Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Feles

Wolny komputer

Polecane posty

Mój komputer chodzi strasznie wolno, oraz gry, które powinny na nim działać bez żadnych zgrzytów - no niestety tak nie działają. Dodam, że robiłem format aby w jakiś sposób polepszyć działanie. Zaraz po formacie defragmentowałem partycje nieformatowane oraz skanowałem antivirem(znalazło kilka plików zainfekowanych). Format niestety nic nie pomógł. Assassin's Creed I, który wcześniej potrafił chodzić na full detalach bez żadnych pojękiwań i stęków, teraz dusi się na średnich. Sterowniki do karty wgrałem najnowsze jakie mi ściągnęło ze strony nVidi. Wiem ze najnowsze nie znaczy najlepsze, ale wgrywałem starsze i nic nie pomogło.

Specyfikacja

Intel Core 2 Duo e7200 2.53 GHz

2GB ram

Karta graficzna GeForce 8800gt

Windows XP Service Pack 3

jeśli jeszcze jakieś dane potrzebne to mogę podać

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym napisz jeszcze jak wyglądają temperatury podzespołów w spoczynku i w stresie.

Uzupełnij konfigurację sprzętową kompa, bo ta, którą podałeś niestety nie jest kompletna (brakuje dokładnych modeli karty graficznej, pamięci, płyty głównej, zasilacza i twardego dysku).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze z paragonu bo jeszcze został.

Płyta główna Focconn G31MX-K s775

Procesor Core 2 Duo 2.53GHz 1066 3MB 775

Pamieć DDR2 2GB PC800 Patriot CL5

Dysk Seageta 320GB 7200 8MB Sata

Karta GF 8800GT 512MB DDR3 256

Zasilacz Tracer 4Life 500W Lucyfire PFC Silent

Dodam jeszcze, że gdy próbuje wyłączyć bądź zresetować komputer to monitor się wyłączy a stacja ciągle działa. Świeca się diody od dysku i zasilania i pomaga jedynie wyłączenie czysto manualne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poza sprawdzeniem temperatur oraz zainstalowaniem sterowników czeka Cię jeszcze jedno zadanie. Należy sprawdzić jak to wszystko będzie się zachowywało na jakimś porządnym zasilaczu, bo ten, który Ty masz niestety jest znany ze swoich dziwnych właściwości i on może tu coś mieszać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie poza sprawdzeniem temperatur oraz zainstalowaniem sterowników czeka Cię jeszcze jedno zadanie. Należy sprawdzić jak to wszystko będzie się zachowywało na jakimś porządnym zasilaczu, bo ten, który Ty masz niestety jest znany ze swoich dziwnych właściwości i on może tu coś mieszać.

Sterowniki do płyty wgrałem i na tą chwilę nic nie pomogło. Wiesz jak sprawdzić temp.? Chciałem zrobić to programem dołączonym do płyty, ale podczas jego uruchamiania następuje crash systemu i reset(o dziwo bez mojej pomocy). Szukałem na necie to wielu ten program powoduje crash systemu. Nigdy z tym zasilaczem problemów nie było i właściwie nie było problemów z płynnością działania komputera. Popatrzę z innym, ale to dopiero w godzinach wieczornych i jeśli jakiś inny się znajdzie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam program HWMonitor.

Przejrzyj Podgląd zdarzeń i sprawdź, czy nie ma tam napisanej przyczyny resetu (tam mogą być dziwne znaczki, z nich można coś jednak wyczytać) oraz sprawdź, czy w katalogu C:\Windows\Minidump (jeśli masz Windowsa gdzie indziej zainstalowanego, to szukaj katalogu Minidump w katalogu z systemem) znajduje się jakiś plik. Jeśli tak, to skompresuj ten katalog i zamieść na speedyshare. Na forum daj link do ściągnięcia tego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstyd się przyznać, ale procesor był strasznie "spocony". Luźno był przypięty radiator wraz z wiatrakiem i nie miało co odbierać ciepła. Co do programu powodującego crash to zainstalowałem nowszą wersje i wszystko zadziałało. Jeszcze nie sprawdzałem jak to wpłynie na działanie gier(pousuwałem bo nie dało się komfortowo grać:)) i programów, ale jak tylko sprawdzę to napisze(edytuje posta).

A tu ten pliczek http://www.speedyshare.com/files/25742021/Mini121610-01.dmp

EDIT>>> o wiele lepiej chodzi:) Nawet LOST dołączone do płytki CDA działa teraz na full detalach co wcześniej nie dawało przyjemności

Dziękuję za zainteresowanie i myślę, że temat do zamknięcia(czy co tam)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja i tak doradzałbym zmianę zasilacza na coś markowego, bo obecny może zrobić Ci grilla z kompa. Proponuję np. ten KLIK!. Spokojnie wystarczy do Twojego kompa a i będzie miał zapas.

Wpłyneło by to na hałaśliwość? Tzn zmniejszyło by poziom hałasu? Bo właśnie nie wiem co sprawia że ten komputer chodzi tak głośno(któryś wiatraczek i nie wiem który)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli hałasuje wentylator od zasilacza, to raczej nowy byłby cichszy, lecz musisz dokładnie zdiagnozować co to. Rozkręć budę, przyłóż ucho i posłuchaj. Może to być wentyl od chłodzenia proca lub grafy. Ale musisz to sam sprawdzić, bo nikt tu wróżką nie jest. Ew. może to być jakiś inny wentyl w budzie (jeśli takie posiadasz) lecz raczej w to wątpię. Zrób tak jak napisałem i daj znać. A zmianę zasilacza proponuję dlatego, bo obecny jest z dolnej półki i w każdej chwili może uszkodzić jakiś podzespół lub spalić cały komputer. Rozważ moje słowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo wykrakaliście, albo ja błąd zrobiłem, że nie posłuchałem;) Właśnie kilka dni temu zasilacz przestał działać;) Teraz mam pytanie dotyczące jakiegoś zasilacza do 200 zł. Wiem, że powinienem napisać nowy temat w innym dziale, ale myślę, że tutaj jest bardziej ironicznie:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markowe 300W by pociągnęło. Z tym, że OCZ StealthXStream2 400W jest ledwie ze 3 dychy tańszy, więc nie wiem czy się opłaca oszczędzać. Ew. jakbyś chciał iść totalnie po taniości to Aerocool VP-450 (wbrew nazwie o ok. 50W słabszy od OCZa 400W).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...