Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

qwerton

Rozwiązany: Problem z gra Gothic 3 na kompie na ktorym powinna dzialac super.

Polecane posty

Wiatm serdecznie, kupiel sobie calkiem niedawno laptop "toshiba satellite a660-11m", tu macie link do jego parametrow http://ce.computers.toshiba-europe.com/inn...hibaShop/false/ . Zainstalowalem sobie na nim od razu mowie oryginalna (z gazety) gre Gothic 3, ktora spelnia wymagania sprzetowe kompa, np gra wymaga 256 grafike, a ja mam 1 gb. Gra zacina sie nawet przy ustawieniu bardzo niskiej jakosci i niskiej rozdzielczosci, az strach ustawiac wiecej zeby mi sie cos w tym komputerze nie uszkodzilo. Mam pytanie co moze byc powodem tego problemu ? Kiedy kupowalem komputer sprzedawca mowil, ze to najlepszy sprzet jaki od dlugiego czasu mieli (faktycznie najlepiej byl wyposazony) i ze wszystkie nowe gry nawet takie jak GTA 4 powinny chodzic w miare OK, gta 4 nie mam wiec nie sprawdzalem, ale przeciez gothic 3 nie jest nowa gra wiec powinien dzialac dobrze. Chcialem sobie kupic Fife 11, ale boje sie, ze nie bedzie dobrze dzialala. Aha dodam jeszcze, ze mam system windows 7.

PS. Mam jeszcze pytanie przy okazji odnosnie procesora, sprzedawca mowil, ze ten procek jest 4-rdzeniowy, ale czy te rdzenie dzialaja wszystkie na raz, czy jakos je powinienien uruchomic ?Bo kiedy klikam na komputer i wlasciwosci to mi sie wysiwetla, ze procesor ma 1,6 ghz, a jak by mial 4 rdzenie to powinno byc napisane, ze ma 6,4 ghz, z drugiej strony to dziwne by bylo zeby I7 mial tylko 1,6 ghz i to wszystko.

BTW.Przepraszam jesli napisalem jakas glupote, ale slabo sie znam na kompach :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zainstalowalem zadnego patcha, po porstu sie zastanawialem czy mnie sprzedawca nie oklamal bo sprzet powinien gre udziwgnac. Grac sie da, ale sie chwilami zacina i to przy na prawde dziadowskich detalach. :) Komputer waszym zdaniem jest dobry do grania ? (przepraszam za offtop, ale nie wiem czy bede mogl zagrac w takie gry jak GTA 4 czy fifa 11), a skad takiego patcha wziac ? Moze on juz byl na plycie bo gazeta byla z lipca ? Czy sa jakies inne mozliwosci przyspieszenia gry ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze patche do Gothic. A po drugie to że procek jest 4-rdzeniowy, i jeden rdzeń ma 1,6 to prędkość tych rdzeni się nie sumuje. Po prostu procek 4-rdzeniowy może w tym samym czasie przetwarzać kilka informacji z prędkością 1,6 GHz. To tak jak z drogą na której było ograniczenie do 160 km/h do której dobudowali jeszcze trzy pasy. Ograniczenie prędkości się nie sumuje i będzie można jechać do 640km/h, tylko będzie mogło przejechać więcej samochodów z prędkością do 160hm/h (w przypadku procka danych).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotchic 3 zawsze będzie przycinał , taka już jego natura, jest grą źle zoptymalizowaną.

A jaki patch musze zainstalowac

Z tego co mi wiadomo ostatni jest Community Patch 1,74

Tylko uprzedzam ,że patch ma prawie 1GB więc trochę potrwa jego ściągnięcie

http://tawerna-gothic.org/nowiny/343-gothi...nity-patch-v174

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam wszystkim bardzo za pomoc :). Sciagnalem tego patcha ( a wlasciiwie ogromnego moda, ktory doda do gry mase ciakwych pomyslow) i teraz gra dziala na zupelnie innym poziomie, nie bede musial jednak bic sprzedawcy kompa :). Dzieki jeszcze raz naprawde zalezalo mi na tej grze, bo kocham serie :).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...