Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Souyan

Problem z GeForce 9800GT - brak obrazu

Polecane posty

Witam,

wczoraj w związku z reklamacją otrzymałem nową kartę graficzną, Geforce 9800 GT Asus 512mb. Po podłączeniu działała normalnie, jednak dziś monitor nie wyświetla obrazu, widać jedynie "no signal" przy czym słychać, iż komputer normalnie się uruchamia. Przy podłączeniu zintegrowanej karty graficznej obraz jest normalnie wyświetlany.

Próbowałem już kilku rzeczy - zmieniałem ustawienia w BIOSie wyłączając zintegrowaną kartę graficzną, resetowałem BIOSa do fabrycznych ustawień, formatowałem dysk, by nie było śmieci po sterownikach z zintegrowanej karty, sprawdzałem nawet czy czasem śrubka nie jest za mocno przykręcona przez mógł występować brak styku. Karta jak już wspomniałem jest nowa, identyczny model jak poprzednia, gniazdo czyściłem, więc też nie powinno być z nim problemu.

Prosiłbym o jakieś rady, co może być nie tak, niestety nie mam możliwości sprawdzenia karty na innym komputerze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz dokładną konfigurację kompa, w tym jaki masz zasilacz. Być może gniazdo do karty jest zepsute, jeśli masz inną kartę to sprawdź czy działa. Czy ta grafa ma dwa kable zasilania, może wszystkiego dobrze nie podłączyłeś. Wiem, że pewnie wszystko sprawdziłeś, ale czasami każdemu zdarza się nie zauważyć prostych rzeczy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli konfiguracja jest na coś potrzebna to mogę ją później podać, tyle że jak pisałem wcześniej - dostałem taką samą kartę jaką oddałem do serwisu, a z tamtą przez półtorej roku nie było problemu. Niestety nie mam drugiej karty, żeby sprawdzić, ale skoro wczoraj działało to ze slotem też nie powinno być problemu. Dodatkowe zasilanie karty jest także podpięte.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się stało z poprzednią kartą, półtora roku to trochę krótko aby się zużyła. Podaj jaki masz zasilacz, być może nie trzyma napięć i mógł ci spalić grafę. Jeszcze jedno czy jak włączasz kompa ,to czy wentylator(jeśli oczywiście masz na karcie aktywne chłodzenie) na karcie, chodzi?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że tak szybko się przegrzała to świadczy, że może być coś złego w zasilaniem, albo z chlodzeniem. Ja mam GPS 450W i zastanawiam się czy go nie zmienić. GPS-y potrafią się psuć, a twój na dodatek ma słabszą moc, warto zmierzyć jego napięcia, oraz temperatury. No nic, ja już nie mam zamiaru dłużej się mądrzyć, niech ekspert się wypowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyną przegrzania może być również brak przepływu powietrza w obudowie. Napisz jak masz chłodzone wnętrze obudowy i sprawdź, czy kurz nie zalega. Jeśli masz taką możliwość, to porób fotki wnętrza i zamieść je na forum.

Tak, czy owak warto wszystko sprawdzić na innym zasilaczu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, tak...to jest oczywiste, że trzeba sprawdzić kartę. Ale po pierwsze to on nie może, po drugie to już jedna karta się spaliła i możliwe, że z tego samego powodu spaliła się i druga. Dostanie z serwisu gwarancyjnego następną i też mu się spali, bo usterka nie została wyeliminowana. To, że dowie się, że ma zepsutą grafę nie odkryje tego przyczyny. Jeśli zbada zasilanie, chłodzenie, Mobo itp. to może uda się zlokalizować usterkę. Niestety jak się nie ma możliwości, to trzeba cały komp oddać do serwisu i niech się martwią. W końcu to im powinno zależeć, aby stale nie wymieniać karty graficznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po świętach z nadzieją, że większe brzuchy nie przeszkodzą w pomocy mojej skromnej osobie ;)

Znajomy z pracy mojej drogiej rodzicielki sprawdził dla mnie tę kartę. Nie dość, że okazało się, iż nie działa na trzech różnych komputerach, to w dodatku stwierdził, że z serwisu nie otrzymałem nowej karty jeno jakąś naprawioną (numery karty były inne, lecz znajdowało się za dużo kurzu pod radiatorem i z tyłu karty, jak na kilka dni użytkowania).

Moje pytanie jest zatem takie - czy istnieje ryzyko, iż to nie z kartami mam problem? Była to już trzecia karta, komputer żyje u mnie ponad dwa lata, pierwsze dwie po ponad roku użytkowania każda psuły się i widać było artefakty, a komputer nie działa. Ta trzecia, świeża z serwisu producenta, po jednym dniu przestała wyświetlać obraz.

Z czym może to być związane? Z jednej strony nie mam ochoty wydawać kilkadziesiąt złotych na sprawdzanie, ale z drugiej - przecież nie będę się z Komputronikiem bawił w ciągłe odsyłanie i przysyłanie sprzętu. Czy jest coś, co mogę zrobić, by to sprawdzić, czy może najlepiej będzie zapłacic i dać do sprawdzenia?

Z góry dzięki za wszelklie rady.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto sprawdzić jakie napięcia podaje zasilacz. Skoro serwis dał Ci używaną kartę zamiast nowej, to może tu jest problem. Tzn. być może sprzedawca leci sobie w kulki. Zamiast oddawania karty na gwarancję proponuję skorzystać z niezgodności towaru z umową i zażądać zwrotu kasy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...