Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Mr.D

Czy procesor z FSB 133 pasuje do FSB 100

Polecane posty

Witam

Mam starego kompa którego chcę trochę ulepszyć tylko że mam kłopot. W internecie są procesory z FSB 133, a mój komp ma 66 lub 100 (dodaję zdjęcie). Czy jeśli założę taki procesor to będzie chodził normalnie?

Co do płyty głównej w tym kompie to nie mam pojęcia jako to jest (ma dwa gniazda na procesor Slot 1 i socket 370).

post-32933-1292351209_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze byłoby wiedzieć, jaka masz konkretnie płytę...

teoretycznie się da, ale trzeba bedzie zmniejszyc fsb do 100Mhz co zmniejszy o te czwartą cześć taktowanie procesora..

powinno być to możliwe z poziomu biosy, gorzej jeśli mobo to straszny antyk i trzeba bedzie zworkami kombinować :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie chodzić pod warunkiem, że nie będziesz próbował wsadzić do swojej płyty Tualatina :). Co prawda ponoć do płyty na BX da się wsadzić takiego proca, ale wymaga to pewnych inwazyjnych przeróbek (płyty lub procka - chodzi o wyłamanie i zwarcie konkretnych nóżek), których sam nigdy nie próbowałem (więc nie ręczę za skuteczność). Oczywiście są też przejściówki umożliwiające wpięcie Tualatina do płyty na BXie bez kombinowania ale są "dosyć" trudno dostępne (i, co za tym idzie, drogie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blackhand właśnie chciałem kupić taki procesor intel pentium 3 Tualatin 1133mhz, ale po tym co napisałeś mam wątpliwości, mam do ciebie pytanie napisałeś że trzeba wyłamać nóżki to znaczy że podstawka nie będzie pasowała? przecież ten Tualatin też ma socket 370 i jeszcze jedno, jeśli wsadzę taki procesor i coś będzie nie tak to komp się nie włączy, czy mi płytę spali?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie problem w tym, że Tualatiny i starsze procesory (np. Coppermine) mają tę samą podstawkę a BX nie obsługuje Tualatinów. Widać, że w Intelu ktoś tu wyraźnie nie pomyślał ;). Jak wsadzisz tego proca do płyty na BX to albo sprzęt w ogóle nie wstanie albo będzie niestabilny (raczej nic nie powinno się spalić).

A, jak byś chciał się bawić >klik<, to ten poradnik, który miałem na myśli :). Podkreślam, że korzystasz z niego na własną odpowiedzialność.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...