Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Delmaq

Rozwiązany: Zła częstotliwość Pamięci RAM.

Polecane posty

Witam. Chciałbym jeszcze raz podziękować wszystkim za złożenie komputera. Śmiga pięknie. Mam tylko jeden problem właśnie z pamiątkami.

W biosie ich częstotliwosć pokazywana jest na 1333Mhz co jest oczywiście wartością obniżoną. Pytanie tylko jak to zmienić, bo ja w BIOS'ie to tylko podstawy niestety ;(. Nie wiem też czy ustawić jakoś specjalnie timingi czy zostawić to wszystko tak jak jest ?

Acha Mobas to Gigabyte GA-P55-USB3 BIOS Award.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj znaleźć tryb overclockingu pamięci, ewentualnie gdzieś w opcjach powinno być manualne ustawianie wartości. Wtedy po prostu przełączasz.

Tak na marginesie, próbowałeś po prostu podświetlić te 1333MHz i wcisnąć enter lub strzałkę w lewo/prawo?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może tak: wejdź w bios a następnie MB Inteligent Tweaker, następnie Set Memory Clock przestaw na Manual. Później wejdź w Memory Clock i ustaw na x8, z boku powinna pojawić się wartość 1600 MHz. Według mnie problem polega na tym, że masz ustawione wartości domyślne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj może tak: wejdź w bios a następnie MB Inteligent Tweaker, następnie Set Memory Clock przestaw na Manual. Później wejdź w Memory Clock i ustaw na x8, z boku powinna pojawić się wartość 1600 MHz. Według mnie problem polega na tym, że masz ustawione wartości domyślne.

Nie mam w ogóle takich opcji. Mogę co prawda zmienić mnożnik pamięci ale największy to x10 i wtedy jest 1333 Mhz. Grzebałem też w innych opcjach ale nigdy nie mogłem ustawić tego 1600Mhz. Chyba jednak to zależy od procusia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...