http://craftsite.pl/forum/forumdisplay.php?fid=87

Od siebie dodam że na serwie panuje bardzo miła atmosfera. Odwzorowanie statusów społecznych nadaje grze bardzo fajnego klimatu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was, błądzący po ścieżkach forum. Trafiliście właśnie na temat, który dotyczy całkiem nowego, tworzonego dosyć spontanicznie projektu - wspólnej mapy w grze Minecraftem zwanej.

Cały myk polega na tym, iż gramy na wspólnej mapie, którą każdy chętny może posiąść na jeden dzień. Potem wysyła ją dalej, i tak w koło macieju.

Kilka zasad:

- Każdy użytkownik może ingerować w mapę przez 24h po zgłoszeniu się do jej przejęcia po poprzednim użytkowniku. Potem musi ją spakować w format .rar i uploadować tak, aby kolejny użytkownik mógł bez problemowo ją ściągnąć.

- Do ingerencji może się zgłaszać każdy, kto jest chętny, i wie co to Minecraft. Może się zgłaszać po trzech poprzednich ingerencjach przez innych użytkowników. (Czyli co trzy dni).

- Świat ma być używany na czystej wersji Minecrafta. Oznacza to że gramy bez żadnych modów. Jeśli je masz, a chcesz się z nami pobawić - po prostu je wyłącz. Texture packi są dozwolone.

- Gramy BEZ wszelkiego rodzaju cheatów, programów wspomagających, ingerujących w nasz świat, exploitów i bugów, które mogłyby zepsuć zabawę. Nie gramy po to, aby coś sobie udowadniać, tylko żeby się dobrze bawić.

W międzyczasie zasady mogą się troszkę zmienić, ale pamiętajcie - służą po to, abyśmy bawili się bez wątpliwości i niepotrzebnych pytań.

Pozdrawiam, Arleqin.

PS. Świat ma być póki co wygenerowany przez Kolegę Shaker'a.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Utwórz nowe...