Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Sedinus

Komunikator internetowy

Polecane posty

Tak, tak postanowiłem się przełamać, w końcu nie mogę wiecznie trzymać się usług Steama i Xfire. Tak jak napisałem - potrzebuję dobrego komunikatora internetowego. Co roumiem przez dobry?

- Nie może zajmować wiele miejsca na dysku i zjadać zbyt dużo pamięci operacyjnej, ani zbytnio przeciążać połączenia

- Powinien być jak najprostszy i intuicyjny w obsłudze (Ja nie jestem z tych, co lubią customiza,cję wszyskich możliwych elementów),

- Kompatybilność z innymi komunikatorami mile widziana (przydałoby się, żebym mógł rozmawiać z ludźmi mającymi tylko GG),

- Musi posiadać coś w rodzaju statusu "Odwalić się" - tj. kiedy nie chcę, żeby mi przeszkadzano, to mi się nie przeszkadza - nie dostaję wiadomości, reklam, połączeń telefonicznych/video/whatever, dopóki nie zmienię statusu na "jestem", czy jakoś podobnie.

Z listy dostępnych i popularnych komunikatorów znalazłem kilka, które chyba są warte uwagi - Miranda, AQQ i Skype (GG odpada całkowicie) Pierwszy jest prosty, drugi "uniwersalny", a trzeci ma (przynajmniej częściowo) status "odwalić się". Ale dane to jedno, a wrażenia i doświadczenie z programem to drugie. Dlatego wy, używający tych potworków - wypowiedzcie się i doradźcie, którego z nich wybrać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Mirandą jest ten problem, że podstawowa wersja jest podstawowa aż do bólu. Dopiero po instalacji wielu pluginów i konfiguracji staje się naprawdę użytecznym wieloprotokołowym komunikatorem. Mi złożenie od zera działającej jak chce Mirandy zajęło około 3 godzin, ale to już widzimisię każdego użytkownika. Posiada sporo pluginów do wielu rzeczy typu : jak gram to nie dostaje wiadomości, miganie diodami na klawiaturze gdy przyjdzie wiadomość, możliwość ustawienia autoodpowiedzi i wiele innych. Ogólnie jeśli jesteś cierpliwy to polecam, bo przy pierwszym "złożeniu" jej potrzeba ponad 9000 cierpliwości. Rekompensuje to brakiem przeinstalowywania i utraty ustawień po formacie oraz znikomym zapotrzebowaniem na zasoby systemowe (jakieś 10Mb).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najprościej samemu zainstaluj każdy z nich i przetestuj. Ja używam od lat AQQ na Windowsie i EKG na Linuksie (zamiennie z Kadu). Tak więc polecę AQQ. Ma większość z wymienionych rzeczy. Możesz ustawić status "Nie przeszkadzać" (tyle, że dostajesz wtedy wiadomości [chyba ;D]). Prosty w obsłudze i ma dodatki więc nie jest źle. Możesz się nim zainteresować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam WTW i jestem zadowolony. Obsługuje protokoły GG, nie ma reklam, nie ma dźwięku, nie ma emotek :D Można powiedzieć, że to jest mocno minimalistyczny, ale mi to odpowiada. Poza tym działa dobrze, ma status "Jestem zajęty", jest dość prosty w obsłudze i często dostaje update'y.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił szczerze wypiąć się na przestarzałe GG i korzystać z alternatyw, które nie są ograniczone tylko do Polski i nie operują na trudniejszych do zapamiętania numerkach tylko mailach albo loginach. Z tej przyczyny polecam Skype, rzecz uniwersalną, lekko ciężkawą, ale prostą w obsłudze. Wygodne rozmowy dobrej jakości, wliczając w to wideo plus wysyłanie obrazu z monitora (lub jego części), lista kontaktów przechowywana w sieci oraz wersję Mobile kompatybilną z większością smartfonów. Nie wspominając o dość niskich stawkach za połączenia telefoniczne.

Status "Nie przeszkadzać" to rzecz stosunkowo skuteczna. Nie otrzymujemy komunikatów o wiadomościach, połączeniach, co jednak nie przeszkadza nam ich odbierać. Do tego dochodzi przypominaczka "Nie przeczytane wiadomości", która się odczepi dopiero, gdy każesz oznaczyć jako nieprzeczytane albo po prostu przeczytasz (nie ma problemu, że komunikat zniknie w przypadku ewentualnego crasha). Historia jest współdzielona wśród rozmówców, więc jeśli tylko twój rozmówca będzie miał pełny zapis, ty też go odzyskasz. Zero eksportowania, zero oddzielnego okna "Archiwum", posiada wszystkie poręczne funkcjonalności GG i pochodnych od kilku lat jednocześnie nie generując tak nieludzkiego obciążenia dla systemu.

No i trzeba też pamiętać o tym, że nie dostajesz spamu z reklamami, a na domyślnych ustawieniach trzeba cię znaleźć i dodać do znajomych, żeby widzieć twój status i móc do ciebie pisać. Niektóre urzędy oferują też Skype jako alternatywę dla telefonu - można do nich napisać/zadzwonić bez martwienia się o abonament i mając gwarancję rozmowy w czasie rzeczywistym.

Podsumowując: Skype to ciężkawy, ale wydajny i wygodny komunikator dostosowany do międzynarodowych standardów, nie tylko polskich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gah, to tylko ja mogę mieć taką sklerozę, żeby zapomnieć o tym temacie. W każdym razie - przeczesałem teh internets w poszukiwaniu pluginów, które umożliwiają w/w programom komunikowanie się z osobami mającymi Skype. Fajnie, że są - gorzej, że wymagają instalacji Skype, a tego (tj. instalacji dwóch programów zamiast jednego) chciałbym uniknąć. W skrócie - albo komunikator inny niż Skype, który umożliwi mi gadanie właśnie ze Skype, albo Skype z pluginami, które umożliwią komunikację z GG i innymi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Miradna my protokół skype i nie potrzeba skype'a zainstalowanego.

I tą Mirande polecę, która jest chyba najlepszym komunikatorem, AQQ nie pozwalało mi na taką konfiguracje jaką potrzebowałem.

Kiedyś był też znakomity Konnekt którego uzywałem przez jakiś rok, niestety umarł :(

Jedyny minus mirandy, dla początkującego to 1 tydzień z głowy, chyba, że siądziesz i 5 godzin bedziesz bawił się w jej konfiguracje.

Oczywiście są gotowe paczki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...