Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Shaker

Problem z akładaniem gry na BattleNet- Warcraft 3!

Polecane posty

Tak, jak w temacie, chciałbym założyć sobie grę w Internecie by inni mogli ją widzieć. Jednak mam problem, bo z internetem łączę się przez router, a potem przez urządząko do tworzenia sieci WiFi(mój komp jest podłączony do tego kablem, żeby nie było, a nie bezprzewodowo). Od Wifi mam ASMAX cablesurfer wireless BR 615N i router jeśli pamiętam to jakiegoś D-Linka( u mojego ojca w biurze). Przez to mojej gry nie widać w internecie, więc jeśli ktoś byłby tak miły i wytłumaczył, jak zrobić na Win 7, by moja gra była widoczna byłbym widzięczny.

Edit:

Internet mam z Neostrady bez Liveboxa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź, jaki to dokładnie router (model, ew. revision), to się zassie manuala i coś się wymyśli :). Na razie mogę napisać tyle, że musisz na routerze przekierować porty używane przez WIII (jak mnie pamięć nie myli, to są podane w instrukcji) na swój komputer (szukaj "port forwarding" ew. "virtual server").

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest router Tp-link. Mam dostęp do ustawień routera zatem, co mam zrobić? Bo nie ma zakładki port fowarding ani virtual server.

Tutaj masz screena do ekranu ustawień:

http://img593.imageshack.us/img593/3469/beztytuukrv.png

Tak samo chciałbym założyć serwer w minecraft, tylko nie mogę dojść do tych ustawień.

Pytanie numer dwa:

Będą musiał dwa razy przekierowywać ip(chociaż narazie wejść w przekierowywanie nie umiem)? Bo jeden mam do podłączenia do internetu i roździelenia, a drugi służy tylko jako roździelenie internetu i do niego jestem przyłączony.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, nie podałeś modelu jak prosiłem (Twojemu opisowi wg. strony TP-Linka odpowiadają dwa modele, każdy w dwóch wersjach - TD-W8901G v2, TD-W8901G V3, TD-W8101G V1, TD-W8101G V2), ale załóżmy, że aż tak się konfiguracją nie różnią (jakby co, pobrałem manuala do TD-W8901G). Do rzeczy - Advanced setup -> NAT -> Virtual server. Tam uzupełnij formularz, najważniejsze są pola Protocol (wybierz ALL), Star Port Number i End Port Number (podajesz zakres portów, początkowy i końcowy, z tego, co pamiętam, to znajdziesz je w instrukcji WIII) oraz Local IP Address (wpisz adres IP komputera, z którego chcesz hostować gry w WIII), sprawdź też wcześniej, czy na rozwijanej liście Application nie ma czasem już WIII, wtedy wystarczy to wybrać, a pola poza Local IP Address powinny zostać uzupełnione automatycznie. Na koniec kliknij na SAVE i już, powinno działać.

Niepokoi mnie jednak to, że piszesz o drugim urządzeniu, jeśli to też jest router, to konfiguracja dość mocno się komplikuje i na odległość ciężko będzie pomóc. Mam propozycję, po prostu rozrysuj schemat co i jak masz podłączone (bez podłączeń do zasilania, tylko połączenia pomiędzy urządzeniami) i podpisz co i jak jest do czego podłączone, w przypadku routerów koniecznie podaj model.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...