Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość luq92

Jak poprawnie odtworzyć film w formacie MKV?

Polecane posty

Witajcie towarzysze. Dziś to ja mam mały problem ;)

Mianowicie - mam film w formacie MKV i nijak nie idzie go odpalić w żadnym odtwarzaczu. Może inaczej. Obraz jest, ale nie ma dźwięku. Po ściągnięciu K-Lite Codec Pack jest dźwięk, ale film raz przyśpiesza, a raz zwalnia tempo. Przyznam, że mi już pomysły się skończyły.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKV to niezupełnie jest format. Jest to kontener multimedialny, a więc samo rozszerzenie nie mówi nic o tym, jakich kodeków użyto do jego kompresji. Obawiam się, że bez linka do filmu niewiele można zdziałać poza poleceniem jakichś wielkich paczek z kodekami, które mają to do siebie, że negatywnie wpływają na pracę systemu.

[edit]

Tak przy okazji: Zapoznaj się z zasadami nazywania tematów. "Problem z odpaleniem filmu w formacie MKV" to nie jest poprawny temat. Tym razem zmieniam, następnym razem wywalę wątek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj CCCP - Combined Community Codecs Pack.

MPC HC ma czasami problemy z demuxowaniem napisów, zarówno ten dołączony do pakietu jak i ściągany oddzielnie. Jeśli masz XP, zainstaluj SubEdit Playera. Jeśli Vistę lub 7, musisz ściągnąć BESTplayera, który jest bodajże czymś powstałym na skądinąd świetnym SubEdicie (jeśli nie liczyć okresowych błędów).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj to odtworzyć za pomocą programu VLC

Wielkie dzięki Sevardzie ;) Zadziałało. Tylko jeszcze napisy są "z wypełnieniem" w środku, ale z tym chyba sobie poradzę ;) Do zamknięcia.

[edit]

Może jednak z Waszą pomocą mi szybciej pójdzie ;)

Jakkolwiek zmienię ustawienia czcionek, to napisy wyglądają tak:

post-53741-1291571645_thumb.jpg

Można coś zrobić z ich czytelnością?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...