Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kluz

Wysypywanie się systemu.

Polecane posty

Otóż mój problem postaram się przedstawić opisowo.

System uruchamia się wolno, nawet można powiedzieć, że bardzo wolno. Gry i wszystkie wymagające aplikacje albo się zacinają albo chodzą wolniej. Czasem jest tak, że system dostaje jak by "zwarcia". Gaśnie kawa i myszka. Z głośników wydobywa się dźwięk jak by zwarciu. Procesor był podkręcony myślałem, że przez to i powróciłem do normalnych ustawień co nie pomogło. Problem występuję od niedawna (tylko dzisiaj) i nie instalowałem nic, ani nie bawiłem się konfiguracjami.

Konfiguracja komputera: Procesor: Intel Core Quad Q6600 2.40GHz (jeszcze nie kręcony)

Ram:2x 1GB Kingston 800Mhz

Płyta główna:Asus P5QL/EPU

Karta Graficzna: Ati Radeon EAH5750 1GB.

Zasilacz:COOLERMASTER RS-460 EXTREMEPOWER PLUS

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość eldragon93

Spróbuj najpierw oczyścić rejestr ze śmieci. Do tego nada się np. darmowy CCleaner. Czasami znajdują się w rejestrze nikomu niepotrzebne już wpisy (np. po wyinstalowaniu jakiegoś programu). Jak to nie pomoże spróbuj jeszcze oczyścić i zdefragmentować dysk. Mi takie czynności pomagały w odmuleniu kompa...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CCleanera sobie daruj. Program jest znany z tego, że raczej stwarza nowe problemy, a nie rozwiązuje stare.

Jaki masz system i jakiego antywirusa?

Ściągnij program OTL (link masz w mojej sygnaturce). Uruchom program i pozaznaczaj w nim opcje Infekcja LOP - Sprawdzanie oraz Infekcja Purity - Sprawdzanie, Skanuj wszystkich użytkowników oraz we wszystkich sekcjach wybierz opcję Użyj filtrowania i kliknij skanuj.

Wrzuć na forum obydwa wygenerowane przez OTL logi.

Do tego daj screena z zakładką Health z programu HD Tune.

Masz może dostęp do miernika uniwersalnego?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z tym, że CCleaner jest słaby... Jest oparty na całkiem solidnym oprogramowaniu.

Zgadzam się jednak z tym, że jeśli ktoś nie zna się na czyszczeniu i zda się na zalecane ustawienia (albo nie daj Boże zacznie zmieniać ustawienia nie znając się na tym) może sobie dodać masę nowych problemów. Jednak nie zmienia to faktu, że w rękach doświadczonego usera jest to raczej solidne narzędzie (szczególnie po rozszerzeniach) bijących na głowę wiele płatnych aplikacji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorka za offtop, ale mogę Cię zapytać jaki program do czyszczenia kompa ze śmieci polecasz?

Żaden. Każdy program tego typu może być niebezpieczny. Jedyne co mogę polecić z czystym sumieniem to TFC (Temp File Cleaner), bo on usuwa tylko to, co jest zupełnie zbędne. Inne programy mogą usunąć za dużo. Jeśli chodzi o czyszczenie rejestru, to polecam lekturę tego posta oraz zawartości linków, które są na jego końcu.

CCleaner potrafi naprawdę ładnie rozwalić system. Bywa przydatny w pewnych bardzo specyficznych sytuacjach (usuwanie resztek po zainstalowanych programach, które to resztki sprawiają problemy), ale i wtedy trzeba zachować szczególną ostrożność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...