Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Adrian1911

Rozwiązany: HD Tune, czy wszystko jest ok.

Polecane posty

Witam. Właśnie jestem u ciotki "robić" jej kompa. AMD Sempron 1.5Ghz, 256MB ram, radek 9200. I właśnie jest dysk 80GB. Jego transfer jest ok. ale windows tnie niesamowicie. Są zainstalowane trzy systemy przez mojego brata ciotecznego, który się nie zna. Ja jestem skłonny poskładać nowego ze starych części lecz to za jakiś czas. A teraz konkret. Czy z tym dyskiem jest wszystko ok.

post-134572-1292505728_thumb.jpg

Natomiast zasilacz jest jakiś tragiczny, jeszcze nie zaglądałem ale podaje napięcia o wiele za duże albo za niskie. Zanim dojdzie do pulpitu i będzie dało coś zrobić mija 10 minut. Mi się wydaje, że albo przez 3 systemy zainstalowane bądź coś z dyskiem nawala. Za dużo nie zrobię na kompie, bo nawet mozilla co chwilę totalnie się zawiesza, ścina. Formata nie zrobię, bo ciotka gdzieś oryginała zgubiła. A seriala nie ma i nie pamięta (a kto by zapamiętał). Jak się znajdzie to wtedy jak już bym złożył kompa ze starych części to zainstaluje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz piszę jak już jestem w domu, gdyż wczoraj niemal nic kompletnie nie dało się zrobić. Tylko udało mi się założyć temat. Instalowałem Gothica 2 i zajęło mi to jakieś pół godziny. Zanim się wczytało minęło 10 min. A temp. jak pamiętam to proc:46 w idle, płyta:37, dysk jak na zdjęciu 39. Wczoraj dopiero tylko naprawiłem cd-rom, bo był zepsuty. I jeszcze ważna rzecz, mój brat zainstalował tego samego wina xp 32bit na innym kompie jak się dowiedziałem dopiero co i ten komp innej osobie nie działa. Mój brat jeszcze nie formatował żadnych partycji i zainstalował na E. To, e na E to mnie nie obchodzi to to nic nie ma do niczego. Mówił, że oryginalny nie dało się zainstalować i zainstalował swojego pirata. Tutaj mówię, że ja z piratem nie mam nic wspólnego i jak najszybciej chcę jej to zmienić Mówię, żebym nie dostał osta. Kolejna rzecz to, że system ma style jakieś dziwne, a on nic nie instalował, bo ciocia mówiła, że tylko zainstalował wina. Z tego co wiem to słyszałem, ze są jakieś modyfikowane wersje xp, które pożerają podobno mniej ramu ale są niestabilne i się wyłączają. Przynajmniej ja tak zasłyszałem. Ciotka mówiła, że nie da się na nim nic zrobić. Pewnie to samo, ze cały system non stop się ścina i zawiesza na maksa. Jak znajdzie płytkę z winem to któregoś dnia pojadę i zainstaluję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są to zmodyfikowane wersje XP. Na żadnym szanującym sie forum z tym Ci nie pomogą, bo jakakolwiek pomoc jest tu niemożliwa. Część ważnych narzędzi i plików jest usunięta, lub przeniesiona w inne miejsca. W logach pojawiają się dziwne kwiatki, tak więc jakakolwiek diagnoza jest niemal niemożliwa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak jak podejrzewałem, ze jest to zmodyfikowana. I to właśnie jest pomocą, bo teraz na 100% wiem. Przekaże tę informację Ciotce. Za jakiś czas zainstaluję jej wina tylko wszystko sformatuje i zobaczę czy da to pozytywny efekt. Myślę, że powinno. Dysk jest ok. Reszta kompa także jak sprawdzałem. A problemy są gdzieś od czasy, gdy brejdak zainstalował tego wina zamiast normalnie oryginała. A ciotka nie lubi jak ma coś nieoryginalnego. I tak dopiero za jakiś czas jak będę to zobaczę.

Temat do zamknięcia. Dzięki za pomoc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...