Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

adamz675

Rozwiązany: Podłączanie kabli wentylatora pod molex

Polecane posty

Witam. Ostatnio wyciągnąłem ze starego zasilacza jego wentylator (ok.80mm) niestety nie posiadał on wtyczki więc go wyrwałem. Najpierw pogrubiłem kabelki i podłączyłem do MOLEX-ów. Niestety często wylatywały. Postanowiłem że kabelki włożę do wtyczki od zasilania dyskietek. Okazało się że one też wylatują. Raz nawet wkładając te kabelki spowodowalem zwarcie. Naszczęście nic się nie stało. A po za tym to już stary komp. Ale wracając do tematu. Jak podłączyć taki wentylator do kompa? Wiem że czerwony kabel z zółtym i czarny z czarnym ale jak to zrobić nie niszcząc wtyczki zasilania ?

PS. Trochę się rozpisałem.

Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów.-org

Nie ma być na molex tylko może być na MOLEX lub inny byleby działał.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej będzie kupić wtyczkę molex męską i podłączyć do niej kabelki od wentylatora. To w najgorszym przypadku jest koszt rzędu 2 zł. Ewentualnie można też kupić przedłużkę, czy rozgałęźnik molex i ściąć w nim kable i wtedy to połączyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw musisz wiedzieć gdzie chcesz podłączyć a będziesz wiedział jakiej wtyczki potrzebujesz. Molex jest najpopularniejszy i najłatwiejszy. Jako, że samodzielne zarabianie wtyczek nie jest zbyt proste i tanie to pozostaje tylko użycie jakiegoś demobilu. Poszukaj na Allegro czasami ludzie sprzedają graty np; stare katody... a tam sa zarobione przejściówki z moleksów. Można tez zakupić przedłużkę do wiatraków ale to się nie opłaca bo zapłacisz więcej niż ten wentylator jest wart.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...