Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Fivtyen

Rozwiązany: Trzeszczący dźwięk podczas oglądania filmów

Polecane posty

Od pewnego czasu mam problem z dźwiękiem. Podczas oglądania filmów pojawiają się głośne trzaski. Co najciekawsze- tylko podczas oglądania filmów z płyt, lub przegranych z płyty na komputer (np. gameplaye z coverów CDA). Podczas oglądania filmów w internecie, słuchania muzyki i grania nie ma żadnych problemów.

Sprzęt:

Windows 7 Ultimate 32-bit

Karta dźwiękowa (screeny):

manager0.th.jpg

68880847.th.jpg

13657751.th.jpg

PS Wahałem się z umieszczeniem działu w programach. Mam nadzieję, że dobrze wybrałem :wink:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jest to problem z kodekami. VLC nie używa kodeków systemowych i dlatego jest idealny do diagnozowania tego typu problemów.

Proponuję odinstalować kodeki i spróbować zainstalować najnowszą wersję tych kodeków, których potrzebujesz.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał mnie oświecić jak odinstalować kodeki, bo google specjalnie mi nie pomogło. Chyba, że wystarczy usunąć te które znalazłem przez Programy i funkcje z panelu sterowania. Dla ścisłości znalazłem takie:

- Win7codecs

- FDD Show

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinno wystarczyć odinstalowanie ich przez Programy i funkcje i potem zainstalowanie świeżej paczki. Jeśli to nie pomoże, to wtedy ewentualnie będzie się kombinowało, ale nie ma potrzeby wyciągania dział, jeśli nic nie wskazuje na to, by były potrzebne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunąłem i zainstalowałem na powrót jedynie paczkę Win7codes. Sprawdziłem na wszystkich w/w odtwarzaczach i z dźwiękiem nie ma problemu. Tym razem problem rozwiązany "ostatecznie i definitywnie" (? by Milionerzy) :wink: Dziękuję za pomoc, temat do zamknięcia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.


  • Kto przegląda   0 użytkowników

    • Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Utwórz nowe...