Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Plys

Przegrzewanie się procesora

Polecane posty

Cześć. Mam rocznego laptopa - Asusa K50AB. Wszystko było z nim okej (prócz problemów z kartką graficzną, ale to chyba nie ma związku...), ale niestety niedawno procesor zaczął się mocno grzać. Tj. podczas normalnego korzystanie (pisanie, używanie internetu etc.) temperatura sięga 60 stopni. Podczas granie przekracza ona 100 stopni i notebook się wyłącza. Próbowałem wyczyścić go z kurzu, ale był w miarę czysty. Nie wiecie jakie są tego przyczyny i jak to naprawić? Gwarancję mam jeszcze ważną, ale mam nadzieję, że nie będzie musiał udać się do naprawy.

Aha. No i z góry dzięki :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo radiator przy wentylatorze jest całkowicie zapchany. W takim przypadku przedmuchanie jest jedynie doraźną metodą. Jeśli masz plomby na lapku, możesz go oddać go jakiegoś serwisu, żeby mechanicznie usunęli kurz blokujący radiator, jeśli nie masz, z odpowiednią wiedzą możesz zrobić to sam. Niestety laptopy są cięższe w czyszczeniu niż PCty, więc stawiam na zapchanie układu chłodzenia.

P.S.

Wentylator działa cały czas?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem kompletnym ciemny w tych sprawach, więc za bardzo nie wiem o czym mówicie... ; ]

Ale używanie słów "możliwe", "wydaje mi się", czyli nie ma pewności co się stało?

Wydaje mi się, że wentylator cały czas nie działa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy to, że osiadła na nim spora warstwa kurzu, i psiukanie sprężonym powietrzem i dmuchanie dużo nie da. W takich przypadkach potrzebne jest jej mechaniczne usunięcie. Od razu możesz sobie przesmarować pastę termoprzewodzącą procesor itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...