Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Trawka

Router-"to połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności"

Polecane posty

Witam. Od dłuższego czasu zaczynam mieć problem z routerem. Zaczęło się dziać tak od ok 2 miesięcy, z początku sporadycznie.Teraz prawie zawsze, kiedy włączam komputer, pojawia się komunikat typu"to połączenie ma ograniczoną łączność lub brak łączności".

Zazwyczaj pomaga ponowne włączenie routera. Robi się to niezwykle frustrujące, ponieważ muszę czekać 10 minut, aby łaskawie mogło połączyć. Zdarza się czasem, że otwiera stronę w nieskończoność.

Mam jeszcze laptopa, w którym zawsze działa internet bez zarzutu. Obawiam się, że może coś się zepsuć.

Jeśli można, proszę o szybką odpowiadź.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. Przeniosłem wątek do odpowiedniego działu.-org

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DHCP jest raczej włączone, chyba że by się coś zmieniło z niewiadomych przyczyn. Karta pobiera automatycznie adres. Zauważyłem, że często mam niedziałający adres IP, który jest inny, niż ten, na którym działa poprawnie. Próbowałem ręcznie ustawić, ale i tak działa kiedy chce. Routera mam od 3 lat, i nie miałem jeszcze takich wydarzeń.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak napisałem wcześniej próbowałem ręcznie ustawić IP, ale i tak działa jak chce.

Próbowałem też w "cmd" coś zadziałać, ale oczywiście nie chciało współpracy. Po wpisaniu w komendę ipconfig /release, albo ipconfig /renew, pojawiło mi się że żadna karta nie jest w stanie zezwalającym na tę operację.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już całkiem nie działa(korzystam z laptopa). Nie działa również włączanie ponowne routera. Mam ustawione ręcznie IP. Komputer wysyła pakiety, ale ich nie odbiera. Zauważyłem, że dioda na routerze odpowiedzialna za połączenie LAN cały czas miga, wcześniej zawsze migało podczas pobierania i ładowania stron. Wydaję mi się, że może być kabel zużyty, sprawdzę na innym.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...